lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jsem přesvědčený, že když zvedneme pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže, říká k prvním tréninkům Jiří Vykoukal

Jsem přesvědčený, že když zvedneme pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže, říká k prvním tréninkům Jiří Vykoukal

Jestřábi mají za sebou první týden předsezónní přípravy. Hráči rozděleni na tři skupiny absolvovali fyzické testy a tréninky na suchu pod vedením kondičního trenéra. Od středy celý tým polykal první dávky na ledě. Na co se trenéři zaměřovali a kdo všechno vyjel na led se dozvíte níže.

Jiří Vykoukal (sportovní manažer a trenér LHK Jestřábi Prostějov)

„Jsem přesvědčený, že když zvedneme ty pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže. Tomu se chceme letos určitě věnovat hodně. Musíme to dostat hlavně do těch mladých kluků, kterých tu máme více než v minulých sezónách. Jakmile zvládnout dovednosti, propojí hlavu s bruslením, tak si myslím, že mohou být dobří hráči. Bude to samozřejmě náročné, ale bez toho to nejde. Nikam se nedá vylézt, aniž byste pro to něco udělali,“ ví 48letý kouč.

Postupně se zaměříme už i na taktické věci. To musíme také dělat od začátku, nejde to nechat na poslední dva týdny přípravy. Led je zatím dobrý. Myslím si, že tady i přes vysoké teploty venku, je led vždycky slušný,“ přibližuje náplň prvních tréninků hlavní trenér.

„Vzhledem k rozpočtu nejsme zatím schopni poskládat širší kádr,“ trápí ho. „Snažíme se na posilách pracovat, jsme v kontaktu s extraligovými mančafty. Ale vždycky je to o financích, a těch tu už nemáme moc nazbyt. Uvidíme, kdo se nevleze do kádrů extraligových celků. Budeme čekat, ale znovu opakuju, jsou na to potřeba finance. Potřebujeme nějakého místního zarytého fanouška, který by nám ty dva tři hráče pořídil,“ usmívá se sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Neužil, Dvořák, Rochla

Obránci: Mrázek, Novotný, Husa, Krejčí, Chujac, Muška, Březák

Útočníci: Nouza, Račuk, Chlouba, Žálčík, Hrníčko, Krejčík, Luňák, Meidl, Chlán, Ouřada, Jandus, Popelka (try-out)

Bruslení pod dohledem JV

Tomáš Nouza (útočník)

První tréninky okomentoval za útočníky jeden z tahounů jestřábí letky Tomáš Nouza: „Ty začátky jsou vždycky těžké. Plno nových věcí, je to nevymačkané, ale to je pro všechny stejné. Mám pocit asi jako každý rok, že bych ten hokej už asi neměl hrát, protože se v tom opravdu necítím dobře. Musím říci, že ten led je opravdu dobrý. Myslel jsem si, že bude horší, ale je opravdu udělaný kvalitně.“

Tomáš Nouza vpravo piluje dovednosti

Jakub Husa (obránce)

Hodně podobný názor na první tréninky měl i Jakub Husa ze skupiny obránců: Měnil jsem výstroj, hlavně brusle. Celý život jsem hrál v Bauerech, teď si zvykám na CCM, takže je to trochu skok. Věřím ale, že si na ně zvyknu a za chvilku to bude v pohodě.

Jakub Husa a Petr Krejčí v pauze po bruslení

Na ledě se dnes poprvé objevil i Tomáš Divíšek, který rehabilituje po operaci kyčle. S týmem se připravuje i brankář Tomáš Štůrala, který vyhlíží nové angažmá.

Všechyn fotky najdete v naší fotogalerii ZDE.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.10.2019

Ouřada po operaci

Kryštof Ouřada utrpěl v utkání v Benátkách zranění ramene, které si vyžádalo chirurgický zákrok. Do tréninku by se měl podle prvních prognóz zapojit za měsíc. Ouři, přejeme brzké uzdravení!

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov