lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Napraví Jestřábi ve středu v Litoměřicích předchozí sérii porážek?

Napraví Jestřábi ve středu v Litoměřicích předchozí sérii porážek?

Marketing

Do konce základní části Chance ligy zbývají už jen 3 utkání. Ve středu zamíří Hanáci na sever Čech, do Litoměřic. Dokážou se svěřenci trenéra Šejby otřepat ze série porážek a získají po reprezentační pauze první body? Úvodní buly středečního 32. kola bude v Kalich Areně vhozeno v 17:00 hodin. Zápas můžete sledovat online, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV stále zdarma.

HC STADION LITOMĚŘICE

Po 31. kolech se litoměřický celek nachází na 7 příčce prvoligové tabulky s 53 body a po nevydařené začátku má nyní už víceméně jisté předkolo play-off. Stadion Litoměřice od sezóny 2016/2017 spolupracuje s Českým hokejem v rámci projektu Dukla. Na severu Čech tak pravidelně hrají hráči – juniorští reprezentanti, kteří by ve svých mateřských klubech nedostali dostatek prostoru pro svůj další hokejový rozvoj. Celek z města na soutoku řek Labe a Ohře, má proto každou sezónu velmi mladý kádr.

První litoměřický útok budí velký respekt. Dvojice Matěj Beran (15G+31A) a Patrik Miškář (19G+24A) se výrazně starají o produktivitu týmu. Dalším nebezpečným útočníkem je Martin Procházka (15G+16A). Tato trojice kraluje týmovým statistikám. Nejzkušenějším obráncem Litoměřic je bezpochyby Jan Výtisk. Ten je známý svým působením v nejvyšší soutěži. Svojí produktivitou útočným řadám nejvíce pomáhá Jan Holý (3G+15A) a Patrik Marcel (2G+11A). Dříve jmenovanému Janu Výtiskovi (2G+4A) patří v tabulce obránců kališníků až třetí místo. V dosavadním průběhu sezóny byl číslem jedna Tomáš Král. Odchytal 26 zápasů s úspěšností 89,81%. V kolonce průměr gólu na zápas má číslo 3,17 a z odehraných zápasů má bilanci 14 výher a osm 12. Brankářskou dvojkou je v Litoměřicích Adam Beran, který odchytal zatím 7 zápasů s úspěšností 89,41%.

Poslední tři utkání LITOMĚŘIC:

Jihlava - LITOMĚŘICE - 6:0

LITOMĚŘICE - Slavia - 7:4

Frýdek - LITOMĚŘICE - 1:5

Sestava LITOMĚŘIC z posledního utkání:

T. Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Kremláček, Jebavý, Černohorský – Jícha, Válek, M. Kadlec – M. Beran, Miškář, Procházka – Jindra, Soukup, Berka – L. Stehlík, Urban, Konečný.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Dobře namazaný stroj se zadrhl, takto by se, ve zkratce, dala shrnout forma Hanáků po reprezentační pauze a následná série 4 porážek. Nejprve pohra 2:4 v Kladně, potom prohra doma v derby s Přerovem 3:5, neúspěch ve Vsetíně, a nakonec poslední debakl s Havířovem 1:4. Toto všechno znamenalo pro Jestřáby propad až na 11. místo prvoligové tabulky a nejistota předkola play-off.

„Dá se říct, že jestli to chvíli vypadalo dobře, tak v první třetině. Potom byl vidět jasný rozdíl v tom, že soupeř se udržel více na kotouči a byl silnější v soubojích. My každý souboj prohráli. Kvalita hráče je v tom, že pozná, kdy má hrát takticky a kdy to vzít na sebe individuálně. A u našich hráčů asi odpovídá tomu desátému místu, bohužel… Soupeř nám ukázal, jakým způsobem se hraje, že hráči musí hrát agresivně a být blízko sobě, aby se uplatnila nějaká kombinace. My jsme byli prostě daleko od sebe, a i když to trénujeme, přijde zápas a ty věci na tom ledě poté nevidíte. Je to zarážející, ale asi to je limit těch našich hráčů. Ti to nechtějí dávat do hloubky, nechtějí za tím jít a nechtějí přistupovat. Tím pádem se nezkracuje vzdálenost k brance a soupeř má čas na všechno. Dostane to za první dva napadající, a protože tam dál nikdo není, tak mají pohodičku...,“ hodnotil trenér Šejba sobotní prohru na domácím ledě s Havířovem.

První vzájemné střetnutí s litoměřickým Stadionem z 5. prosince 2020 na ledě Prostějova, skončilo výhrou Hanáků 4:3.

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Kladno - PROSTĚJOV - 4:2

PROSTĚJOV - Přerov - 3:5

PROSTĚJOV - Havířov - 1:4

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Kellner, Hefka – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Vachutka, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Motloch, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Obranu posiluje Patrik Husák!

12.07.2021 | Marketing

Obranu posiluje Patrik Husák!

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

11.07.2021 | Marketing

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

Změna na postu marketingového manažera!

02.07.2021 | Eva Reiterová

Změna na postu marketingového manažera!

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost