lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Na trenérských postech u mládeže došlo ke změnám

Na trenérských postech u mládeže došlo ke změnám

Změny nastaly ve struktuře jestřábí mládeže. Jejím manažerem byl jmenován bývalý kouč prostějovského A-týmu a nynější lodivod juniorky a asistent u mladšího dorostu Petr Zachar. Jiný kormidelník, Lukáš Majer, zase odešel trénovat do Kralup nad Vltavou. U mladších dorostenců, kde měl působit, jej dočasně nahradí David Šebek. O hokejový růst mladých Jestřábů se pak budou starat i Michal Černý a Lukáš Duba, bývalí výborní útočníci a nyní kustodi a maséři ve výběru Kamila Přecechtěla.
Petr Zachar je manažerem prostějovské mládeže. Zároveň trénuje juniory a působí jako asistent u mladšího dorostu.

Post manažera mládeže obsadilo zkušené jméno. Stal se jím Petr Zachar, který má bohaté trenérské zkušenosti jak s mladými, tak se seniorskými hokejisty. Současně bude Zachar trenérem juniorky, kde mu budou asistovat Michal Černý a Martin Půček.

Zacharovým předchůdcem na trenérské lavičce juniorů byl Ivo Horák. Ten nyní přešel do funkce sekretáře klubu, stále také samozřejmě zůstává ředitelem zimního stadionu.


Nejmladší má na starosti Nečas, Černý a Duba jsou asistenty u tří celků

Michal Černý plní roli kustoda u A-týmu. Navíc ještě dělá asistenta trenéra u přípravky, 1. třídy a juniorky.

Co se týče nejmladších prostějovských týmů, jako trenér je povede Mojmír Nečas. Bývalý extraligový i prvoligový brankář, jenž kdysi působil i Hané, bude mít hlavní slovo u jestřábí přípravky a 1. až 4. třídy. Současně se bude starat o mládežnické gólmany, kterým díky své bohaté kariéře může předat cenné rady a zkušenosti.

U přípravky a 1. třídy se Nečasovi nabízí celkem sedmero asistentů. Jejich výčet zní: Michal Tomiga mladší, M. Tanečková, Nela Jančiarová, Petra Procházková, Petr Marák, Jiří Brančík a rovněž Michal Černý, bývalý prostějovský útočník s vytříbenou technikou a v současné době kustod a masér u A-mužstva.

I pomocníci Mojmíra Nečase pro 2., 3. a 4. hokejovou třídu jsou jednotní. Jde o Michala Tomigu mladšího, Radka Vrbu a Lukáše Dubu, ještě do loňské sezony kapitána hlavní jestřábí družiny a nynějšího kolegu Michala Černého na pozici kustoda a maséra.

Majera u mladšího dorostu nahradil Šebek, dočasně

Lukáš Majer odešel trénovat do Kralup nad Vltavou.

Identické je i složení realizačních týmů u starších a mladších žáků. Hlavním koučem je Martin Půček, který má po ruce jako asistenta Michala Tomigu.

U prostějovských žáků působil v roli lodivoda i David Šebek, ten však přešel o kategorii výš. U mladšího dorostu totiž nahradil Lukáše Majera, který se rozhodl odejít trénovat do Kralup nad Vltavou, kategorii mladšího dorostu. „Lukáš skončil jak u A-týmu, tak i v mládežnickém klubu na vlastní žádost. Tím vznikly nemalé problémy v obsazení trenéra u mladšího dorostu, kam se dočasně přesouvá David Šebek," vysvětil šéf jestřábí mládeže Michal Tomiga. „Lukáši Majerovi v klubu HC Kralupy nad Vltavou přejeme další úspěšné pokračování v jeho práci," dodal.

Šebkovým asistentem se stal Petr Zachar. Starší dorostence stejně jako loni povede Filip Smejkal, jemuž bude coby asistent pomáhat Jan Krajíček.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

38 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

52 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,29% úspěšnost