lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi ulovili velké a zkušené jméno! Po více než třech letech se k nim vrací Lubomír Korhoň

Jestřábi ulovili velké a zkušené jméno! Po více než třech letech se k nim vrací Lubomír Korhoň

Prostějov pro něj není žádnou neznámou. Před více než třemi lety v jeho dresu působil a vedl si nadmíru dobře. V devíti odehraných zápasech tehdy Lubomír Korhoň nastřílel deset branek a zanechal rukopis na šesti asistencích. Tím však velezkušený útočník svůj bodový účet u Jestřábů neuzavřel, naopak. V nadcházející sezoně se jej bude snažit co nejvíce obohatit, jelikož se do prostějovského týmu vrací!
Dosud Lubomír Korhoň odehrál za Jestřáby devět duelů, v nichž si připsal 16 kanadských bodů.

Časy, kdy se Lubomír Korhoň bil za Prostějov poprvé, byly ještě ve významném hanáckém městě druholigové. V řece Hloučele však od konce roku 2012 uplynulo již mnoho vody a teď se ostřílený mazák coby skvělá posila vrací do mužstva prvoligového.

„Pokud Luboš dosáhne alespoň z 80 procent té úrovně, kterou měl před odchodem do Anglie, bude to pro nás velká posila. Pořád má výbornou fyzickou kondici a je silný v soubojích jeden na jednoho. Spolu s Alešem Holíkem přinese do našeho týmu zkušenosti," řekl k příchodu mnoha ligami protřelé akvizice sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Prostějovský trikot byl shodou okolností současně tím posledním, který Lubomír Korhoň v České republice oblékal před svou dlouhou zahraniční anabází. Na přelomu let 2012 a 2013 zamířil z jestřábí družiny do Anglie, kde tři a půl roku hájil barvy Sheffieldu. V tamní druhé nejvyšší soutěži přitom nastřádal 183 startů, které ozdobil 123 přesnými zásahy a 151 gólovými nahrávkami. Celkově si aktuálně sedmatřicetiletý hokejista na Ostrovech přišel na 274 kanadských bodů. K tomu navíc v sezoně 2013/14 získal ocenění pro nejlepšího střelce ligy a místo v jejím All-star týmu.

Lubomír Korhoň (první zleva) je znovu připraven nechat za Jestřáby na ledě vše.

Nejcennějších zkušeností se ovšem Korhoňovi dostalo v české extralize. Tu hrál hned v osmi klubech, v mateřské Olomouci, Zlíně, Havířově, Liberci, Pardubicích, Třinci, Vítkovicích a v brněnské Kometě. Nejpovedenější extraligový ročník přitom možná trochu překvapivě zažil v letech 2001 a 2002 v kádru Havířova, jenž dnes soupeří s Jestřáby v první lize. Za tento celek tehdy nastoupil do 51 utkání a nasbíral v nich 45 bodů za 25 tref a 20 asistencí. Tato produktivita mu mimo jiné vynesla také dva zápasy v reprezentaci.

Lubomír Korhoň okusil i slovenskou či švédskou elitní soutěž. Z Olomouce, Brna a Hradce Králové však také ví, co obnáší česká první liga, nyní nesoucí oficiální název WSM liga. Během 153 prvoligových střetnutí dosáhl 61 gólů a 49 asistencí. Další kanadské body se pokusí přidat v Prostějově.

Profil Lubomíra Korhoně najdete ZDE

Do života Lubomíra Korhoně (druhý zleva) se vrátí i proslulé prostějovské děkovačky.

Sdílej stránku!


Aktuality

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.

4.1.2019

Změna termínu utkání s Porubou

Venkovní utkání na ledě Poruby, které se mělo odehrát v sobotu 12.1 je přeloženo na středu 6.2.2019.

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

44 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,76% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
HC Slavia Praha