lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi sehrají druhé přátelské utkání s Jihlavou

Jestřábi sehrají druhé přátelské utkání s Jihlavou

Prostějov odehraje i druhé přípravné utkání na venkovním kluzišti. Soupeřem Jestřábů bude vítěz základní části minulé sezony HC Dukla Jihlava. Utkání začíná zítra od 18:00 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Pro textový přenos z utkání klikněte ZDE (onlajny.com).

HC DUKLA JIHLAVA

Dukla se v minulé sezoně snažila o co nejrychlejší návrat mezi tuzemskou elitu, odkud po jedné sezoně sestoupila zpět do Chance ligy. Základní část se svěřencům Petra Vlka a Františka Zemana povedla podle představ. Soutěž ovládli se ziskem 118 bodů a náskokem šesti bodů na druhý Vsetín. V play-off Duklu čekaly Litoměřice a favoritem série byl jasně tým z Vysočiny. Jihlava v sérii nijak nedominovala (5:2, 1:4, 4:3p, 6:3, 4:2), ale nakonec o svém postupu rozhodla už v pátém utkání. V semifinále Duklu čekal jeden ze spolufavoritů Chance ligy - Rytíři Kladno. Dukla začínala sérii na svém stadionu a hned v prvním utkání utrpěla porážku 1:4. Ta určila ráz celé série, ve které "vojáci" tahali za kratší konec. Po následném srovnání série (3:1) Dukla nezvládla tři utkání v řadě (1:5, 3:5, 2:4) a sen o postupu musela odložit na letošní sezonu.

Dukla prošla radikální proměnou hráčského kádru, když ji před sezonou opustilo hned 14 hráčů. Mezi nejznámější jména patří Honzík, Štindl, Dostálek, Suchánek, Bezúch, Matějíček, Klíma, Hrníčko nebo slovinský reprezentant Miha Štebih. K aktuálnímu složení kádru se vyjádřil jednatel klubu Bedřich Ščerban: „Sháníme ještě posilu do obrany a rádi bychom dovedli ještě jednoho až dva útočníky,“ hlásí šéf Dukly a k tomu doplňuje: „Dukla Jihlava je tým, který bude mít vždy ambice. Naším cílem bude za měsíc srpen v přípravných obdobích vyladit kádr tak, aby Dukla patřila k lídrům a favoritům soutěže.“

Jihlavu opustilo poměrně velké množství hráčů, ale i tak svým týmem budí respekt. Základní kostra totiž zůstala pohromadě. Pod smlouvou jsou Čachotský, Pekr, Anděl, Zeman, Skořepa, Pohl, Holý, Brož, Lundström a k nim se přidali nově příchozí Kolář, Piegl nebo nejzářivější letošní posila Michal POLETÍN. Majitel 369 extraligových utkání podepsal smlouvu na dva roky. „Podařilo se nám získat na try-out hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohli být tím pravým, co hledáme. Dál jsme aktivní, sháníme ještě posilu do obrany a asi bychom rádi dovedli ještě jednoho až dva útočníky,“ hovoří jednatel klubu Bedřich Ščerban o skladbě kádru, zároveň však nezapomíná vše spojit s ekonomickou stránkou. „Dukla Jihlava je zdravá firma, už řadu let píše černá čísla (v ekonomice kladný hospodářský výsledek – pozn. aut.). Chováme se ekonomicky velmi zodpovědně a v případě, že chceme někoho přivést, tak se držíme toho, co jsme schopní nejen podepsat, ale i splnit,“ sděluje Ščerban.

Kompletní soupisku Dukly najdete ZDE.

BRANKÁŘI:

V brance se minulou sezonu pravidelně střídali Brož (91,49%) s Lundströmem (92,57%) a stejná rotace se dá očekávat i letos.

OBRÁNCI:

Dukla udržela produktivní dvojici obránců Pohl (8+22), Holý (5+15), která nejčastěji podporovala útočné výpady. Obranné povinnosti zřejmě padnou na Daniela Koláře, který do Jihlavy přestoupil z Prostějova.

ÚTOČNÍCI:

Udržet se povedlo i nejproduktivnější trojici útočníků. Trio Pekr (32+21), Anděl (21+32), Čachotský (14+25) se v minulé sezoně postaralo o více, jak polovinu branek. Jihlavské vedení očekává, že produktivní trio doplní nově příchozí Poletín, který díky svým fyzickým předpokladům výborně pracuje v předbrankovém prostoru.

Sestava DUKLY z posledního přípravného utkání:

Lundström (30. Brož) – Půža, Piegl, Pohl, Holý, Černohorský, Mareš, Vála, Kolář – Zeman, Anděl, Lichanec – Juda, Pekr, Harkabus – Skořepa, Davídek, Čachotský – Jiránek, Fronk, Veselý

Přípravné utkání DUKLY:

HC DUKLA JIHLAVA - HK Irytš Pavlodar - 2:3

HC Olomouc - HC DUKLA JIHLAVA - 5:2


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Prostějov sehrál první přátelské utkání s GKS Tychy. Výsledek 1:6 působí jednoznačně, ale Jestřábi i bez absentujícího tria Divíšek, Nouza, Račuk sehrála vyrovnané utkání, které rozhodla lepší produktivita polského mistra. Obě dvě družiny nastoupili do utkání z plného tréninku a začátek utkání tomu odpovídal. V průběhu utkání se projevila větší sehranost domácího celku, který v prakticky stejném složení dvakrát ovládl ligu a sehrál pět těžkých utkání v Lize mistrů. O startu Divíška (rekonvalescence po operaci kyčle), Račuka (rekonvalescence po operaci ramene), Nouzy (tržná rána nad okem) v následujících zápasech se rozhodne vždy ráno před utkáním.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil - Husa, Krejčí, Krejčík, Chlán, Ouřada - Novotný, Březák, Žálčík, Novák, Chlouba - Mrázek, Chujac, Luňák, Meidl, Jandus - Brančík, Hrníčko, Popelka, Peštuka

Výsledky a termíny přípravných utkání Jestřábů:

GKS Tychy - PROSTĚJOV - 6:1

Jihlava - PROSTĚJOV - 13.8.

PROSTĚJOV - Třebíč - 15.8. 18:00

Třebíč - PROSTĚJOV - 22.8.

PROSTĚJOV - GKS Tychy - 23.8. 17:00

PROSTĚJOV - Jihlava - 27.8. 18:00

PROSTĚJOV - Vítkovice - 30.8. 17:30

Frýdek-Místek - PROSTĚJOV - 3.9.2019

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost