lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi v sobotu musí zabrat a porazit Ústí, aby se udrželi v postupové osmičce!

Do konce základní části zbývá pět kol a v sobotu se prostějovská letka utká s Ústím nad Labem, které nemá šanci proklouznout do play-off. To Prostějov o svou šanci stále bojuje, když drží postupové osmé místo, ale pouze bod před devátým Frýdkem. Pro domácí bude stěžejní vyhrát za tři body a vytvořit tlak na týmy kolem pátého místa. Utkání si můžete zakoupit na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Severočeši mají s nadsázkou již dávno po sezoně. V tabulce se beznadějně krčí s 42 body na předposledním místě. Poslední Kadaň ztrácí propastných 14 bodů, třinácté Benátky nad Jizerou mají naopak náskok třinácti bodů. Ústí nad Labem se tak může pomalu připravovat na další sezonu. I tak ale čeká Prostějov pořádná fuška. Ústí má hodně proměnlivé výsledky a letos dokázalo Hanáky porazit. Slovan prohrál poslední dvě utkání, které hrál na svém stadionu. Přerovu podlehl 3:5 a Č. Budějovicím 0:1.

Ohlas Tomáše Mareše po utkání s Motorem:

„Odehráli jsme dobré utkání. Chtěli jsme hrát hlavně dobře dozadu a zachytit začátek dnešního zápasu, což se nám povedlo. Kluky jsme po zápase pochválili, protože tam nechali všechno. Jenom mě trošku mrzí rozhodování zápasu, protože první gól jsme dostali po faulu loktem do obličeje. A ve třetí třetině byly dva nebo tři jasné fauly, které nepískli a potom nás vlastně ani nepustili do power play, protože nás vyloučili za nefaul. Nastaly tedy některé sporné situace, které by se daly řešit jinak. Musím pochválit všechny hráče včetně Aleše Stezky, který opět podal vynikající výkon. Bohužel ale nevíme, kolik nás v sobotu pojede, ale na čtyři pětky určitě nebudeme. Musíme to odbojovat a dohrát poslední zápasy se ctí.“

Zajímavostí severočeského klubu je, že z celé soutěže je nejméně vylučovaným týmem (546 minut). Naše letka je na tom podobně, když si prostějovští hráči odseděli 584 trestných minut. Nejvíce vylučovaným týmem je Kladno, které inkasovalo už 880 minut. Slovan před uzávěrkou přestupů opustilo kompletní trio nejproduktivnějších hráčů (Vrdlovec - Slavia, Melka - Kladno, Volf - Prostějov). O produktivitu se tak stará nestárnoucí Jaroslav Roubík (7+16). V brance se nejlépe prezentuje host z Liberce Aleš Stezka (90,46%).

Sestava SLOVANU z posledního utkání:

Stezka – M. Zdvořáček (A), D. Málek, Březák, Hes, Mert, Blaha, Štochl – J. Havel, Roubík (C), Šťovíček – Grim, Ma. Svoboda, Krliš (A) – Ouřada, Chlán, Chrpa – Planý, Schwamberger, T. Jandus.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Prostějov začal sérii utkání s Ústím nad Labem na severu Čech a odvezl si tři body za výhru 5:4. Vyrovnané utkání rozsekl až v 50. minutě Tomáš Nouza. V Prostějově Jakub Neužil udržel svou první nulu v této sezoně a domácí letka vyhrála 2:0. Branky vstřelili Dvořáček a Žálčík. Zatím poslední zápas hraný v Ústí Jestřábi nezvládli a prohráli 4:3, když si nechali utkání utéct ve druhé třetině, kterou prohráli 0:2. Do sobotního utkání poprvé nastoupí i Lukáš Volf, který právě z Ústí do Prostějova přestoupil. "Volfik" byl nejproduktivnějším hráčem Slovanu, když ve 33 utkáních stihl nasbírat velice solidních 30 bodů za 9 branek a 21 asistencí. K tomu byl v týmu pohybujícím se ve spodních patrech tabulky na statistice -1, což bylo nejlepší číslo z celého týmu.