lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Marek Račuk novým kapitánem jestřábí letky

Marek Račuk novým kapitánem jestřábí letky

Po odchodu Matouše Venkrbce hledal realizační tým vhodného kandidáta, který by si zasloužil nosit na své hrudi kapitánské "C". Volba padla na Marka Račuka, který své vůdcovské schopnosti ukázal v minulém play-off a hlasitě si o něj řekl svým poctivým přístupem v letní přípravě a přátelských utkáních před touto sezonou. Asistenty mu budou dělat dva matadoři Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek. V jejich nepřítomnosti se ve funkci budou střídat Lukáš Žálčík, Martin Novotný a Jaroslav Mrázek.

Marek Račuk "C"


O útočných kvalitách Marka Račuka se přesvědčila nejedna obrana soupeřů. Finesy technického útočníka baví a jeho pasy často končí brankou v soupeřově brance. Co ale tomuto vytáhlému forvardovi chybělo, byla vyrovnanost výkonů a práce nejen v útoku, ale i v obraně.

Jiří Vykoukal při výběru kapitána hledal hráče, který má:

a) Dobrý přístup

b) Musí dokázat zvládnout krizové situace, tým vést v době, kdy se mu nebude dařit

c) Hráči k němu budou určitým způsobem vzhlížet

d) Zároveň bude tým na veřejnosti reprezentovat tak, jak má, stejně jako ostatní hráči

Na těchto aspektech Marek pracoval celé léto a do nové sezony si svým poctivým přístupem vysloužil jednu z nejdůležitějších funkcí v týmu.

Tomáš Nouza "A" - Tomáš Divíšek "A"Asistenty "Ráčovi budou dělat dva nejzkušenější hráči našeho týmu. Ikony posledních sezon se během dvou let nesmazatelně zapsaly do srdcí prostějovských fanoušků. I přes svůj "zkušenější" věk jsou tahouny týmu na ledě i v kabině.

Lukáš Žálčík ""A""


Raketové křídlo se smrtelným zakončením se chystá na svoji třetí sezonu v Prostějově. V minulém ročníku byl nejlepším střelcem týmu a trenéři si od něj opět slibují gólovou produktivitu i vetší zodpovědnost za výsledky týmu. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Martin Novotný ""A""


"Novka" patří k nejzkušenějším obráncům v našem týmu. Jeho přehled a vůdcovské schopnosti by měly pomáhat mladším kolegům v jejich růstu. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Jaroslav Mrázek ""A""


Majitel 464 extraligových utkání bude společně s Novotným mentorem mladých spoluhráčů a vzorem pro své kolegy z obrany. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

9.1.2020

Všechno nejlepší!

5. ledna oslavil své 35. narozeniny Tomáš Štůrala a dnes slaví kulatiny (20) Daniel Dvořák. Oběma brankářům přejeme za celý klub všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se Vám borci daří!

8.1.2020

Pochobradský Jestřábem

Jestřábi angažovali mladého útočníka Michala Pochobradského, který patří do širšího kádru pardubického A-teamu. V letošní sezoně si připsal 28 startů v extralize a v Chance lize nastoupil k jednomu utkání za Jihlavu. Kompletní statistiky najdete zde.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

30 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

43 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,49% úspěšnost