lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
LHK Jestřábi Prostějov uvádí projekt - DENÍK FANOUŠKA

LHK Jestřábi Prostějov uvádí projekt - DENÍK FANOUŠKA

Někteří z vás si všimli, že na našich stránkách se objevila nová rubrika - DENÍK FANOUŠKA. V rámci sportovního prostředí se jedná o výjimečný projekt, který nabízí pohled z tribuny i zákulisí klubu od naší dlouholeté fanynky a spisovatelky Barbory Sekaninové a jejích přátel z tribuny.

Prostějovský hokej je v našem městě fenoménem, který nemá obdoby. Více jak stoletá historie, klubové legendy a spousta nezapomenutelných utkání přilákala na stadion tisíce malých hokejistů a nespočitatelné množství fanoušků.

V novém miléniu jste si s prostějovským klubem prožili velké vzestupy, kdy na hokej chodilo průměrně 3000 fanoušků, ale i velké pády, kdy chodila hrstka těch nejvěrnějších. I takový je sport. Nabízí euforické stavy radosti a extáze, ale i stavy totálního zmaru a vyčerpání. Proto hokej táhne a je hluboko v našich srdcích.

Jsme moc rádi, že se nám společně povedlo tento projekt rozjet a doufáme, že vy ho budete s nadšením číst a ve spoustě věcí se v něm najdete. Deník je pohled zarytého a oddaného fanouška, který má prostějovský klub v srdci od mládí a s ním spojené osobní vzpomínky. I přes impulzivní povahu se nenechává v textu strhnout hrou našich borců, výkonem rozhodčích nebo hostujících hráčů a s nadhledem dokáže popsat své pocity a dění na stadionu.

Úryvek z DENÍKU FANOUŠKA: "Pro mě byl úžasný už příchod na zimní stadion po tak dlouhé době. Držet v ruce lístek, jako obvykle se zaseknout v turniketu..."

Štefan Žigárdy (marketingový manažer) k Deníku fanouška: "Tento projekt jsme spustili z jednoho důvodu. Dali jsme možnost Barboře Sekaninové, aby vyjádřila slovy, to co spousta z Vás prožívá na tribunách. Chceme nechat minulost v minulosti, žít přítomností a s očekáváním koukat do budoucnosti. Chceme tímto dát jasnou zprávu, že na ledě i na tribunách jsme JEDEN TÝM a jako JEDEN TÝM bojujeme za Prostějov!"

Možná si spousta z Vás položí otázku proč jsme si pro Deník fanouška vybrali právě Barboru Sekaninovou a jaký má smysl zpověď jednoho z tisíce?

Na to je jednoduchá odpověď. Vášeň fanoušků na stadionu je velmi podobná, jen ji vyjadřujete různými způsoby. Někteří z vás s vervou skandují v kotli, někteří u VIPu křičí na hostujícího brankáře "díro", někteří dávají najevo rozhodčímu, co si myslí o jeho rozhodnutí a někteří prožívají výkony týmu tím, že tento nápor nevydrží nejedna plastová popelnice. Proto jsme dali prostějovské spisovatelce a naší fanynce Barboře Sekaninové prostor, aby tyto pocity zachytila na papír a dala jim život.

Úryvek z DENÍKU FANOUŠKA: "Po prvním domácím přípravném zápase jsem byla plna euforie a radosti, kterou zná snad každý, kdo fandí přímo na živo, v jakémkoli sportu. Sepsala jsem první část svého "deníku fanouška" a z čistého nadšení ji zaslala do zprávy i Jestřábům."

Barbora už v minulém roce posílala do kabiny povzbuzující básničky a texty, které jsme v průběhu play-off dávali v kabině na nástěnku. Hráči i realizační tým si je s chutí četli a když nás letos Bára oslovila s konceptem Deníku fanouška, rozhodli jsme se jej publikovat.

Úryvek z DENÍKU FANOUŠKA: Tudíž táhněme na hokej, ve středu, v sobotu (a taky v pondělí, že?), vždy plní nadšení, naděje a správného citu."

První tři části "Deníku fanouška" si můžete přečíst v rubrice "FANOUŠCI" a záložce DENÍK FANOUŠKA.

V deníku fanouška najdete i "OKNO DO DUŠE FANOUŠKŮ", které bude mapovat vzpomínky pamětníků spojené s historií i současností prostějovského hokeje. O přidání nové části Deníku fanouška vás budeme informovat přes sociální sítě. Pokud by jste měli k Deníku nějaké dotazy nebo chtěli autorce napsat nějaký vzkaz máte možnost napsat na klubový email stefan.zigardy@lhkjestrabi.cz nebo do zpráv na facebooku.

Užijte si společně s námi toto čtení! Stojí za to!

Sdílej stránku!


Aktuality

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

9.1.2020

Všechno nejlepší!

5. ledna oslavil své 35. narozeniny Tomáš Štůrala a dnes slaví kulatiny (20) Daniel Dvořák. Oběma brankářům přejeme za celý klub všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se Vám borci daří!

8.1.2020

Pochobradský Jestřábem

Jestřábi angažovali mladého útočníka Michala Pochobradského, který patří do širšího kádru pardubického A-teamu. V letošní sezoně si připsal 28 startů v extralize a v Chance lize nastoupil k jednomu utkání za Jihlavu. Kompletní statistiky najdete zde.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

30 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

43 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,49% úspěšnost