lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřáby posílili dva talentovaní odchovanci Hradce Králové

Jestřáby posílili dva talentovaní odchovanci Hradce Králové

Dnes pro vás máme další dvě zajímavé posily. Z Hradce Králové přichází Jakub Muška a Daniel Dvořák. Prvně jmenovaný je urostlý obránce, který posbíral několik startů za A-tým Hradce a jinak působil v druholigovém Vrchlabí, které bojovalo o postup do Chance ligy. Daniel Dvořák je talentovaný brankář, který vytvoří vyrovnanou dvojici s Jakubem Neužilem.

Foto zdroj: mountfieldhk.cz

"Do Prostějova přichází dva talentovaní hráči z Hradce Králové. S Danem počítáme do vyrovnané dvojice s Kubou Neužilem. Má dlouhodobě výborná čísla. Navíc bojuje o účast na MS 20. Slibujeme si od něj, že bude pro nás přínosem, protože má o motivaci postaráno. Kuba má výborné parametry. Dobře bruslí a buduje svoji kariéru. Od obou hráčů očekáváme obrovskou touhu se zlepšovat," říká k talentovaným posilám sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal."

Jakub Muška

Mountfield Hradec Králové -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 20 let

Výška: 190 cm

Váha: 98 kg

Držení hole: pravá

Přezdívka: Moucha

Jakub Muška se narodil 5. 3. 1999 v Hradci Králové a právě pod Bílou věží udělal i první hokejové kroky. Na východě Čech si tento 190 cm vysoký obránce postupně vyšlapal cestičku mládežnickými kategoriemi a jako mladší dorostenec slavil v sezónách 2013/14 a 2014/15 mistrovské tituly. Šance reprezentovat svou zemi se mu také naskytla na několika mezinárodních akcích.

Svůj první start za A-tým si připsal v sezóně 2017/18, když dostal šanci v zápasech Ligy Mistrů. Právě na této akci vstřelil svůj první gól za seniory, a to v zápase na ledě švýcarského Bernu. Prosadil se také v přípravě na ročník 2018/19, dvěma góly pomohl Hradci Králové zvítězit nad Znojmem i Karagandou. Další zkušenosti minulou sezonu nabíral v dresu Vrchlabí, kde v rámci spolupráce s Mountfieldem bojoval s týmem o postup do Chance ligy.

Daniel Dvořák

Mountfield Hradec Králové -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 19 let

Výška: 193 cm

Váha: 80 kg

Držení hole: levá

Daniel Dvořák se narodil 9. ledna 2000 ve východočeské metropoli a již od raného mládí působil na kluzištích pod Bílou věží. Zde se skrze jednotlivé žákovské kategorie dostal do dorostu, kde se začal naplno projevovat jeho talent. Toho si všimli rovněž trenéři mládežnických reprezentací, a to v kategoriích U16, U17 i U18.

V sezóně 2017/18 se vytáhlý gólman zúčastnil prestižního Memoriálu Ivana Hlinky, ze kterého má doma velecenné stříbro. Ve stejném ročníku coby starší dorostenec hájil juniorskou klec a s průměrem 2,14 obdržených branek na utkání byl nejlepším gólmanem v soutěži. V sezóně 2018/19 může nadále nastupovat za juniorský tým, už ale získává také první zkušenosti se seniorským hokejem. Premiéru za A-tým Mountfieldu HK zažil v přípravě na ledě Přerova a byla vítězná, vychytal vysoké vítězství 9:2. V Chance lize odchytal minulou sezonu 7 zápasů za Litoměřice s bilancí 5 výher a pouze dvou porážek. Stadion s Dvořákem v brance v tomto období porazil 2x Přerov (4:3, 4:1), Kladno (3:2), Vsetín (6:3) a Budějovice (5:4sn). Dvořka nastoupil i do utkání s Prostějovem, ve kterém naše letka vyhrála 5:4 díky mohutnému náporu ve třetí třetině.

Borci ať se vám u nás daří!

Zdroj: mountfieldhk.cz

Sdílej stránku!


Aktuality

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.

6.3.2019

Dnes pokladny od 16:30

Informace k prodeji vstupenek na středeční utkání se Vsetínem. Pokladny se otevřou v 16:30 a zimní stadion v 17:00.

27.2.2019

Informace o prodeji vstupenek

Před úterním utkáním play-off se Vsetínem budou pokladny zimního stadionu otevřeny od 15:00. Začátek utkání je v 18:00.

Cena vstupenky - 150,- Kč

Z důvodu předpokládaného velkého zájmu o utkání play-off a zrušení online prodeje vstupenek, žádáme diváky, aby využili brzkého otevření pokladen a předešli dlouhým frontám na v den utkání. Děkujeme.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost