lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Na Hanou míří Dukla Jihlava, druhý nejúspěšnější klub československé historie

Na Hanou míří Dukla Jihlava, druhý nejúspěšnější klub československé historie

Ve středu 12.9 od 18:00 čeká jestřábí letku Dukla Jihlava, která v minulém ročníku bojovala v baráži o setrvání v extralize. Souboj bude o to pikantnější, že prostějovští budou chtít odčinit překvapivou porážku v Benátkách. Online vstupenky si můžete zakoupit ZDE.

Zdroj foto: hcdukla.cz

HC DUKLA JIHLAVA

Jihlavská Dukla má za sebou strastiplný ročník. Po více než deseti letech se sice probojovala mezi elitu, ovšem body sbírala pomálu a základní část zakončila na předposlední příčce. Stejné umístění jí patřilo i po play out, tím pádem musela do barážových bojů. V nich to dlouho vypadalo, že Dukla uhájí extraligovou příslušnost, jenže nakonec o pouhý bod sestoupila zpět do druhé nejvyšší soutěže.

V letní přestávce se kádr Jihlavy obměnil opravdu ve velkém. Novými posilami se stali například exbudějovický útočník Vlastimil Dostálek, Matěj Pekr, Miha Štebih, Petr Štindl nebo švédský brankář Lundström. Kádr naopak opustili Lukáš Žálčík, Jakub Škarek, Petr Straka, Jiří Rys nebo Radek Hubáček. Trenérem zůstal Petr Vlk.

Na Duklu čekali v úvodních dvou kolech nepříjemní soupeři. V prvním utkání sezony zavítal tým z Vysočiny na led Přerova, kde po nepodařené druhé třetině prohrál 5:4. Minulé kolo vyšlo jihlavským o mnoho lépe, když si poradili s budějovickým Motorem 7:0. V těžkém utkání se blýskla nová posila Matěj Pekr, který vstřelil hattrick a za dva zápasy má na svém kontě 3 branky a 2 nahrávky.

„Musíme poděkovat Nikovi Ludströmovi za jeho super výkon. Nejvíce nás podržel a byl to i jeho zápas. Na dalším místě je týmový výkon. Ukázali jsme to, co nám v Přerově trošku chybělo,“ komentuje včerejší utkání Matěj Pekr.

Zdroj foto: hcdukla.cz

Sestava DUKLY z posledního utkání:

Lundström – Pohl, Kajínek, Půža, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, M. Hlinka, Hrníčko

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Zápas v Benátkách rozhodla naše nedisciplinovanost, když Benátky dokázali proměnit 4 z 8 přesilových her. Spolu s prvním utkáním se Vsetínem náš tým dostal 13 menších trestů a inkasoval v nich 6 branek. Na této statistice musí tým zapracovat. Bodově se zatím daří trojici Divíšek (4+1), Nouza (0+4) a Račuk (2+2). Marek Račuk se v našem shrnutí vrátil ke včerejšímu utkání a zároveň promluvil o zítřejším utkání.

Marku včera si vstřelil branku a přidal si jednu nahrávku. Jaký si měl z utkání pocit?

Když to vezmu celkově, tak začátek byl dobrej, dali jsme hned góly, ale naše oslabení nás poslali do kolen. Zápas to byl nahoru dolů, ve hře 5 na 5 jsme byli lepší, ale zbytečnými fauly jsme Benátky dostali do zápasu. To si myslím, že rozhodlo.

Jaký máš pocit ze své hry?

Zatím to není úplně ono. Je začátek sezony, takže si myslím, že to bude po pár zápasech lepší.

Včera si vstřelil branku na 5:4, proti Vsetínu si rozhodl v prodloužení. Si spokojený se svým bodovým přínosem?

To jo, ale zase statistika +- dobrá není.

Co můžeme čekat od zápasu s Jihlavou?

Musíme zvednout hru a nekoukat na soupeře. Ať bude výsledek jakýkoliv, musíme podle mého názoru dostat hlavy nahoru a věřit si. Výsledky přijdou a pokud budeme hrát všichni, jak máme, tak výsledek přijde. Síla v týmu je veliká.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – D. Kolář, J. Zdráhal, Mikliš, Havlík, Rašner, Foltýn, Kellner – Nouza, Divíšek, Starý – Račuk, Venkrbec, Dvořáček – Žálčík, Karpov, L. Luňák – Krejčiřík, Prokeš, Matýs.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost