lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Marek Račuk novým kapitánem jestřábí letky

Marek Račuk novým kapitánem jestřábí letky

Po odchodu Matouše Venkrbce hledal realizační tým vhodného kandidáta, který by si zasloužil nosit na své hrudi kapitánské "C". Volba padla na Marka Račuka, který své vůdcovské schopnosti ukázal v minulém play-off a hlasitě si o něj řekl svým poctivým přístupem v letní přípravě a přátelských utkáních před touto sezonou. Asistenty mu budou dělat dva matadoři Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek. V jejich nepřítomnosti se ve funkci budou střídat Lukáš Žálčík, Martin Novotný a Jaroslav Mrázek.

Marek Račuk "C"


O útočných kvalitách Marka Račuka se přesvědčila nejedna obrana soupeřů. Finesy technického útočníka baví a jeho pasy často končí brankou v soupeřově brance. Co ale tomuto vytáhlému forvardovi chybělo, byla vyrovnanost výkonů a práce nejen v útoku, ale i v obraně.

Jiří Vykoukal při výběru kapitána hledal hráče, který má:

a) Dobrý přístup

b) Musí dokázat zvládnout krizové situace, tým vést v době, kdy se mu nebude dařit

c) Hráči k němu budou určitým způsobem vzhlížet

d) Zároveň bude tým na veřejnosti reprezentovat tak, jak má, stejně jako ostatní hráči

Na těchto aspektech Marek pracoval celé léto a do nové sezony si svým poctivým přístupem vysloužil jednu z nejdůležitějších funkcí v týmu.

Tomáš Nouza "A" - Tomáš Divíšek "A"Asistenty "Ráčovi budou dělat dva nejzkušenější hráči našeho týmu. Ikony posledních sezon se během dvou let nesmazatelně zapsaly do srdcí prostějovských fanoušků. I přes svůj "zkušenější" věk jsou tahouny týmu na ledě i v kabině.

Lukáš Žálčík ""A""


Raketové křídlo se smrtelným zakončením se chystá na svoji třetí sezonu v Prostějově. V minulém ročníku byl nejlepším střelcem týmu a trenéři si od něj opět slibují gólovou produktivitu i vetší zodpovědnost za výsledky týmu. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Martin Novotný ""A""


"Novka" patří k nejzkušenějším obráncům v našem týmu. Jeho přehled a vůdcovské schopnosti by měly pomáhat mladším kolegům v jejich růstu. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Jaroslav Mrázek ""A""


Majitel 464 extraligových utkání bude společně s Novotným mentorem mladých spoluhráčů a vzorem pro své kolegy z obrany. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

12.09.2019 | Štefan Žigárdy

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

11.09.2019 | Štefan Žigárdy

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

Góly

Petr

Kafka

2 branek

Asistence

Marek

Račuk

5 asistencí

Body

Zápasy

Petr

Kafka

3 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
Valašský hokejový klub