lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi získali  Aleše Sovu a Daniela Vachutku.

Jestřábi získali Aleše Sovu a Daniela Vachutku.

Další dvě posily pro Jestřáby. Ze Znojma přichází velezkušený obránce Aleš Sova.Ze Šumperku potom produktivní útočník Daniel Vachutka, který se každoročně pohyboval na prvních příčkách produktivity 2. ligy.

Aleš Sova

Orli Znojmo -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 28 let

Výška: 184 cm

Váha: 87 kg

Držení hole: levá

" Aleš naše prostředí zná, protože v Prostějově před pár lety působil. V loňské sezoně patřil mezi dva nejlepší obránce Znojma. Má ideální věk i zkušenosti, které nám v obraně chyběli. Je to výborný bruslař a využitelný do všech herních situací. ," říká k nové posile sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Odchovanec Ústí nad Labem prošel v klubu zpod Střekova mládežnickými týmy a dres změnil až po sezoně 2007–2008, kdy z juniorky Lvů zamířil do stejné věkové kategorie brněnské Komety. Do mužské kategorie nakoukl poprvé v sezoně 2009/2010 právě v Prostějově, kde odehrál své první zápasy za muže a na konci sezony nakoukl na pár utkání do A-týmu Komety Brno. V dalších sezonách působil v Havlíčkově Brodě, kde v půlce ročníku přestoupil do Znojma, které hrálo premiérově rakouskou Ebel ligu. Ebel ligu hrál celkem 5 sezon za znojemské Orli. Zkusil si i angažmá za mořem v ECHL, ale poté se vrátil zpět do Evropy, kde hrál nejvyšší dánskou a francouzskou ligu.

Daniel Vachutka

Draci Šumperk -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 27 let

Výška: 179 cm

Váha: 82 kg

Držení hole: pravá

"Dan nás vloni přesvědčil, že může v Chance lize uspět. Jsem rád, že jsme se dohodli na smlouvě, protože je to kreativní hráč s dobrým pohybem a čtením hry. Stejně jako Aleš je v ideálním věku.," říká k nové posile sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Daniel je šumperským odchovancem, působil zde v žákovských letech. V dorosteneckém věku přestoupil do Pardubic, kde hrál za juniorský tým. V sezoně 2012/2013 byl povolán právě ze svého mateřského klubu , aby si připsal svoje první starty v dospělém hokeji. V následujících sezonách působil převážně v Šumperku, ale svými výbornými výkony ve 2. lize dostával pozvánky z Chance ligy na střídavé starty, jako právě v loňském roce tady v Prostějově a svými výkony si vysloužil smlouvu u Jestřábů na příští ročník Chance ligy.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost