lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábům se do cesty postaví Benátky

Jestřábům se do cesty postaví Benátky

V průběhu IV. Charitativního týdne Chance ligy (více info ZDE) hostí Jestřábi Benátky nad Jizerou. Souboj desátého týmu se čtrnáctým bude pro domácí další z řady soubojů o přežití. Naši hráči musí naplno bodovat a čekat na zaváhání ostatních soupeřů. Sobotní utkání bude důležité i z hlediska přípravy na pondělní přímý souboj o osmičku se Slavií.

Sběrný box ke sbírce pro speciální školu Jistota bude umístěn naproti turniketům. Děti budou rády za jakékoliv kreslící potřeby nebo knížky. Děkujeme, že společně pomáháte!

Utkání začíná v 17:00 a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a nebo sledujte online přenos na ONLAJNY.COM.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Benátky se usadily na 13. místě se ziskem 30 bodů. Na čtrnácté místo mají náskok 11 bodů. Na dvanáctý Frýdek ztrácí 4 body a na jedenáctou Třebíč bodů 5. Ztráta na desátý Prostějov je 9 bodů. Benátky v posledním utkání zabraly a přerušily sérii tří prohraných utkání. Ovšem na svém stadionu jsou velice nebezpeční. Dokázali porazit Porubu (6:2), Přerov (2:1p), Havířov (4:1) i Budějovice (5:4p).

Prostějov se utkal s Benátkami ve 12. kole a na soupeřově ledě pohodlně vyhrál 8:2. Jestřábí letka zlomila utkání ve druhé třetině, když čtyřmi brankami zlomila odpor domácích. V zápase byla dominance našeho týmu vidět i v poměru střel. Domácí na naši bránu poslali 25 střel oproti 49 střelám naší letky. V utkání se blýskla první pětka, která posbírala 11 kanadských bodů.

V brance Benátek nejčastěji nastupuje Matěj Žajdlík, který odchytal 14 utkání s úspěšností zákroků 91,72%. Nejproduktivnějším hráčem je matador Radek Duda, který pravidelně sbírá body a je stěžejním hráčem našeho sobotního soupeře. Ve 26 utkáních nasbíral 21 bodů (8+13). Druhým mužem kanadského bodování je Jiří Průžek (7+7). Z obránců si nejlépe vede Ondřej Buchtela (3+5).


Poslední tři utkání:

BENÁTKY - Frýdek - 4:5p

Havířov - BENÁTKY - 3:1

BENÁTKY - Sokolov - 4:1


Trenér Valdemar Jiruš po utkání pro klubový web řekl: „Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Měli jsme nějaké šance, které jsme ale nevyužili. Dnes rozhodla druhá třetina, ve které jsme hráli velice dobře. V ní se také ten zápas zlomil, protože jsme soupeři odskočili. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali. Klukům patří velké díky.“

Sestava BENÁTEK z minulého utkání:

Žajdlík (Schwarz) – Bukač, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Hampl – R. Duda, Šír, Průžek – Rychlovský, Najman, D. Špaček – A. Dlouhý, Chrtek, Klapka – Wiencek, Šafařovský.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Třebíč - PROSTĚJOV - 1:3

PROSTĚJOV - Kadaň - 6:3

Ústí - PROSTĚJOV - 4:5sn


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Štůrala – Muška, Mrázek, M. Jandus, Hrdinka, P. Krejčí, Husa – Žálčík, Račuk (C), L. Krejčík – Nouza (A), Divíšek (A), Hrníčko – T. Jandus, V. Meidl, L. Luňák – Chlán, Miškář, M. Novák.

Ivo Peštuka okomentoval poslední utkání:

Myslím si, že jsme utkání dobře začali, kdy jsme prvních sedm minut nepustili soupeře ze třetiny a zaslouženě se dostali do jednobrankového vedení. Poté jsme nepochopitelně polevili a začali všechny situace zlehčovat. To se nám také vymstilo, když jsme inkasovali tři branky. Pozitivní na závěru je, že jsme bojovali až do konce a došli si alespoň pro dva body, i když to vnímáme jako ztrátu jednoho bodu.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost