lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábům se do cesty postaví litoměřický Stadion

Jestřábům se do cesty postaví litoměřický Stadion

Štefan Žigárdy

Prostějov na čtvrtý pokus konečně dobyl soupeřovo kluziště a ze Sokolova si odvezl tříbodové vítězství. Navázat na tuto výhru mohou hned v následujícím kole, ve kterém cestují na led litoměřického Stadionu. Obě dvě mužstva vyhrála své poslední utkání a jak se hlavně našemu týmu povede můžete sledovat v přímém přenosu v sobotu od 17:00 na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřice v uplynulé sezoně skončily v dlouhodobé základní části na osmém místě. V play-off pak nestačily na silnou Jihlavu a prohrály 1:4. V létě prošel kádr obměnou a už třetím rokem v Litoměřicích pokračuje projekt Dukla (svazem podporovaný projekt pro rozvoj mladých talentovaných hráčů).

I díky tomu před sezonou přišli do týmu nadaní Otakar Šik, Přemysl Svoboda a Vojtěch Střondala. Tahounem týmu je finský útočník Markus Korkiakoski, ke kterému klub sehnal další finskou posilu Kristiana Kangase. Asi největší osobností týmu je sedmatřicetiletý zkušený obránce Aleš Pavlas.

Start do sezony mají Litoměřice slušný. Po výhře 4:0 na ledě Benátek dokázaly doma porazit po nájezdech Frýdek-Místek a následně bodovaly i na ledě Slavie. Pak sice přišla facka v podobě domácí porážky 1:5 s Havířovem, po které se Stadionu podařilo získat bod na ledě Jihlavy (1:2 po nájezdech), tři body na doma se Sokolovem (5:3) a tři body si Kališníci překvapivě připsali i ze souboje s Budějovicemi (2:6).

Trenér Daniel Tvrzník po utkání pro klubový web řekl: „Do Budějovic, na hřiště favorita, jsme přijeli s určitým plánem. Ještě tu neztratili ani bod. Toho plánu jsme se celý zápas drželi. Především v první třetině jsme hráli velice dobře, ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak, ale paradoxně soupeři opět odskočili.“

Statistické okénko:

Po zranění brankářské jedničky Tomáše Krále, Litoměřice angažovali z Hradce Králové formou střídavých stratů Štěpána Lukeše, který hned první utkání vychytal výhru na ledě Motoru. V obraně hraje prim nestárnoucí Aleš Pavlas (1+4). Z útočníků jsou nejproduktivnějšími hráči Daniel Voženílek (2+5), Martin Kadlec (3+3) a Vojtěch Štrondala (2+4). Zkušení Peter Jánský, Markus Korkiakoski a Kristian Kangas se drží o bod, respektive dva body zpět.


Poslední tři utkání STADIONU:

Jihlava - LITOMĚŘICE - 2:1sn

LITOMĚŘICE - Sokolov - 5:3

Č. Budějovice - LITOMĚŘICE - 2:6


Sestava LITOMĚŘIC z minulého utkání:

Š. Lukeš – Pavlas, Mlčák, Marcel, Kukla, Šalda, Strejček, Dajčar – Voženílek, Korkiakoski, Kangas – Beran, Střondala, Jánský – Šik, Vitouch, M. Kadlec – D. Sklenář, Štohanzl, Svoboda.

Kompletní soupisku LITOMĚŘIC najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Frýdek - PROSTĚJOV - 2:1sn

PROSTĚJOV - Havířov - 1:4

Sokolov - PROSTĚJOV - 3:9


Zápas se Sokolovem očima Jiřího Vykoukala: "Vstup do utkání jsme neměli dobrý, čehož soupeř dokázal využít. Poté jsme převzali iniciativu a napadalo nám tam pár gólů. Za to jsme samozřejmě rádi. Druhá, a především třetí třetina se už z naší strany se to spíše dohrávala. Ale musím říct, že Sokolov hrál až do konce. Jsem rád, že se nám v první třetině střelecky dařilo a že si vezeme tři body. Vždycky, když se vede o hodně gólů po první třetině, tak to trochu sklouzne, že se to nějakým způsobem dohraje. Ale vidíme, jak to chodí i v extralize, kde jsou obraty a vedení o 3-4 góly se dá ještě klidně zvrátit. Jsem opravdu především rád, že jsme vyhráli."

Aby se Jestřábi posunuli tabulkou vzhůru, musí začít pravidelně bodovat. Výsledky jsou jako na houpačce a celý tým musí pracovat na konzistentních výkonech. Rozjetý Stadion bude pro naši letku skvělá prověrka. V minulé sezoně si Jestřábi připsali na ledě Stadionu jednu výhru 5:4 a jednu prohru 1:5. Doma pak vyhráli obě dvě utkání 4:3sn a 4:2.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Brančík, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Březák – Žálčík, Račuk, T. Jandus – Kafka, Chlán, Berger – Nouza, M. Novák, L. Krejčík – Ouřada, V. Meidl, L. Luňák.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Obranu posiluje Patrik Husák!

12.07.2021 | Marketing

Obranu posiluje Patrik Husák!

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

11.07.2021 | Marketing

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

Změna na postu marketingového manažera!

02.07.2021 | Eva Reiterová

Změna na postu marketingového manažera!

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost