lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi si chtějí vyšlápnout na druhý Stadion

Jestřábi si chtějí vyšlápnout na druhý Stadion

Prostějov si v sobotu připsal tříbodové vítězství nad Sokolovem. Porazit předposlední celek Chance ligy byla takřka povinnost a pokud se naši hokejisté chtějí reálně vrátit do boje o první osmičku, musí bodovat i v utkání s druhým týmem Chance ligy HC Stadion Litoměřice. Zápas na prostějovském zimním stadionu začíná v 18:00.

Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřice patří pod svazový projekt Dukla, který má vychovávat mladé naděje pro dospělý hokej. Dobrá myšlenka, ale v naší společnosti není překvapením, že nenašla reálné uplatnění. Překvapivé je naopak postavení Stadionu v tabulce. Na druhém místě bychom čekali ambicióznější celky. Litoměřice dokázali z 22. utkání 15x vyhrát a okusily pouze 7 porážek.

První vzájemné utkání se odehrálo v Kalich aréně a domácí si připsali jednoznačné vítězství 6:1. Stadion se do poloviny utkání ujal vedení 2:0 a v rozmezí 48. a 49. minuty dvěma brankami definitivně odskočil naší letce a došel si pro snadné vítězství.

Na soupisce Litoměřic najdeme 31 hráčů. 5 brankářů, 10 obránců a 16 útočníků. Nejproduktivnějším hráčem je bývalý hráč Prostějova Daniel Voženílek. Ten se vypracoval ve stěžejního hráče a trenérům se za jejich důvěru odvděčil 8 brankami a 16 asistencemi. Další produktivní hráči jsou Martin Kadlec (9+12), Markus Korkiakoski (7+9) a Peter Jánský (8+7). Nejproduktivnější obránce je Patrik Marcel (6+6). I tady se dá vyčíst na koho trenéři sází, když jde do tuhého. Jen pro informaci průměr této pětice hráčů je téměř 28 let.


Poslední tři utkání:

LITOMĚŘICE - Jihlava - 3:1

Sokolov - LITOMĚŘICE - 2:3sn

LITOMĚŘICE - Č. Budějovice - 5:8


Trenér David Bruk po utkání pro klubový web řekl: „Budějovice v tomto utkání byly jasně lepší. Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy nám hodně odskočily. Škoda, že utkání bylo hodně rozkouskované a měli jsme hodně vyloučení. Z naší strany byla velká nervozita a myslím se, že za citlivějšího vedení zápasu, bychom my i fanoušci viděli lepší hokej“

Sestava STADIONU z minulého utkání:

Tomáš Král (41. A. Beran) – Gaspar, Kukla, Marcel (A), Dajčar, Mlčák, Strejček, Krutil – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – Šik, Vitouch, Kangas – M. Havelka, Přikryl, Kropáček.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Frýdek - 3:2

Havířov - PROSTĚJOV - 3:2

PROSTĚJOV - Sokolov - 4:2


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Štůrala – Hrdinka, Drtil, Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, V. Meidl, Chlán – R. Pilař, Miškář, T. Jandus – L. Luňák.

Poslední utkání očima Ladislava Lubiny: „Jsem rád, že kluci to utkání ubojovali a jsme spokojeni s plným bodovým ziskem. Stinnou stránkou je odstoupení Marka Račuka a Františka Hrdinky.“

Jestřábi nezažívají povedenou sezonu, ale po výhře nad Sokolovem jim do karet zahrály ostatní výsledky. Slavie prohrála doma s Chomutovem, Havířov nebodoval v Třebíči a Jihlava na domácím ledě podlehla Přerovu 0:1 po prodloužení. Jestřábí letka momentálně ztrácí 8 bodů na sedmou Slavii, 6 bodů na osmý Havířov a 3 body na devátou Jihlavu. Tabulka se nám zamotává a Prostějov by potřeboval porazit Litoměřice, aby se dostal na dostřel svému cíli.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost