lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi  jedou do Kadaně oplatit Trhačům domácí porážku

Jestřábi jedou do Kadaně oplatit Trhačům domácí porážku

40. kolo Chance ligy nabídne souboj Kadaně a Prostějova. V minulém vzájemném utkání, které se hrálo v Prostějově, si Trhači vyšlápli na Jestřáby a překvapivě vyloupili jejich hnízdo v poměru 6:3. Hanáci budou chtít v sobotu 11.1. oplatit Kadani porážku a uhájit 10. místo v tabulce.

Utkání začíná v 17:00 a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a nebo sledujte online přenos na ONLAJNY.COM.

SK TRHAČI KADAŇ

Kadaň se stejně jako v minulých letech pohybuje na chvostu tabulky. Od minulého vzájemného zápasu s Jestřáby, kdy měla čtyřbodovou ztrátou na předposlední Sokolov, dokázala Baník přeskočit a momentálně má na 15. místě náskok tři body. V průběhu sezony tým Petra Rosola posílil Jakub Neužil, Roman Chlouba a do sestavy se vrátil i Jaroslav Kůs. Na svém stadionu se Trhačům daří, když dokázali už podruhé v této sezoně obrat o body Jihlavu (3:2sn), Ústí (9:4) i Sokolov (2:1sn).

Jestřábi proti Trhačům vyhráli první dvě letošní utkání. V Kadani se vítězství nerodilo lehce, když o osudu utkání rozhodla jedna branka. Tu rozdílovou si v 39. minutě připsal Tomáš Nouza - 3:2. Domácí utkání mělo jednoznačnější průběh. Prostějov se dostal do vedení 4:1 a rozdíl tří branek ve skóre byl i po konci zápasu - 6:3. Šok přišel v prvním zápase nadstavbové části, kdy prostějovská letka na domácí půdě podlehla Trhačům 3:6. Hosté byli po celé utkání lepší a zaslouženě brali tři body.

Stabilní jedničkou je bývalý dlouholetý gólman Jestřábů Jakub Neužil (90,66%). Nejproduktivnější obránce je Jakub Trefný (1+20) a druhý pak Lukáš Chalupa (1+8). Z útočníků je na tom nejlépe bývalý člen jestřábí letky Roman Chlouba (12+18). Po zranění se do sestavy Kadaně vrátil Jaroslav Kůs, který během 26-ti utkání vstřelil 8 branek a na 17 přihrál.


Poslední tři utkání:

Třebíč - KADAŇ - 6:1

KADAŇ - Jihlava - 3:2sn

Benátky - KADAŇ - 5:2


Trenér Tomáš Hamara po utkání pro klubový web řekl: „Měli jsme špatný nástup do první třetiny, kterou jsme vlastně úplně zaspali. Ta rozhodla i o výsledku celého střetnutí. V prvním střídání jsme dostali laciný gól, kdy jsme propadli v přečíslení 2 na 1. Následovaly tři zbytečné fauly - dva v útočném pásmu, které nic neřeší. Benátky nad Jizerou z toho daly dvě branky a vedly 3:0. Před druhou částí jsme udělali vítr v kabině a na hře to bylo vidět. Byli jsme aktivnější, hru jsme vyrovnali a chvílemi jsme byli lepší. Gól na 4:0 jsme dostali z přesilovky, kde se už blížil konec a nepohlídali jsme si dorážejícího hráče. V závěrečném dějství jsme měli více šancí, ale neproměňovali jsme je, a tak výsledek dopadl tak, jak dopadl.“

Sestava TRHAČŮ z minulého utkání:

Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Mert, Foltýn – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Z. Zabloudil, Žolobov, Müller – Homer, Wojnar, Wágner – Dubský.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Ústí - PROSTĚJOV- 5:6

Sokolov - PROSTĚJOV- 2:4

PROSTĚJOV - Jihlava - 1:3


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Huf (D. Dvořák) – Mrázek, M. Jandus, Hamrlík, Muška, Husa, P. Krejčí, Březák – L. Krejčík, Žálčík, Hrníčko – Divíšek, Nouza, T. Jandus – Chlán, Ouřada, V. Meidl – M. Novák, Knap.

Ladislav Lubina okomentoval poslední utkání:

„Do utkání jsme vstoupili s jasnou taktikou vyvarovat se zbytečných faulů a nedat soupeři možnost skórovat v přesilové hře. První třetina byla podle našich představ, kdy se Dukla nedostávala do nebezpečných šancí, ale na druhou stranu ani my jsme si jich moc nepřipravily. Bylo vidět, že Jihlava je na tom lépe bruslařsky a ve druhé třetině se to projevilo. Soupeř odskočil na dvě branky a i přes snížení a zlepšenou hru ve třetí třetině jsme po naší velké hrubce inkasovali třetí branku a pak už si to Jihlava pohlídala. Z naší strany nechyběla bojovnost, ale jen ta nestačí."

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

9.1.2020

Všechno nejlepší!

5. ledna oslavil své 35. narozeniny Tomáš Štůrala a dnes slaví kulatiny (20) Daniel Dvořák. Oběma brankářům přejeme za celý klub všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se Vám borci daří!

8.1.2020

Pochobradský Jestřábem

Jestřábi angažovali mladého útočníka Michala Pochobradského, který patří do širšího kádru pardubického A-teamu. V letošní sezoně si připsal 28 startů v extralize a v Chance lize nastoupil k jednomu utkání za Jihlavu. Kompletní statistiky najdete zde.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

44 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,7% úspěšnost