lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Mládí vpřed! Z Chomutova přichází nadějný Kryštof Ouřada

Mládí vpřed! Z Chomutova přichází nadějný Kryštof Ouřada

Každé pondělí zveřejňujeme jednu zkušenou posilu, která posílí Jestřáby. V týdnu pak představujeme "mladé pušky", které by se měly od zkušenějších kolegů učit a zároveň jim šlapat na paty. Dnes přichází na řadu bývalý kapitán chomutovské juniorky, který přichází do Prostějova na hostování na jednu sezonu.

Foto zdroj: Sporty Ústí

Kryštof Ouřada

Piráti Chomutov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 19 let

Výška: 174 cm

Váha: 75 kg

Držení hole: pravá

Talentovaný útočník udělal své první hokejové krůčky na teplickém zimním stadionu. Město zaslíbené spíše fotbalu dokázalo vychovat i vynikající hokejisty typu Roberta Langa nebo Zdeňka Skořepy. Nyní 19-letý Ouřada později odešel z Teplic do sousedního Chomutova, který se pyšní jednou z nejlepších hokejových akademií v Česku. Během několika let své existence prošlo mládežnickými výběry Pirátů několik hráčů momentálně hrajících NHL nebo na jejich farmách a Ouřada by rád následoval jejich hokejový osud.

Nevysoký forward dominuje svou rychlostí a schopností vstřelit branku nebo připravit šance pro své spoluhráče. Dlouhodobě nosil na svém dresu kapitánské "C" a hlavně v přesilovkách celý tým táhnul. V juniorce posbíral celkem 69 startů a v nich získal 89 kanadských bodů (38 + 51). Měl i výborná čísla ukazující jeho přínos ve statistice pravdy, kde sezonu zakončil na +28.

V minulé sezoně si zahrál také za Ústí nad Labem, kde ve svém debutu vstřelil hned branku. Celkem odehrál čtyři duely a nasbíral tři body (1+2). Při marodce Pirátů naskočil i do Tipsport extraligy a svůj extraligový debut zakončil vítěznou brankou z nájezdu. Celkem v extralize odehrál 6 utkání a vstřelil 1 branku a na 1 nahrál.

V Prostějově bude chtít navázat na své výkony v mládežnických kategoriích a zároveň se něco přiučit od zkušenějších kolegů, kterým bude šlapat na paty.

Kompletní statistiky Kryštofa Ouřady najdete ZDE.

Kryštofe, ať se ti u nás daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost