lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábům začala letní příprava na novou sezonu

Jestřábům začala letní příprava na novou sezonu

V pondělí oficiálně odstartovala letní příprava prostějovských Jestřábů. Do letní přípravy nastoupili hráči, kteří bydlí v okolí Prostějova a talentovaní mladíci, kteří přišli z Hradce Králové. Druhou skupinu tvoří hráči, kteří mají individuální přípravu, jak tomu bylo v minulých letech.

K letnímu drilu nastoupili brankáři Daniel Dvořák a Kryštof Rochla. Obránci Petr Krejčí, David Chujac a Jakub Muška. Útočníci Václav Meidl, Adam Popelka a Dominik Hrníčko s Tomášem Nouzou. Poslední dva jmenovaní budou několik dní pracovat společně s týmem a poté se budou připravovat podle plánů kondičního trenéra individuálně. Další hráči, kteří budou nabírat svalové objemy individuálně jsou Jakub Neužil, Jakub Husa a další, které vám postupem času představíme.

Příprava na novou sezonu oficiálně odstartovala až včerejším společným tréninkem, ale hráči se už tři týdny připravují individuálně podle plánů kondičního trenéra Davida Skřivánka.

Davide vrátil bych se ještě k minulé sezoně. Povedlo se ti hráče připravit, tak jak sis představoval a byli hokejisté ochotní se v posilovně zlepšovat?

Kluci, co trénovali v létě v Prostějově, odmakali suchou podle mých představ. Bylo tam sice pár výpadků, ale celkově si na pracovní morálku nemůžu stěžovat. Příprava se skládá z několika částí a je potřeba absolvovat všechny. Pak je výkon optimální a hráč se může posouvat dopředu.

Ty jsi stále mladý trenér a většina hráčů je v tvém věku. Dokážeš si zjednat potřebnou autoritu, aby hráči prováděli cvičení, tak jak si představuješ a pracovali naplno?

Já si myslím, že je velice důležité vysvětlit hráčům proč jednotlivé cviky dělají a na co se zaměřujeme. Jakmile znají principy a účel tréninku, tak mají tendenci dělat cvičení správně a posouvat se. Dělají to sami pro sebe.

Hodně se v oblasti kondičního tréninku vzděláváš a jezdíš na specializované semináře. Kde se v tobě vzala touha se stále zlepšovat a učit se novým trendům?

Už v době, kdy jsem aktivně hrál jsem hledal možnosti, jak bych se mohl zlepšit. Zaměřoval jsem se na oblast regenerace, stravy a tréninku mimo led. Potom, jak jsem skončil s hokejem, mi tohle zůstalo. Snažil jsem se najít cestu, jak mít víc energie, kvalitnější spánek a díky tomu udělat více kvalitní práce. Často se potkávám se stejně starými kolegy, u kterých vidím to velké zaujetí, vášeň a touhu se neustále zlepšovat. To mě žene dopředu, protože se jim chci vyrovnat. Je to stejné jako u hráčů. Ti také chtějí přeskočit svého konkurenta a být nejlepší. Já vidím svoje rezervy a vím, že abych dosáhl těch vyšších cílů, tak ty rezervy musím odstranit a neustále se vzdělávat a hledat nové informace.

Zmínil si, že práce kondičního, silového trenéra se skládá nejen z práce v posilovně, ale "kondičáci" pracují s hráči i v oblasti stravování a regenerace. Co vlastně obnáší tvoje práce?

Někteří hráči si myslí, že kondiční trénink je pouze o tom, co dělají v posilovně nebo na tréninku mimo led. Mým cílem je hráče posouvat i ve znalostech v péči o svoje zdraví a tělo. Strava, regenerace, suplementační doplňky a spánek jsou faktory, které mohou jejich výkon posunout mnohem dál. Když hráč odvede maximum na tréninku a je velmi důležité, aby tu samou precizní práci odvedl i v době, kdy má volno. To ovlivní jestli se zlepší, bude stagnovat a nebo se zhorší. Zmíním takové pravidlo. Strava nebo spánek může buď podpořit trénink nebo ho ruinovat.

Dřív tréninky začínaly a končily na zimním stadionu. Potom si každý zašel na "guláš s pětima" a nedodržoval správnou životosprávu. Chce se hráčům dodržovat pracovní morálku i mimo zimní stadion?

Řekl bych, že ti mladší jsou tomu otevřenější, jak ti starší. Ti mají svoje návyky, které jim fungují. Můžeme to přirovnat k českému pořekadlu "Starého psa novým kouskům nenaučíš". Takže s nimi je to těžší, ale záleží na hráči jestli se chce ještě zlepšit nebo naopak udržet ve svém věku výkonnost. Já klukům předám všechny informace, co mám k dispozici a dle nejlepšího uvážení. Jestli tyto informace využijí a zlepší se nebo se uspokojí a zůstanou na místě je pouze na nich.

V pondělí začaly oficiální tréninky Jestřábů na novou sezonu. Jak pod tebou probíhá suchá příprava?

Suchou přípravu mám rozdělenou do několika fází. V první fázi pracujeme na odstranění dysbalancí, zlepšení rozsahu pohybu, posílení oslabených svalů, které hokejista v průběhu sezony tolik nevyužívá, ale mohou limitovat jejich výkon a budování základní síly. Ve druhé fázi zařazuji vícekloubové cviky, aby získali základ síly a svalové hmoty. Po nabrání svalové hmoty se ve třetí fázi zaměřuji na výbušnost a rychlost. Tady už se používají cvičení, které imitují pohyb hráče na ledě.

Vypíchl by si, co je podle tebe pro hokejistu v letní přípravě nejdůležitější?

Ta první fáze je velice důležitá. Zaměřit se na plný rozsah pohybu, protože hráči v pozicích, které v hokeji nepoužívají, ale mohou se do nich dostat, jsou zranitelní. A zaměřit se na oslabené svalové skupiny. Ty mohou hrát velkou roli v prevenci proti zranění a zároveň limitovat hráčův výkon. Jak se říká "Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší část." Stejné je to i u lidského těla.

Více fotek najdete ve fotogalerii na našem webu ve složce - Start suché 2019/2020 nebo na sociálních médiích.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost