lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi sehrají druhé přátelské utkání s Jihlavou

Jestřábi sehrají druhé přátelské utkání s Jihlavou

Prostějov odehraje i druhé přípravné utkání na venkovním kluzišti. Soupeřem Jestřábů bude vítěz základní části minulé sezony HC Dukla Jihlava. Utkání začíná zítra od 18:00 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Pro textový přenos z utkání klikněte ZDE (onlajny.com).

HC DUKLA JIHLAVA

Dukla se v minulé sezoně snažila o co nejrychlejší návrat mezi tuzemskou elitu, odkud po jedné sezoně sestoupila zpět do Chance ligy. Základní část se svěřencům Petra Vlka a Františka Zemana povedla podle představ. Soutěž ovládli se ziskem 118 bodů a náskokem šesti bodů na druhý Vsetín. V play-off Duklu čekaly Litoměřice a favoritem série byl jasně tým z Vysočiny. Jihlava v sérii nijak nedominovala (5:2, 1:4, 4:3p, 6:3, 4:2), ale nakonec o svém postupu rozhodla už v pátém utkání. V semifinále Duklu čekal jeden ze spolufavoritů Chance ligy - Rytíři Kladno. Dukla začínala sérii na svém stadionu a hned v prvním utkání utrpěla porážku 1:4. Ta určila ráz celé série, ve které "vojáci" tahali za kratší konec. Po následném srovnání série (3:1) Dukla nezvládla tři utkání v řadě (1:5, 3:5, 2:4) a sen o postupu musela odložit na letošní sezonu.

Dukla prošla radikální proměnou hráčského kádru, když ji před sezonou opustilo hned 14 hráčů. Mezi nejznámější jména patří Honzík, Štindl, Dostálek, Suchánek, Bezúch, Matějíček, Klíma, Hrníčko nebo slovinský reprezentant Miha Štebih. K aktuálnímu složení kádru se vyjádřil jednatel klubu Bedřich Ščerban: „Sháníme ještě posilu do obrany a rádi bychom dovedli ještě jednoho až dva útočníky,“ hlásí šéf Dukly a k tomu doplňuje: „Dukla Jihlava je tým, který bude mít vždy ambice. Naším cílem bude za měsíc srpen v přípravných obdobích vyladit kádr tak, aby Dukla patřila k lídrům a favoritům soutěže.“

Jihlavu opustilo poměrně velké množství hráčů, ale i tak svým týmem budí respekt. Základní kostra totiž zůstala pohromadě. Pod smlouvou jsou Čachotský, Pekr, Anděl, Zeman, Skořepa, Pohl, Holý, Brož, Lundström a k nim se přidali nově příchozí Kolář, Piegl nebo nejzářivější letošní posila Michal POLETÍN. Majitel 369 extraligových utkání podepsal smlouvu na dva roky. „Podařilo se nám získat na try-out hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že by mohli být tím pravým, co hledáme. Dál jsme aktivní, sháníme ještě posilu do obrany a asi bychom rádi dovedli ještě jednoho až dva útočníky,“ hovoří jednatel klubu Bedřich Ščerban o skladbě kádru, zároveň však nezapomíná vše spojit s ekonomickou stránkou. „Dukla Jihlava je zdravá firma, už řadu let píše černá čísla (v ekonomice kladný hospodářský výsledek – pozn. aut.). Chováme se ekonomicky velmi zodpovědně a v případě, že chceme někoho přivést, tak se držíme toho, co jsme schopní nejen podepsat, ale i splnit,“ sděluje Ščerban.

Kompletní soupisku Dukly najdete ZDE.

BRANKÁŘI:

V brance se minulou sezonu pravidelně střídali Brož (91,49%) s Lundströmem (92,57%) a stejná rotace se dá očekávat i letos.

OBRÁNCI:

Dukla udržela produktivní dvojici obránců Pohl (8+22), Holý (5+15), která nejčastěji podporovala útočné výpady. Obranné povinnosti zřejmě padnou na Daniela Koláře, který do Jihlavy přestoupil z Prostějova.

ÚTOČNÍCI:

Udržet se povedlo i nejproduktivnější trojici útočníků. Trio Pekr (32+21), Anděl (21+32), Čachotský (14+25) se v minulé sezoně postaralo o více, jak polovinu branek. Jihlavské vedení očekává, že produktivní trio doplní nově příchozí Poletín, který díky svým fyzickým předpokladům výborně pracuje v předbrankovém prostoru.

Sestava DUKLY z posledního přípravného utkání:

Lundström (30. Brož) – Půža, Piegl, Pohl, Holý, Černohorský, Mareš, Vála, Kolář – Zeman, Anděl, Lichanec – Juda, Pekr, Harkabus – Skořepa, Davídek, Čachotský – Jiránek, Fronk, Veselý

Přípravné utkání DUKLY:

HC DUKLA JIHLAVA - HK Irytš Pavlodar - 2:3

HC Olomouc - HC DUKLA JIHLAVA - 5:2


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Prostějov sehrál první přátelské utkání s GKS Tychy. Výsledek 1:6 působí jednoznačně, ale Jestřábi i bez absentujícího tria Divíšek, Nouza, Račuk sehrála vyrovnané utkání, které rozhodla lepší produktivita polského mistra. Obě dvě družiny nastoupili do utkání z plného tréninku a začátek utkání tomu odpovídal. V průběhu utkání se projevila větší sehranost domácího celku, který v prakticky stejném složení dvakrát ovládl ligu a sehrál pět těžkých utkání v Lize mistrů. O startu Divíška (rekonvalescence po operaci kyčle), Račuka (rekonvalescence po operaci ramene), Nouzy (tržná rána nad okem) v následujících zápasech se rozhodne vždy ráno před utkáním.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil - Husa, Krejčí, Krejčík, Chlán, Ouřada - Novotný, Březák, Žálčík, Novák, Chlouba - Mrázek, Chujac, Luňák, Meidl, Jandus - Brančík, Hrníčko, Popelka, Peštuka

Výsledky a termíny přípravných utkání Jestřábů:

GKS Tychy - PROSTĚJOV - 6:1

Jihlava - PROSTĚJOV - 13.8.

PROSTĚJOV - Třebíč - 15.8. 18:00

Třebíč - PROSTĚJOV - 22.8.

PROSTĚJOV - GKS Tychy - 23.8. 17:00

PROSTĚJOV - Jihlava - 27.8. 18:00

PROSTĚJOV - Vítkovice - 30.8. 17:30

Frýdek-Místek - PROSTĚJOV - 3.9.2019

Sdílej stránku!


Aktuality

15.10.2019

Ouřada po operaci

Kryštof Ouřada utrpěl v utkání v Benátkách zranění ramene, které si vyžádalo chirurgický zákrok. Do tréninku by se měl podle prvních prognóz zapojit za měsíc. Ouři, přejeme brzké uzdravení!

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov