lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Na Hané pokračují dvě stálice

Na Hané pokračují dvě stálice

Dnešní den vám přinášíme novinky ohledně dvou hráčů, kteří k Prostějovu mají osobní pouto. Lukáš Luňák si s Jestřábem na prsou odkroutí už sedmou sezonu a zůstává posledním pamětníkem postupové sezony do 1. ligy v sezoně 2013/2014. Druhým do party je prostějovský odchovanec Václav Meidl, který se na závěr kariéry vrátil do rodného města a pomáhá mu svými zkušenostmi v cestě za vysněným semifinále.

Lukáš LUŇÁK

LHK Jestřábi Prostějov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 30 let

Výška: 178 cm

Váha: 82 kg

Držení hole: levá

Lukáš Luňák byl jedním z nejvýraznějších tahounů týmu, který postoupil zpět do první ligy. V postupové sezoně si připsal v 63 zápasech 30 gólů a 59 asistencí! Po celou dobu jeho působení patří k jasným lídrům naší letky a i když se jeho bodový přísun pomalinku snižuje, tak jeho obětavost a týmová práce jsou pro trenéry nedocenitelné. Flexibilní křídelní útočník dokáže svojí chytrostí podporovat útočné výpady, ale tým se na něj může spolehnout i v oslabení, kde patřil mezi dva nejvytěžovanější útočníky. V minulé sezoně sehrál celkem 55 utkání v základní části (2+15) a jeden start přidal play-off.

Kompletní statistiky Lukáše Luňáka najdete ZDE.

Václav MEIDL

LHK Jestřábi Prostějov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 33 let

Výška: 193 cm

Váha: 104 kg

Držení hole: levá

První hokejové krůčky udělal Václav Meidl na prostějovském zimním stadionu a jeho talent a výborné fyzické parametry předurčovali vysokého útočníka k velké kariéře. Postupně prošel organizacemi Prostějova, Třince, Havířova a zahrál si i za oceánem, kde jeho výkony zaujaly natolik, že si ho ve třetím kole draftu vybral Nashville Predators. Do NHL se mu nakouknout nepodařilo, ale po návratu do Česka sehrál 150 utkání v extralize. Těch zápasů mohlo být mnohem více, ale robustního útočníka celou kariéru provází zdravotní patálie, které ho neupustily ani v minulé sezoně. Dobrý start do minulé sezony přerušilo zprvu nevinné virové onemocnění, které se nakonec ukázalo mnohem závažnější. Meningitida ho vyřadila na několik měsíců a v ohrožení byla i jeho sportovní kariéra. Nakonec se i s touto nemocí dokázal popasovat a ve 22 zápasech si připsal 5 branek a 5 asistencí. V prostějovském dresu jej tedy budeme vídat i v příští sezoně.

Kompletní statistiky Václava Meilda najdete ZDE.

Borci, ať se daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.

5.8.2019

Dvořák s Muškou za Hradec

Daniel Dvořák a Jakub Muška si dnes připsali start za svůj mateřský klub Mountfield Hradec Králové. Na Mountfield Cupu svému týmu pomohli k vysoké výhře nad Slovanem Bratislava 6:2. Už zítra se opět připojí do tréninkového procesu v Prostějově.

2.8.2019

S GKS Tychy v Jastrzębie

První přípravné utkání nové sezony sehrajeme s polským mistrem GKS Tychy v Jastrzębie od 18:00 v hale Lodowisko Jastor - MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Pořadatelské místo se muselo změnit kvůli rekonstrukci zimního stadionu v Tychách.

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost