lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Marek Račuk novým kapitánem jestřábí letky

Marek Račuk novým kapitánem jestřábí letky

Po odchodu Matouše Venkrbce hledal realizační tým vhodného kandidáta, který by si zasloužil nosit na své hrudi kapitánské "C". Volba padla na Marka Račuka, který své vůdcovské schopnosti ukázal v minulém play-off a hlasitě si o něj řekl svým poctivým přístupem v letní přípravě a přátelských utkáních před touto sezonou. Asistenty mu budou dělat dva matadoři Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek. V jejich nepřítomnosti se ve funkci budou střídat Lukáš Žálčík, Martin Novotný a Jaroslav Mrázek.

Marek Račuk "C"


O útočných kvalitách Marka Račuka se přesvědčila nejedna obrana soupeřů. Finesy technického útočníka baví a jeho pasy často končí brankou v soupeřově brance. Co ale tomuto vytáhlému forvardovi chybělo, byla vyrovnanost výkonů a práce nejen v útoku, ale i v obraně.

Jiří Vykoukal při výběru kapitána hledal hráče, který má:

a) Dobrý přístup

b) Musí dokázat zvládnout krizové situace, tým vést v době, kdy se mu nebude dařit

c) Hráči k němu budou určitým způsobem vzhlížet

d) Zároveň bude tým na veřejnosti reprezentovat tak, jak má, stejně jako ostatní hráči

Na těchto aspektech Marek pracoval celé léto a do nové sezony si svým poctivým přístupem vysloužil jednu z nejdůležitějších funkcí v týmu.

Tomáš Nouza "A" - Tomáš Divíšek "A"Asistenty "Ráčovi budou dělat dva nejzkušenější hráči našeho týmu. Ikony posledních sezon se během dvou let nesmazatelně zapsaly do srdcí prostějovských fanoušků. I přes svůj "zkušenější" věk jsou tahouny týmu na ledě i v kabině.

Lukáš Žálčík ""A""


Raketové křídlo se smrtelným zakončením se chystá na svoji třetí sezonu v Prostějově. V minulém ročníku byl nejlepším střelcem týmu a trenéři si od něj opět slibují gólovou produktivitu i vetší zodpovědnost za výsledky týmu. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Martin Novotný ""A""


"Novka" patří k nejzkušenějším obráncům v našem týmu. Jeho přehled a vůdcovské schopnosti by měly pomáhat mladším kolegům v jejich růstu. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Jaroslav Mrázek ""A""


Majitel 464 extraligových utkání bude společně s Novotným mentorem mladých spoluhráčů a vzorem pro své kolegy z obrany. V nepřítomnosti "Divocha" nebo "Nouzika" je jeden ze tří kandidátů na post asistenta kapitána.

Sdílej stránku!


Aktuality

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.

2.11.2019

Posila do brankoviště

Jestřábi se domluvili na střídavých startech Daniela Hufa ze Zlína. Hufíno v letošní sezoně odchytal za Berany šest utkání s téměř 91% úspěšností zákroků. Dane vítej zpět!

23.10.2019

Pilař na střídavé starty

Při zranění Tomáše Divíška, Dominika Hrníčka a Kryštofa Ouřady se vedení Jestřábů domluvilo na střídavých startech Radka Pilaře z HK Hradec Králové.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

18 asistencí

Body

Marek

Račuk

25 bodů

Zápasy

No foto

Lukáš

Krejčík

20 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

92,77% úspěšnost