lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi přišli o kapitána. Matouš Venkrbec odchází za novou výzvou do Budějovic

Jestřábi přišli o kapitána. Matouš Venkrbec odchází za novou výzvou do Budějovic

Matouš Venkrbec odehrál v prostějovském dresu šest sezon a celkem 317 utkání. "Mates" se od prvních dní zařadil mezi tahouny Jestřábů a byl jednou ze stěžejních postav týmu, který vybojoval pro Prostějov první ligu. V sezoně 2016/2017 si ho kabina zvolila jako svého lídra a kapitánské "C" mu zůstalo až do konce jeho působení. Nyní odchází hledat novou motivaci a výzvy do Českých Budějovic.

Matouš Venkrbec

LHK Jestřábi Prostějov -> ČEZ Motor České Budějovice

Věk: 30 let

Výška: 193 cm

Váha: 90 kg

Držení hole: levá

„Matoušovi bych chtěl za celý klub i za mě poděkovat, protože to v Prostějově se mnou táhl dlouhých šest sezon. I jeho velkou zásluhou je, že se aktuálně prostějovský hokej nachází tam kde je. Bohužel změna pro něho byla potřeba a tak se naše cesty momentálně rozešly. Rozhodně a pevně věřím, že se v Prostějově ještě setkáme. Mates, moc děkuji a ať se ti daří", říká k odchodu Matouše Venkrbce generální manažer Jestřábů pan Jaroslav Luňák.

Hokejová příhoda Matouše začala na olomouckém zimním stadionu a během let se postupně vypracoval v lídra mládežnických výběrů. Jeho talent neunikl pozornosti trenérů mládežnických reprezentací a se lvíčkem na prsou odehrál 5 utkání.

V sezoně 2006/2007 se dočkal prvních 4 startů v první lize, ale natrvalo se do áčka nedokázal nikdy prosadit. Čtyři sezony jeho přednosti zůstaly nepochopeny a i díky této zkušenosti se rozhodl pro radikální řešení. Během přípravných utkání v sezoně 2010/2011 oznámil, že s hokejem končí a hodlá se věnovat studiu.

Bez hokeje vydržel dva roky a kývl až na nabídku svého kamaráda a bývalého spoluhráče Lukáše Luňáka, který ho přemluvil k hokejovému comebacku v Prostějově. I přes dlouhou pauzu se od začátku vypracoval mezi tahouny týmu a pomohl vybojovat pro Jestřáby první ligu. V sezoně 2016/2017 si ho kabina zvolila jako svého lídra a svůj tým vedl až do posledního zápasu minulé sezony.

Matouš patřil mezi nejoblíbenější postavy jestřábí letky. Svým přístupem a vystupováním si získal na svou stranu nejenom kabinu, ale i prostějovské fanoušky. Jeho charizma zaujalo napříč republikou a samotní fanoušci ho v ročníku 2016/2017 zvolili vítězem prvního ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy.

Jeho role v týmu se postupem času a příchodu nových hráčů měnila. V posledním ročníku vypadl z přesilových her a trenéři jej nejčastěji využívali proti nejlepším pětkám soupeře a na oslabení. Jeho bilance v Prostějově se zastavila na 317 utkání, ve kterých vstřelil 92 branek a přidal 156 asistencí. V tabulce pravdy mu v Prostějově zůstane 36 kladných bodů.

„Matoušovi chceme v první řadě poděkovat za jeho práci, kterou pro klub udělal! Shodli jsme se s ním, že začal stagnovat a vytrácela se u něj motivace posouvat se dál. Někdy je prostě potřeba udělat změnu, aby se ve vás opět zažehl plamen touhy něčeho dosáhnout. Matoušovi přejeme do života jen to nejlepší a ať se mu v novém klubu daří!", říká k odchodu kapitána Jestřábů Jiří Vykoukal.

Kompletní statistiky Matouše Venkrbce najdete ZDE.

Matouši, ať se ti v životě i hokeji daří! Děkujeme!

Připravujeme pro vás rozhovor...

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost