lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi přivítají poslední Bobry, mužstvo, které se pevně usadilo v suterénu tabulky

Jestřábi přivítají poslední Bobry, mužstvo, které se pevně usadilo v suterénu tabulky

Když 22.9.2012 začínala 2. liga, jen málokdo čekal, že jakmile na sebe narazí týmy Prostějova a Valašského Meziříčí bude mít utkání jasného favorita. A to Hanáky. Bobři jsou totiž jasně posledním mužstvem a jako jediní ještě v sezóně nevyhráli za 3 body! Ovšem pozor, i přes špatné výsledky disponuje Valmez kvalitním kádrem a rozhodně neskládá po 12. kolech zbraně. Utkání startuje v sobotu 3.10.2012 v 17.00 hodin na zimním stadionu v Prostějově.
Karty před utkáním jsou jasně rozdány. Prostějov si stále drží stabilní výkonnost a po právu mu patří 3. pozice v tabulce, se ziskem 24 bodů. Valašské Meziříčí je na posledním, tedy 10. místě a na svém kontě mají Bobři pouhé 4 body.

Pohled k soupeři: Valašské Meziříčí chce být jako Atlant Mytišči…

To co zažívají na Valašku po začátku soutěže, se jen tak nevidí. Jak již bylo zmíněno, Bobři ještě nezvítězili za 3 body. Uhráli pouze dvě prodloužení a jednou a to překvapivě zdolali na svém ledě silný Havířov. Tým vstoupil do soutěže pod vedením Jaroslava Stuchlíka, toho ovšem vystřídal po 6.kolech Josef Málek. Zkušený trenér uhrál s mužstvem za 6 zápasů 3 body a vypadá to, že kýžený impulz, který měla změna trenéra přinést, se nedostavil.

Josef Málek se snaží vtisknout mužstvu novou tvář, po svém příchodu se Málek nechal slyšet, že bych chtěl s Bobry být něco jako Miloš Říha v KHL v sezóně 2010/2011.„Je to taková moje, možná hloupá, filozofie. Můj velký vzor je Miloš Říha a momentálně je pro mě Valmez takový můj Atlant Mytišči, se kterým právě pan Říha dokázal velké věci i bez velkých peněz a hvězdných jmen. To přesně je moje výzva,“ řekl Málek po svém příchodu.

Jestřábi obléhají valašskou svatyni. Loni nastříeli Bobrů doma 12 branek – 4:1 a 7:0.
Trenér Málek udělal několik změn. Jednou z nich, je třeba na 2.ligu nevídané, že do zápasu chce nasazovat vždy kompletní 4 formace. „Sezona je dlouhá, těžká a program hodně nabitý. Já jsem byl zvyklý vždycky hrát na čtyři kompletní pětky. Myslím si, že to je budoucnost hokeje, a to i ve druhé lize. Jen se toho nesmíme bát a dám těm mladým šanci. Pokud vhodně doplníme kádr, věřím, že i tato věc se nám podaří, tedy mít čtyři formace a využívat toho v náš prospěch," přemýšlí Málek.

Obrana Valmezu zatím nepracuje, jak by měla. Bobři inkasovali za 12 zápasů hrozivých 64 gólů.
Kouč se může na tréninku či poradách snažit, jak chce ovšem v samotné utkání už nic neovlivní. Bobři se potýkají s velmi špatnou defenzivou, inkasovali hrozivých 64 branek, což činí průměr 5,33 branek na utkání. Není se čemu divit. V obraně nastupují především hráči, u kterých se jedná o jejich první angažmá mezi muži. Mezi zkušenější patří jen Jan Heča. V brance odchytal většinu zápasů Jiří Slovák ovšem bývalý gólman Jestřábů se v utkání s Havířovem (20. 10.) zranil a nyní je tedy prozatímní jedničkou mladý Marek Netolička.

" V Prostějově nevěděli, jak to bude vypadat s novou sezonou a jaké by chtěli hráče. Nebyla nějaká jasná domluva," Robin Ševčík, ještě loni útočník Jestřábů, o tom proč odešel z Prostějova.

Netolička je ročník 1993 a sbírá tedy cenné zkušenosti. Co říká původní dvojka Bobrů na zranění Slováka? „Je to oslabení týmu, protože Jirka je opravdu kvalitní brankář a bude nám chybět. Jestli dostanu příležitost, to je na trenérovi, jak se rozhodne,“ řekl Netolička, příležitost od trenéra Málka dostává, ale za „děravou“ obranou má průměr 4,69 branky na zápas. V posledních třech utkáních inkasoval Valmez 23 branek.

Ani v útoku to Bobrům nejde. Dali nejméně branek v lize a to 33. Nejproduktivnějším hráčem je forvard Viktor Coufal (5+10). V závěsu za ním se nachází zkušený Martin Ambruz (4+5) a na třetí pozici najdeme, ještě loni Jestřába, Robina Ševčíka (5+3).

Robin Ševčík na fotografii z loňské sezóny, kdy 8.2. 2011 Jestřábi doma Bobry porazili. Ševčík nasbíral dvě asistence.

Ševčík zamířil na Valaško po loňské sezóně, kdy s Hanáky skončil v semifinále play-off. „Tak v Prostějově nevěděli, jak to bude vypadat s novou sezonou a jaké by tam chtěli hráče. Nebyla nějaká jasná domluva. Přes léto jsem to moc neřešil, kde budu hrát, protože měl jsem i nějaké problémy s prací a hledal jsem něco stabilnějšího. Pak mě oslovil pan Stuchlík, jestli bych nechtěl hrát ve ValMezu. Já jsem mu řekl, že ještě nevím, jak to budu mít s prací, ale pokud by vše vyšlo, tak že bych určitě šel. Nakonec vyšlo obojí, práce i hokej a tak jsem tady,“ řekl Ševčík o tom, jak se objevil v mladém týmu Valmezu, který se představí v sobotu v Prostějově.

Prostějov: V Opavě rozhodl Zachar, Jestřábi získali důležité body

Prostějovským hokejistům se podařilo po dvojkole, v němž získali pouze bod, zvítězit v Opavě 3:2 po prodloužení. Dvě branky vstřelil tahoun David Zachar. V sestavě se naopak pro nemoc neobjevil Lubomír Korhoň. Zkušený útočník a opora Jestřábů se léčí s angínou a na led by měl Korhoň vyjet v pátek. Zda nastoupí v sobotu je však ve hvězdách.

David Zachar rozhodl zápas v Opavě, bude bodovat i proti Valmezu?
„Do utkání jsme vstoupili opravdu špatně. Hráli jsme zakřiknutě. Ve druhé třetině jsme si začali konečně víc dovolovat, což přineslo vyrovnání, ale bohužel jsme hned na začátku třetí části inkasovali po zbytečném oslabení. Ale nakonec se nám podařilo se štěstím srovnat a v následném prodloužení vyhrát,“ vyjádřil se po středečním zápase trenér Jestřábů Petr Zachar.

I když v sobotu čeká Prostějov souboj s posledním celkem tabulky, půjdou Jestřábi od začátku utkání odhodlaně za výhrou. Na tříbodové vítězství čeká Jestřábí letka tři utkání a i proto by se skalp Bobrů hodil.

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Bobři Valašského Meziříčí : Vrzala (Netolička) - Ambruz, Bokroš,Coufal, Heča, Kolovratník, Knebl, Kundera, Kvapil, Lehečka, Maršálek, Martiník, Machala, Mikel, Sadil, Schejbal, Šoula, Vajda, Varga Mar., Varga D., Voznica.

LHK Jestřábi Prostějov Vrba (Vydržel) - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža - Handl, Novosad, Duba, M. Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Kovařík, Popelka. .

V článku byly použity citace z www.denik.cz

Dále se také omlouváme fanouškům - část článku věnována Robinu Ševčíkovi už nyní není aktuální, Robin skončil své působení v HC Bobři Valašské Meziříčí ve čtvrtek (informaci jsme dostali až v pátek) a v sobotu už nastoupí za Jestřáby.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

38 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

52 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,29% úspěšnost