lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Na svátek do Ústí nad Labem.

Marketing

Jestřábi jdou v pondělí znovu do boje. Tentokrát se představí na venkovním ledě, kde změří síly s Ústím nad Labem. Utkání na severu Čech začíná od 16:00. Můžete jej sledovat jako vždy na HOKEJKATV a nebo online na ONLAJNY.COM. Přiveze Jestřábí letka další body z venku?

HOKEJ ÚSTÍ NAD LABEM S.R.O.

Slovan hodlá na loňský rok zapomenout. Týmu se příliš nedařilo a skončil na chvostu tabulky Chance ligy. To chce letos změnit, a tak přes léto angažoval řadu zajímavých hráčů. Asi největší posilou je ostřílený matador Michal Trávníček, který má zatím skvělou bilanci ze 4 zápasů (3+3). Dalšími produktivními útočníky jsou Jiří Severa (3+1) a exprostějovský Tomáš Pšenička (1+4). Obranu vyztužil zkušený zadák Jiří Drtina (0+2), dále klub přivedl například Davida Valu nebo Marka Voženílka. Chvíli před startem soutěže se díky spolupráci s extraligovou Mladou Boleslaví v kabině objevili David Cienciala, Karel Klikorka a Jan Růžička. Posily se hned skvěle uvedly – Cienciala má dva body za gól a asistenci, Klikorka zaznamenal dvě nahrávky a Růžička má z jednoho zápasu parádní úspěšnost 97,30 %. Mužstvo prozatím okupuje 11. příčku. Míří ale výš. Na devátý Prostějov ztrácí pouze bod.

Kompletní soupisku SLOVANU najdete ZDE.

Statistiky SLOVANU najdete ZDE.

Sestava SLOVANU z posledního zápasu:

Haas (36. Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Zich, M. Voženílek – Trávníček, Pšenička, Severa – Tůma, P. Svoboda, Houška – Grim, Protasenja, Matějček – O. Bláha, Furch, Tlačil.

Poslední tři utkání SLOVANU :

Jihlava - SLOVAN - 5:1

SLOVAN - Litoměřice - 5:4

Frýdek - SLOVAN - 6:0

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Jestřábi svůj poslední zápas odehráli na domácím ledě. V prvních dvou třetinách byli jasně lepší a zápas bezpečně kontrolovali. Ve třetí třetině, ale přišel totální zkrat a ze stavu 5:2 pro domácí najednou byl výsledek 5:5 a šlo se do prodloužení. V prodloužení se o další extra bod postaral Aleš Sova, který skóroval v první minutě prodloužení. Za domácí se ještě trefili Hrníčko 2, Mrázek, Hrdinka a Chlán.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov):

„Myslím si, že to byl dobrý zápas. I když jsme dostali první gól, dokázali jsme se do toho utkání velmi dobře vrátit. Odskočili jsme soupeři na 5:2, potom ale nevím, co se stalo. Ti kluci toto přece nesmí udělat, takto ten konec podcenit. Když jsme vedli 5:2, tak to stačilo odehrát s velkou zodpovědností na tom ledě, bez vyloučení, a ten zápas bychom v pohodě dohráli. Ale toto… No dnes dostanou. To si přece nemohou dovolit. Člověk dělá nějakou práci a oni ji úplně znehodnotí. To prostě nelze!“