lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Na šrámy sere pes, vrchol je, když hráč prosóluje hřiště v naší přesilovce, zlobí se kapitán Lukáš Duba

Na šrámy sere pes, vrchol je, když hráč prosóluje hřiště v naší přesilovce, zlobí se kapitán Lukáš Duba

Ani na sedmý pokus to nevyšlo. Nováček 1. ligy, hokejisté LHK Jestřábi Prostějov, opět nedokázali bodovat na domácím ledě za plný počet a po páté se museli sklonit před soupeřem. Hosté z Havířova působili aktivnějším a hokejovějším dojem, přesto Jestřábi vedli na začátku třetí třetiny 2:1. Poté ovšem nastala velká řada oslabení, jenž rozhodla o vývoji utkání. Své o tom ví i kapitán Jestřábů Lukáš Duba, který tráví v těchto situacích velké množství času na ledové ploše. V samotném duelu se pak několikrát pustil do šarvátky, které již jsou tradicí těchto zápasů. „Pro mě to bylo ostré utkání. V první třetině tam na mě vyskočil nějaký ten „Polák“. Ve třetí třetině jsem byl v souboji mezi střídačkami s jedním hráčem, přijel třetí a dal mi hrazdu „do huby,“ popisoval emotivně Duba, který se svým týmem stále krčí na předposledním místě v tabulce, čtyři body za Havlíčkovým Brodem.
Kapitán Jestřábů Lukáš Duba.
Naposled spolu hráli v sezóně 2012/2013, ovšem to ještě ve vodách 2.ligy. Nyní se oba soupeři potkali o patro výše. Přestože se jednalo o středeční kolo, zápas měl výbornou kulisu, která se pak přenášela na led. Prostějov rozehrál duel dobře, v závěru 2.třetiny odpověď Marek Indra na úvodní gól Vojtěcha Tomiho. V úvodu třetí dvacetiminutovky pak dorážel Vladimír Stejskal a Jestřábi vedli 2:1. Ovšem to bylo z domácí strany vše. „Mluví se mi o tom špatně. Za stavu 2:1 jsme to měli dobře rozehrané a věřil jsem, že to urveme. Bohužel následně přišla řada oslabeních ve třech, které jsme sice ubránili, ale stejně jsme inkasovali ve čtyřech. Vrchol byl, že v naší přesilovce projede hráč přes celé hřiště a dám nám gól na 3:2. To bylo klíčové, potom jsme se do toho tlačili, ale jak padnul čtvrtý gól, bylo po zápase,“ pustil se do hodnocení zápasu kapitán Prostějova Lukáš Duba.

Přesně jak říkají výše uvedená slova. V 54.minutě chytl puk na vlastní modré čáře Tomáš Fořt, elegantně obešel protihráče a přes zakončil i za záda Ondřeje Kociána. Prostějovu se tak rozpadl sen o tříbodovém zisku během šesti minut. „Mrzí to dost, už po utkání to bylo vidět na klucích, protože jsme makali, dřeli jsme. Pro diváky to bylo pěkné, ale tady s tím koncem je to strašné. Zase jen dva góly, šance tam byly, dost přesilovek. Musíme se do toho více rvát. Doplatili jsme na naše chyby, rozhodující branka v naší přesilovce, to se nesmí stávat ,“ měl jasno Duba, který se spoluhráči v zápase poprvé přivítal posilu Václava Meidla a mladíka ze Zlína, Dominika Matulu.

Samotný sedmatřicetiletý hokejista byl v utkání několikrát vidět. Ať už v oslabeních, tak především při potyčkách, které nepřetržitě provázely celé klání. Výroky sudích byly často diskutabilní, alespoň z pohledu domácí střídačky, což dokazují i emoce během zápasu. „Pro mě to bylo ostré utkání. V první třetině tam na mě vyskočil nějaký ten „Polák“. Ve třetí třetině jsem byl v souboji mezi střídačkami s jedním hráčem, přijel třetí a dal mi hrazdu „do huby“. To se musí pískat, ale byl jsem vyloučen já i on. Kdybychom jsme šli do přesilovky zase by to bylo jiné. Zápas byl celkově vyhrocený, dostal jsem tam nějakou ránu do obličeje. Musíme podstoupit takové šarvátky, na šrámy sere pes,“ říká k situaci ze závěrečné periody ostře, Lukáš Duba.

Lukáš Duba v utkání s Hvaířovem v jedné ze šarvátek.
Vyloučení sice ovlivnila utkání, ovšem to, že jsou Jestřábi na 13.pozici, není vina rozhodčích. Celý tým trápí špatná koncovka, 22 vstřelených branek za 11 utkání, průměr 2 góly na zápas, je druhá nejhorší statistika v lize, hůře už je na tom jen Havlíčkův Brod. „Je to hrozné. Věřil jsem, že v Ústí jsme to prolomili, za stavu 2:1 jsem věřil, že už to urveme, ale zase jsme tam, kde jsme byli. Musíme pracovat trénink od tréninku, už je to lepší než to bylo. I v přesilovkách už je to lepší, chybí jen kousíček. Věřím, že už se to otočí, to už není normální. My jsme z toho taky špatní, ale musíme pracovat,“ burcuje druhý nejstarší hráč týmu.

Možným štěstím pro tým trenérů Sršně a Zachara je fakt, že Rebelové taktéž doma prohráli a netáhli se bodově na 13.místo. Ovšem rozpis utkání na nejbližší období, není příliš „pěkný“. V sobotu zajíždějí Hanáci do Českých Budějovic, následně v pondělí hostí velkého favorita Chomutov. „Tady v té soutěži dokáže každý porazit každého. Říkal nám to i trenér, pohled na výsledky prostě takový je. Musíme poctivě ze zadu, na 150%, rvát se do brány a dávat více gólů. Když zahrajeme našem maximum, můžeme bodovat. Nemůžeme do Budějovic jet, že si jdeme zahrát,“ uzavírá Lukáš Duba.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.

2.11.2019

Posila do brankoviště

Jestřábi se domluvili na střídavých startech Daniela Hufa ze Zlína. Hufíno v letošní sezoně odchytal za Berany šest utkání s téměř 91% úspěšností zákroků. Dane vítej zpět!

23.10.2019

Pilař na střídavé starty

Při zranění Tomáše Divíška, Dominika Hrníčka a Kryštofa Ouřady se vedení Jestřábů domluvilo na střídavých startech Radka Pilaře z HK Hradec Králové.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

18 asistencí

Body

Marek

Račuk

25 bodů

Zápasy

No foto

Lukáš

Krejčík

20 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

92,77% úspěšnost