lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jsem přesvědčený, že když zvedneme pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže, říká k prvním tréninkům Jiří Vykoukal

Jsem přesvědčený, že když zvedneme pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže, říká k prvním tréninkům Jiří Vykoukal

Jestřábi mají za sebou první týden předsezónní přípravy. Hráči rozděleni na tři skupiny absolvovali fyzické testy a tréninky na suchu pod vedením kondičního trenéra. Od středy celý tým polykal první dávky na ledě. Na co se trenéři zaměřovali a kdo všechno vyjel na led se dozvíte níže.

Jiří Vykoukal (sportovní manažer a trenér LHK Jestřábi Prostějov)

„Jsem přesvědčený, že když zvedneme ty pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže. Tomu se chceme letos určitě věnovat hodně. Musíme to dostat hlavně do těch mladých kluků, kterých tu máme více než v minulých sezónách. Jakmile zvládnout dovednosti, propojí hlavu s bruslením, tak si myslím, že mohou být dobří hráči. Bude to samozřejmě náročné, ale bez toho to nejde. Nikam se nedá vylézt, aniž byste pro to něco udělali,“ ví 48letý kouč.

Postupně se zaměříme už i na taktické věci. To musíme také dělat od začátku, nejde to nechat na poslední dva týdny přípravy. Led je zatím dobrý. Myslím si, že tady i přes vysoké teploty venku, je led vždycky slušný,“ přibližuje náplň prvních tréninků hlavní trenér.

„Vzhledem k rozpočtu nejsme zatím schopni poskládat širší kádr,“ trápí ho. „Snažíme se na posilách pracovat, jsme v kontaktu s extraligovými mančafty. Ale vždycky je to o financích, a těch tu už nemáme moc nazbyt. Uvidíme, kdo se nevleze do kádrů extraligových celků. Budeme čekat, ale znovu opakuju, jsou na to potřeba finance. Potřebujeme nějakého místního zarytého fanouška, který by nám ty dva tři hráče pořídil,“ usmívá se sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Neužil, Dvořák, Rochla

Obránci: Mrázek, Novotný, Husa, Krejčí, Chujac, Muška, Březák

Útočníci: Nouza, Račuk, Chlouba, Žálčík, Hrníčko, Krejčík, Luňák, Meidl, Chlán, Ouřada, Jandus, Popelka (try-out)

Bruslení pod dohledem JV

Tomáš Nouza (útočník)

První tréninky okomentoval za útočníky jeden z tahounů jestřábí letky Tomáš Nouza: „Ty začátky jsou vždycky těžké. Plno nových věcí, je to nevymačkané, ale to je pro všechny stejné. Mám pocit asi jako každý rok, že bych ten hokej už asi neměl hrát, protože se v tom opravdu necítím dobře. Musím říci, že ten led je opravdu dobrý. Myslel jsem si, že bude horší, ale je opravdu udělaný kvalitně.“

Tomáš Nouza vpravo piluje dovednosti

Jakub Husa (obránce)

Hodně podobný názor na první tréninky měl i Jakub Husa ze skupiny obránců: Měnil jsem výstroj, hlavně brusle. Celý život jsem hrál v Bauerech, teď si zvykám na CCM, takže je to trochu skok. Věřím ale, že si na ně zvyknu a za chvilku to bude v pohodě.

Jakub Husa a Petr Krejčí v pauze po bruslení

Na ledě se dnes poprvé objevil i Tomáš Divíšek, který rehabilituje po operaci kyčle. S týmem se připravuje i brankář Tomáš Štůrala, který vyhlíží nové angažmá.

Všechyn fotky najdete v naší fotogalerii ZDE.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost