lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřáby čeká ve středu bitva v Kladně!

Jestřáby čeká ve středu bitva v Kladně!

Ve středu sehrají Hanáci další zápas proti týmu z čela tabulky. Odpočatí svěřenci trenérů Šejby a Peštuky míří na led ambiciózního Kladna. Úvodní buly bude na kladenském zimním stadionu vhozeno v 18:00 hodin. Utkání můžete sledovat opět online, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV stále zdarma.

RYTÍŘI KLADNO

Středočeši mají po roční odmlce jasný cíl, a to vrátit se do extraligy. Parta kolem Jaromíra Jágra tomu podřizuje maximum. Nyní se kladenští Rytíři nacházejí na třetím místě Chance ligy, když získali z 27 zápasů 53 bodů. V únoru měli svěřenci trenérů Čermáka, Burgera a Kregla výsledky jako na horské dráze. V neděli v posledním zápase před reprezentační pauzou sehráli Rytíři zápas v Ústí nad Labem. Prohru 1:2 s týmem z druhého konce tabulky komentoval trenér Kregl takto: „Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů této sezony. Bohužel to nebylo výjimkou. Nejsme schopni předvádět úroveň, kterou by od nás všichni čekali. Ústí zaslouženě bere body, protože jeho energie a nadšení byly na vyšší míře než naše. Nám to nestačilo a ztratili jsme důležité tři body.“

Nejproduktivnějším hráčem hostů je Tomáš Plekanec s 28 body (12G+16A) na druhém místě je s 27 body (12G+15A) Nicolas Hlava, oba si připsali sedmadvacet bodů. Antonín Melka, Tomáš Pitule a Tomáš Gruman jsou dalšími hráči, kteří se dostali přes hranici 20 kanadských bodů. V brankovišti Kladenští spoléhají hlavně na slovenského gólmana Andreje Košarišťana, který v minulosti oblékl reprezentační dres své země. Košarišťan má ze 17 zápasů bilanci 90,36%. Záda mu kryje Adam Brízgala, který odchytal 10 utkání a má bilanci také mírně nad 90%. Obrana se opírá především o Zachary Fyeho (5G+10A), Stěpana Zacharčuka (3G+2A), nebo o Jakuba Suchánka (2G+2A).

Poslední tři utkání KLADNA:

Vrchlabí - KLADNO - 4:2

KLADNO - Frýdek - 5:1

Ústí nad Labem - KLADNO - 2:1

Sestava KLADNA z posledního utkání:

Brízgala (Košarišťan) – Ticháček, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Suchánek, Kehar, Štochl – Hlava, Plekanec, Melka – Kubík, Marosz, Guman – Jágr, Filip, Machala – Hajný, Machač, Jelínek.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

V sobotu, před reprezentační pauzou sehráli Jestřábi domácí zápas s Vrchlabím. Celek, kterému patří 1. místo prvoligové tabulky porazili 4:1 a zapsali si další 3 body. Pak následovala reprezentační pauza, kterou svěřenci trenéra Šejby využili k posílení. „Pauzu, která potom bude, využijeme k restartu fyzické kondice, aby měl tým v závěru power. Je důležité, aby na ledě měl sílu. Přece jenom, když ten tým nemá kondici, tak ať děláte, co děláte, tak to nesedí,“ řekl trenér prostějovského A-týmu. Před pauzou měli Hanáci sérii pěti tříbodových výher. Aktuální jsou na 7. místě se 47 body a ztrácí pouhých šest bodů na první příčku tabulky Chance ligy.

Zítra čeká Prostějov další celek z vrcholu prvoligové tabulky – Jágrovo Kladno. První utkání této sezóny, 1. prosince, na prostějovském zimním stadionu skončilo po prodloužení lépe pro hosty z Kladna. Jestřábi brali za prohru 4:5 po prodloužení pouze bod. Ukořistí ve středu Hanáci cenný skalp?

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Sokolov - 5:3

Šumperk - PROSTĚJOV - 3:6

PROSTĚJOV - Vrchlabí - 5:3

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Bláha (Wolf) – Hrdinka, Hefka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Motloch, T. Jandus – Vachutka.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

21 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

43 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

33 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,53% úspěšnost