lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Myslím si, že máme velmi silný tým, říká před sezónou staronová posila Lukáš Žalčík

Myslím si, že máme velmi silný tým, říká před sezónou staronová posila Lukáš Žalčík

Prostějovský A-tým měl v pondělí první trénink v rámci letní přípravy na ledové ploše. Mezi tréninky, si na nás udělal čas navrátilec Lukáš Žalčík. V rozhovoru například prozradil, jak po dlouhé sezóně dobíjel baterky a jak se sžívá s novou výstrojí.

Prostějovské barvy jste hájil už v sezóně 2016/2017. Jaké to je vrátit se zpět na Hanou?

Jsem velice rád, že jsme se s vedením na mém působení domluvili.

Loni jste si s Jihlavou zahrál Extraligu. Je to velký skok v porovnání s WSM ligou?

To jsem ještě neměl možnost zjistit, uvidím v sezóně. Většinu své kariéry jsem ale hrál WSM ligu, v Extralize jsem působil jen krátce. Dá se říci, že cvičení a drily před začátkem sezóny jsou všude stejné.

V pondělí Vám začala příprava na ledě. Jaké to bylo?

Pro mě velice těžké. Mám úplně novou výstroj jako většina týmu. Člověk si na ni musí zvyknout, já hlavně na brusle. K tomu jsme celý den makali na plno, začátky na ledě jsou vždy náročné.

Jak hodnotíte zázemí v Prostějově? Jak jste spokojený s novou výstrojí od kanadské značky CCM?

Zázemí je stejné, jak když jsem tu předloni byl. Máme pěknou novou kabinu a k tomu nám přibyla vybavená posilovna. Navíc máme kondičního trenéra a všechno je, jak má být. Jak jsem říkal, na výstroj si zvykám. Chrániče jsou velmi lehké, tak jak jsem je chtěl. Novou hokejku jsme ale ještě nezkoušel.

Jak před novou sezónou vnímáte tým?

Myslím si, že máme velmi silný tým. Ten mají i ostatní týmy v lize, důležité je, jak nám to půjde na ledě.

Vedení vyhlásilo útok na semifinále. Co je pro Vás metou úspěchu v nadcházejí sezóně?

Semifinále je pro mě dnes ještě moc daleko. Řekl bych tak první šestka.

S Jihlavou jste absolvovali baráž. Jak jste si po dlouhé sezóně dobil baterky?

Ne moc dlouho. Dal jsem si 2 týdny pauzu a pak jsem začal s kondičním trenérem.

Co je Vaším letošním cílem?

Chci být prospěšný týmu.

Když vstřelíte branku, jste emotivní nebo ty pocity necháváte v sobě?

Podle toho, jaký je to gól. Výherní neb velice důležitý s diváky oslavím, například zapumpováním rukama. Jinak na žádné velké oslavy moc nejsem.

Jihlava se po loňské účasti v české nejvyšší soutěži vrací zpět do WSM ligy. Těšíte se ze soupeřů právě na Váš bývalý tým?

Já se těším na všechny soupeře. Myslím si, že jsou hodně dobré zápasy s Přerovem, doma i venku. Na ty se těším, to vždy bouří celý zimní stadion. Každý hokejista má rád, když to takhle vře. Dobré zápasy budou ale také s Budějovicemi, s Jihlavou nebo s Kladnem, pokud Jarda ještě nastoupí.

Co byste před sezónou vzkázal fanouškům?

At´ jich na hokej chodí co nejvíc a pořádně fandí.


Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost