lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Mládí vpřed! Z Chomutova přichází nadějný Kryštof Ouřada

Mládí vpřed! Z Chomutova přichází nadějný Kryštof Ouřada

Každé pondělí zveřejňujeme jednu zkušenou posilu, která posílí Jestřáby. V týdnu pak představujeme "mladé pušky", které by se měly od zkušenějších kolegů učit a zároveň jim šlapat na paty. Dnes přichází na řadu bývalý kapitán chomutovské juniorky, který přichází do Prostějova na hostování na jednu sezonu.

Foto zdroj: Sporty Ústí

Kryštof Ouřada

Piráti Chomutov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 19 let

Výška: 174 cm

Váha: 75 kg

Držení hole: pravá

Talentovaný útočník udělal své první hokejové krůčky na teplickém zimním stadionu. Město zaslíbené spíše fotbalu dokázalo vychovat i vynikající hokejisty typu Roberta Langa nebo Zdeňka Skořepy. Nyní 19-letý Ouřada později odešel z Teplic do sousedního Chomutova, který se pyšní jednou z nejlepších hokejových akademií v Česku. Během několika let své existence prošlo mládežnickými výběry Pirátů několik hráčů momentálně hrajících NHL nebo na jejich farmách a Ouřada by rád následoval jejich hokejový osud.

Nevysoký forward dominuje svou rychlostí a schopností vstřelit branku nebo připravit šance pro své spoluhráče. Dlouhodobě nosil na svém dresu kapitánské "C" a hlavně v přesilovkách celý tým táhnul. V juniorce posbíral celkem 69 startů a v nich získal 89 kanadských bodů (38 + 51). Měl i výborná čísla ukazující jeho přínos ve statistice pravdy, kde sezonu zakončil na +28.

V minulé sezoně si zahrál také za Ústí nad Labem, kde ve svém debutu vstřelil hned branku. Celkem odehrál čtyři duely a nasbíral tři body (1+2). Při marodce Pirátů naskočil i do Tipsport extraligy a svůj extraligový debut zakončil vítěznou brankou z nájezdu. Celkem v extralize odehrál 6 utkání a vstřelil 1 branku a na 1 nahrál.

V Prostějově bude chtít navázat na své výkony v mládežnických kategoriích a zároveň se něco přiučit od zkušenějších kolegů, kterým bude šlapat na paty.

Kompletní statistiky Kryštofa Ouřady najdete ZDE.

Kryštofe, ať se ti u nás daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost