lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřáby posílili dva talentovaní odchovanci Hradce Králové

Jestřáby posílili dva talentovaní odchovanci Hradce Králové

Dnes pro vás máme další dvě zajímavé posily. Z Hradce Králové přichází Jakub Muška a Daniel Dvořák. Prvně jmenovaný je urostlý obránce, který posbíral několik startů za A-tým Hradce a jinak působil v druholigovém Vrchlabí, které bojovalo o postup do Chance ligy. Daniel Dvořák je talentovaný brankář, který vytvoří vyrovnanou dvojici s Jakubem Neužilem.

Foto zdroj: mountfieldhk.cz

"Do Prostějova přichází dva talentovaní hráči z Hradce Králové. S Danem počítáme do vyrovnané dvojice s Kubou Neužilem. Má dlouhodobě výborná čísla. Navíc bojuje o účast na MS 20. Slibujeme si od něj, že bude pro nás přínosem, protože má o motivaci postaráno. Kuba má výborné parametry. Dobře bruslí a buduje svoji kariéru. Od obou hráčů očekáváme obrovskou touhu se zlepšovat," říká k talentovaným posilám sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal."

Jakub Muška

Mountfield Hradec Králové -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 20 let

Výška: 190 cm

Váha: 98 kg

Držení hole: pravá

Přezdívka: Moucha

Jakub Muška se narodil 5. 3. 1999 v Hradci Králové a právě pod Bílou věží udělal i první hokejové kroky. Na východě Čech si tento 190 cm vysoký obránce postupně vyšlapal cestičku mládežnickými kategoriemi a jako mladší dorostenec slavil v sezónách 2013/14 a 2014/15 mistrovské tituly. Šance reprezentovat svou zemi se mu také naskytla na několika mezinárodních akcích.

Svůj první start za A-tým si připsal v sezóně 2017/18, když dostal šanci v zápasech Ligy Mistrů. Právě na této akci vstřelil svůj první gól za seniory, a to v zápase na ledě švýcarského Bernu. Prosadil se také v přípravě na ročník 2018/19, dvěma góly pomohl Hradci Králové zvítězit nad Znojmem i Karagandou. Další zkušenosti minulou sezonu nabíral v dresu Vrchlabí, kde v rámci spolupráce s Mountfieldem bojoval s týmem o postup do Chance ligy.

Daniel Dvořák

Mountfield Hradec Králové -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 19 let

Výška: 193 cm

Váha: 80 kg

Držení hole: levá

Daniel Dvořák se narodil 9. ledna 2000 ve východočeské metropoli a již od raného mládí působil na kluzištích pod Bílou věží. Zde se skrze jednotlivé žákovské kategorie dostal do dorostu, kde se začal naplno projevovat jeho talent. Toho si všimli rovněž trenéři mládežnických reprezentací, a to v kategoriích U16, U17 i U18.

V sezóně 2017/18 se vytáhlý gólman zúčastnil prestižního Memoriálu Ivana Hlinky, ze kterého má doma velecenné stříbro. Ve stejném ročníku coby starší dorostenec hájil juniorskou klec a s průměrem 2,14 obdržených branek na utkání byl nejlepším gólmanem v soutěži. V sezóně 2018/19 může nadále nastupovat za juniorský tým, už ale získává také první zkušenosti se seniorským hokejem. Premiéru za A-tým Mountfieldu HK zažil v přípravě na ledě Přerova a byla vítězná, vychytal vysoké vítězství 9:2. V Chance lize odchytal minulou sezonu 7 zápasů za Litoměřice s bilancí 5 výher a pouze dvou porážek. Stadion s Dvořákem v brance v tomto období porazil 2x Přerov (4:3, 4:1), Kladno (3:2), Vsetín (6:3) a Budějovice (5:4sn). Dvořka nastoupil i do utkání s Prostějovem, ve kterém naše letka vyhrála 5:4 díky mohutnému náporu ve třetí třetině.

Borci ať se vám u nás daří!

Zdroj: mountfieldhk.cz

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost