lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábům se do cesty postaví Benátky

Jestřábům se do cesty postaví Benátky

V průběhu IV. Charitativního týdne Chance ligy (více info ZDE) hostí Jestřábi Benátky nad Jizerou. Souboj desátého týmu se čtrnáctým bude pro domácí další z řady soubojů o přežití. Naši hráči musí naplno bodovat a čekat na zaváhání ostatních soupeřů. Sobotní utkání bude důležité i z hlediska přípravy na pondělní přímý souboj o osmičku se Slavií.

Sběrný box ke sbírce pro speciální školu Jistota bude umístěn naproti turniketům. Děti budou rády za jakékoliv kreslící potřeby nebo knížky. Děkujeme, že společně pomáháte!

Utkání začíná v 17:00 a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a nebo sledujte online přenos na ONLAJNY.COM.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Benátky se usadily na 13. místě se ziskem 30 bodů. Na čtrnácté místo mají náskok 11 bodů. Na dvanáctý Frýdek ztrácí 4 body a na jedenáctou Třebíč bodů 5. Ztráta na desátý Prostějov je 9 bodů. Benátky v posledním utkání zabraly a přerušily sérii tří prohraných utkání. Ovšem na svém stadionu jsou velice nebezpeční. Dokázali porazit Porubu (6:2), Přerov (2:1p), Havířov (4:1) i Budějovice (5:4p).

Prostějov se utkal s Benátkami ve 12. kole a na soupeřově ledě pohodlně vyhrál 8:2. Jestřábí letka zlomila utkání ve druhé třetině, když čtyřmi brankami zlomila odpor domácích. V zápase byla dominance našeho týmu vidět i v poměru střel. Domácí na naši bránu poslali 25 střel oproti 49 střelám naší letky. V utkání se blýskla první pětka, která posbírala 11 kanadských bodů.

V brance Benátek nejčastěji nastupuje Matěj Žajdlík, který odchytal 14 utkání s úspěšností zákroků 91,72%. Nejproduktivnějším hráčem je matador Radek Duda, který pravidelně sbírá body a je stěžejním hráčem našeho sobotního soupeře. Ve 26 utkáních nasbíral 21 bodů (8+13). Druhým mužem kanadského bodování je Jiří Průžek (7+7). Z obránců si nejlépe vede Ondřej Buchtela (3+5).


Poslední tři utkání:

BENÁTKY - Frýdek - 4:5p

Havířov - BENÁTKY - 3:1

BENÁTKY - Sokolov - 4:1


Trenér Valdemar Jiruš po utkání pro klubový web řekl: „Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Měli jsme nějaké šance, které jsme ale nevyužili. Dnes rozhodla druhá třetina, ve které jsme hráli velice dobře. V ní se také ten zápas zlomil, protože jsme soupeři odskočili. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali. Klukům patří velké díky.“

Sestava BENÁTEK z minulého utkání:

Žajdlík (Schwarz) – Bukač, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Hampl – R. Duda, Šír, Průžek – Rychlovský, Najman, D. Špaček – A. Dlouhý, Chrtek, Klapka – Wiencek, Šafařovský.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Třebíč - PROSTĚJOV - 1:3

PROSTĚJOV - Kadaň - 6:3

Ústí - PROSTĚJOV - 4:5sn


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Štůrala – Muška, Mrázek, M. Jandus, Hrdinka, P. Krejčí, Husa – Žálčík, Račuk (C), L. Krejčík – Nouza (A), Divíšek (A), Hrníčko – T. Jandus, V. Meidl, L. Luňák – Chlán, Miškář, M. Novák.

Ivo Peštuka okomentoval poslední utkání:

Myslím si, že jsme utkání dobře začali, kdy jsme prvních sedm minut nepustili soupeře ze třetiny a zaslouženě se dostali do jednobrankového vedení. Poté jsme nepochopitelně polevili a začali všechny situace zlehčovat. To se nám také vymstilo, když jsme inkasovali tři branky. Pozitivní na závěru je, že jsme bojovali až do konce a došli si alespoň pro dva body, i když to vnímáme jako ztrátu jednoho bodu.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost