lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Na Hané pokračují dvě stálice

Na Hané pokračují dvě stálice

Dnešní den vám přinášíme novinky ohledně dvou hráčů, kteří k Prostějovu mají osobní pouto. Lukáš Luňák si s Jestřábem na prsou odkroutí už sedmou sezonu a zůstává posledním pamětníkem postupové sezony do 1. ligy v sezoně 2013/2014. Druhým do party je prostějovský odchovanec Václav Meidl, který se na závěr kariéry vrátil do rodného města a pomáhá mu svými zkušenostmi v cestě za vysněným semifinále.

Lukáš LUŇÁK

LHK Jestřábi Prostějov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 30 let

Výška: 178 cm

Váha: 82 kg

Držení hole: levá

Lukáš Luňák byl jedním z nejvýraznějších tahounů týmu, který postoupil zpět do první ligy. V postupové sezoně si připsal v 63 zápasech 30 gólů a 59 asistencí! Po celou dobu jeho působení patří k jasným lídrům naší letky a i když se jeho bodový přísun pomalinku snižuje, tak jeho obětavost a týmová práce jsou pro trenéry nedocenitelné. Flexibilní křídelní útočník dokáže svojí chytrostí podporovat útočné výpady, ale tým se na něj může spolehnout i v oslabení, kde patřil mezi dva nejvytěžovanější útočníky. V minulé sezoně sehrál celkem 55 utkání v základní části (2+15) a jeden start přidal play-off.

Kompletní statistiky Lukáše Luňáka najdete ZDE.

Václav MEIDL

LHK Jestřábi Prostějov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 33 let

Výška: 193 cm

Váha: 104 kg

Držení hole: levá

První hokejové krůčky udělal Václav Meidl na prostějovském zimním stadionu a jeho talent a výborné fyzické parametry předurčovali vysokého útočníka k velké kariéře. Postupně prošel organizacemi Prostějova, Třince, Havířova a zahrál si i za oceánem, kde jeho výkony zaujaly natolik, že si ho ve třetím kole draftu vybral Nashville Predators. Do NHL se mu nakouknout nepodařilo, ale po návratu do Česka sehrál 150 utkání v extralize. Těch zápasů mohlo být mnohem více, ale robustního útočníka celou kariéru provází zdravotní patálie, které ho neupustily ani v minulé sezoně. Dobrý start do minulé sezony přerušilo zprvu nevinné virové onemocnění, které se nakonec ukázalo mnohem závažnější. Meningitida ho vyřadila na několik měsíců a v ohrožení byla i jeho sportovní kariéra. Nakonec se i s touto nemocí dokázal popasovat a ve 22 zápasech si připsal 5 branek a 5 asistencí. V prostějovském dresu jej tedy budeme vídat i v příští sezoně.

Kompletní statistiky Václava Meilda najdete ZDE.

Borci, ať se daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost