lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Myslím si, že máme velmi silný tým, říká před sezónou staronová posila Lukáš Žalčík

Myslím si, že máme velmi silný tým, říká před sezónou staronová posila Lukáš Žalčík

Prostějovský A-tým měl v pondělí první trénink v rámci letní přípravy na ledové ploše. Mezi tréninky, si na nás udělal čas navrátilec Lukáš Žalčík. V rozhovoru například prozradil, jak po dlouhé sezóně dobíjel baterky a jak se sžívá s novou výstrojí.

Prostějovské barvy jste hájil už v sezóně 2016/2017. Jaké to je vrátit se zpět na Hanou?

Jsem velice rád, že jsme se s vedením na mém působení domluvili.

Loni jste si s Jihlavou zahrál Extraligu. Je to velký skok v porovnání s WSM ligou?

To jsem ještě neměl možnost zjistit, uvidím v sezóně. Většinu své kariéry jsem ale hrál WSM ligu, v Extralize jsem působil jen krátce. Dá se říci, že cvičení a drily před začátkem sezóny jsou všude stejné.

V pondělí Vám začala příprava na ledě. Jaké to bylo?

Pro mě velice těžké. Mám úplně novou výstroj jako většina týmu. Člověk si na ni musí zvyknout, já hlavně na brusle. K tomu jsme celý den makali na plno, začátky na ledě jsou vždy náročné.

Jak hodnotíte zázemí v Prostějově? Jak jste spokojený s novou výstrojí od kanadské značky CCM?

Zázemí je stejné, jak když jsem tu předloni byl. Máme pěknou novou kabinu a k tomu nám přibyla vybavená posilovna. Navíc máme kondičního trenéra a všechno je, jak má být. Jak jsem říkal, na výstroj si zvykám. Chrániče jsou velmi lehké, tak jak jsem je chtěl. Novou hokejku jsme ale ještě nezkoušel.

Jak před novou sezónou vnímáte tým?

Myslím si, že máme velmi silný tým. Ten mají i ostatní týmy v lize, důležité je, jak nám to půjde na ledě.

Vedení vyhlásilo útok na semifinále. Co je pro Vás metou úspěchu v nadcházejí sezóně?

Semifinále je pro mě dnes ještě moc daleko. Řekl bych tak první šestka.

S Jihlavou jste absolvovali baráž. Jak jste si po dlouhé sezóně dobil baterky?

Ne moc dlouho. Dal jsem si 2 týdny pauzu a pak jsem začal s kondičním trenérem.

Co je Vaším letošním cílem?

Chci být prospěšný týmu.

Když vstřelíte branku, jste emotivní nebo ty pocity necháváte v sobě?

Podle toho, jaký je to gól. Výherní neb velice důležitý s diváky oslavím, například zapumpováním rukama. Jinak na žádné velké oslavy moc nejsem.

Jihlava se po loňské účasti v české nejvyšší soutěži vrací zpět do WSM ligy. Těšíte se ze soupeřů právě na Váš bývalý tým?

Já se těším na všechny soupeře. Myslím si, že jsou hodně dobré zápasy s Přerovem, doma i venku. Na ty se těším, to vždy bouří celý zimní stadion. Každý hokejista má rád, když to takhle vře. Dobré zápasy budou ale také s Budějovicemi, s Jihlavou nebo s Kladnem, pokud Jarda ještě nastoupí.

Co byste před sezónou vzkázal fanouškům?

At´ jich na hokej chodí co nejvíc a pořádně fandí.


Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost