lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábům začala letní příprava na novou sezonu

Jestřábům začala letní příprava na novou sezonu

V pondělí oficiálně odstartovala letní příprava prostějovských Jestřábů. Do letní přípravy nastoupili hráči, kteří bydlí v okolí Prostějova a talentovaní mladíci, kteří přišli z Hradce Králové. Druhou skupinu tvoří hráči, kteří mají individuální přípravu, jak tomu bylo v minulých letech.

K letnímu drilu nastoupili brankáři Daniel Dvořák a Kryštof Rochla. Obránci Petr Krejčí, David Chujac a Jakub Muška. Útočníci Václav Meidl, Adam Popelka a Dominik Hrníčko s Tomášem Nouzou. Poslední dva jmenovaní budou několik dní pracovat společně s týmem a poté se budou připravovat podle plánů kondičního trenéra individuálně. Další hráči, kteří budou nabírat svalové objemy individuálně jsou Jakub Neužil, Jakub Husa a další, které vám postupem času představíme.

Příprava na novou sezonu oficiálně odstartovala až včerejším společným tréninkem, ale hráči se už tři týdny připravují individuálně podle plánů kondičního trenéra Davida Skřivánka.

Davide vrátil bych se ještě k minulé sezoně. Povedlo se ti hráče připravit, tak jak sis představoval a byli hokejisté ochotní se v posilovně zlepšovat?

Kluci, co trénovali v létě v Prostějově, odmakali suchou podle mých představ. Bylo tam sice pár výpadků, ale celkově si na pracovní morálku nemůžu stěžovat. Příprava se skládá z několika částí a je potřeba absolvovat všechny. Pak je výkon optimální a hráč se může posouvat dopředu.

Ty jsi stále mladý trenér a většina hráčů je v tvém věku. Dokážeš si zjednat potřebnou autoritu, aby hráči prováděli cvičení, tak jak si představuješ a pracovali naplno?

Já si myslím, že je velice důležité vysvětlit hráčům proč jednotlivé cviky dělají a na co se zaměřujeme. Jakmile znají principy a účel tréninku, tak mají tendenci dělat cvičení správně a posouvat se. Dělají to sami pro sebe.

Hodně se v oblasti kondičního tréninku vzděláváš a jezdíš na specializované semináře. Kde se v tobě vzala touha se stále zlepšovat a učit se novým trendům?

Už v době, kdy jsem aktivně hrál jsem hledal možnosti, jak bych se mohl zlepšit. Zaměřoval jsem se na oblast regenerace, stravy a tréninku mimo led. Potom, jak jsem skončil s hokejem, mi tohle zůstalo. Snažil jsem se najít cestu, jak mít víc energie, kvalitnější spánek a díky tomu udělat více kvalitní práce. Často se potkávám se stejně starými kolegy, u kterých vidím to velké zaujetí, vášeň a touhu se neustále zlepšovat. To mě žene dopředu, protože se jim chci vyrovnat. Je to stejné jako u hráčů. Ti také chtějí přeskočit svého konkurenta a být nejlepší. Já vidím svoje rezervy a vím, že abych dosáhl těch vyšších cílů, tak ty rezervy musím odstranit a neustále se vzdělávat a hledat nové informace.

Zmínil si, že práce kondičního, silového trenéra se skládá nejen z práce v posilovně, ale "kondičáci" pracují s hráči i v oblasti stravování a regenerace. Co vlastně obnáší tvoje práce?

Někteří hráči si myslí, že kondiční trénink je pouze o tom, co dělají v posilovně nebo na tréninku mimo led. Mým cílem je hráče posouvat i ve znalostech v péči o svoje zdraví a tělo. Strava, regenerace, suplementační doplňky a spánek jsou faktory, které mohou jejich výkon posunout mnohem dál. Když hráč odvede maximum na tréninku a je velmi důležité, aby tu samou precizní práci odvedl i v době, kdy má volno. To ovlivní jestli se zlepší, bude stagnovat a nebo se zhorší. Zmíním takové pravidlo. Strava nebo spánek může buď podpořit trénink nebo ho ruinovat.

Dřív tréninky začínaly a končily na zimním stadionu. Potom si každý zašel na "guláš s pětima" a nedodržoval správnou životosprávu. Chce se hráčům dodržovat pracovní morálku i mimo zimní stadion?

Řekl bych, že ti mladší jsou tomu otevřenější, jak ti starší. Ti mají svoje návyky, které jim fungují. Můžeme to přirovnat k českému pořekadlu "Starého psa novým kouskům nenaučíš". Takže s nimi je to těžší, ale záleží na hráči jestli se chce ještě zlepšit nebo naopak udržet ve svém věku výkonnost. Já klukům předám všechny informace, co mám k dispozici a dle nejlepšího uvážení. Jestli tyto informace využijí a zlepší se nebo se uspokojí a zůstanou na místě je pouze na nich.

V pondělí začaly oficiální tréninky Jestřábů na novou sezonu. Jak pod tebou probíhá suchá příprava?

Suchou přípravu mám rozdělenou do několika fází. V první fázi pracujeme na odstranění dysbalancí, zlepšení rozsahu pohybu, posílení oslabených svalů, které hokejista v průběhu sezony tolik nevyužívá, ale mohou limitovat jejich výkon a budování základní síly. Ve druhé fázi zařazuji vícekloubové cviky, aby získali základ síly a svalové hmoty. Po nabrání svalové hmoty se ve třetí fázi zaměřuji na výbušnost a rychlost. Tady už se používají cvičení, které imitují pohyb hráče na ledě.

Vypíchl by si, co je podle tebe pro hokejistu v letní přípravě nejdůležitější?

Ta první fáze je velice důležitá. Zaměřit se na plný rozsah pohybu, protože hráči v pozicích, které v hokeji nepoužívají, ale mohou se do nich dostat, jsou zranitelní. A zaměřit se na oslabené svalové skupiny. Ty mohou hrát velkou roli v prevenci proti zranění a zároveň limitovat hráčův výkon. Jak se říká "Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší část." Stejné je to i u lidského těla.

Více fotek najdete ve fotogalerii na našem webu ve složce - Start suché 2019/2020 nebo na sociálních médiích.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost