lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi získali  Aleše Sovu a Daniela Vachutku.

Jestřábi získali Aleše Sovu a Daniela Vachutku.

Další dvě posily pro Jestřáby. Ze Znojma přichází velezkušený obránce Aleš Sova.Ze Šumperku potom produktivní útočník Daniel Vachutka, který se každoročně pohyboval na prvních příčkách produktivity 2. ligy.

Aleš Sova

Orli Znojmo -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 28 let

Výška: 184 cm

Váha: 87 kg

Držení hole: levá

" Aleš naše prostředí zná, protože v Prostějově před pár lety působil. V loňské sezoně patřil mezi dva nejlepší obránce Znojma. Má ideální věk i zkušenosti, které nám v obraně chyběli. Je to výborný bruslař a využitelný do všech herních situací. ," říká k nové posile sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Odchovanec Ústí nad Labem prošel v klubu zpod Střekova mládežnickými týmy a dres změnil až po sezoně 2007–2008, kdy z juniorky Lvů zamířil do stejné věkové kategorie brněnské Komety. Do mužské kategorie nakoukl poprvé v sezoně 2009/2010 právě v Prostějově, kde odehrál své první zápasy za muže a na konci sezony nakoukl na pár utkání do A-týmu Komety Brno. V dalších sezonách působil v Havlíčkově Brodě, kde v půlce ročníku přestoupil do Znojma, které hrálo premiérově rakouskou Ebel ligu. Ebel ligu hrál celkem 5 sezon za znojemské Orli. Zkusil si i angažmá za mořem v ECHL, ale poté se vrátil zpět do Evropy, kde hrál nejvyšší dánskou a francouzskou ligu.

Daniel Vachutka

Draci Šumperk -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 27 let

Výška: 179 cm

Váha: 82 kg

Držení hole: pravá

"Dan nás vloni přesvědčil, že může v Chance lize uspět. Jsem rád, že jsme se dohodli na smlouvě, protože je to kreativní hráč s dobrým pohybem a čtením hry. Stejně jako Aleš je v ideálním věku.," říká k nové posile sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Daniel je šumperským odchovancem, působil zde v žákovských letech. V dorosteneckém věku přestoupil do Pardubic, kde hrál za juniorský tým. V sezoně 2012/2013 byl povolán právě ze svého mateřského klubu , aby si připsal svoje první starty v dospělém hokeji. V následujících sezonách působil převážně v Šumperku, ale svými výbornými výkony ve 2. lize dostával pozvánky z Chance ligy na střídavé starty, jako právě v loňském roce tady v Prostějově a svými výkony si vysloužil smlouvu u Jestřábů na příští ročník Chance ligy.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

20 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

40 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

31 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,39% úspěšnost