lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi představují nového brankáře. Ze Lva Praha přichází Ondřej Kocián!

Jestřábi představují nového brankáře. Ze Lva Praha přichází Ondřej Kocián!

ROZHOVOR: První jméno je venku. Dlouho očekávaný moment, kdy nové vedení A-týmu zveřejní první posilu na nadcházející sezónu je tu. A hned se jedná o hráče skutečného kalibru. K Jestřábům přichází brankář Ondřej Kocián, který v minulé sezóně působil v týmu HC Lev Praha, hrající nejprestižnější evropskou soutěž – KHL. Dvaadvacetiletý brankář by měl být jasnou jedničkou nově rodícího se týmu a zároveň jednou z největších opor! „Všichni jsme tu s jedním cílem a to je postup do první ligy a následně i v ní udělat úspěch,“ burcuje mladý gólman v prvním rozhovoru, exkluzivně pro klubový web.
Ondřeji, vítejte v Prostějově. Můžete se fanouškům stručně představit a říci, co vše máte v hokeji za sebou?

Děkuji za přivítání. S hokejem jsem začal ve svých sedmi letech v týmu Hvězda Praha a od sedmé třídy jsem byl věrným hráčem extraligové Sparty. Tedy kromě jedné sezony, kdy jsem chytal zároveň juniorskou extraligu za Spartu a seniorskou druhou ligu za Nymburk. Minulou sezonu jsem strávil v pražském Lvu a během sezony jsem měl střídavé starty do druholigové Kobry Praha a prvoligových Litoměřic. Kromě hokeje ještě studuji Vysokou školu finanční a správní.

Dvaadvacetiletý brankář Ondřej Kocián bude jedničkou Jestřábů v nové sezóně.
Kariéru jste tedy spojil výhradně s hlavním městem. Jak se seběhla nabídka Prostějova a proč jste na ni kývnul?

Nabídka přišla nečekaně. Zástupci Prostějova mě oslovili a sdělili mi, o co se jedná. Měl jsem ještě pár nabídek i z klubů z vyšší ligy, ale nešlo o moc ambiciózní týmy a vždy je lepší hrát o postup než o sestup. Projekt Prostějova mě velmi zaujal a jsem stoprocentně přesvědčen o tom, že se naše cíle vyplní a postoupíme tam, kam patříme.

V podstatě celou minulou sezónu jste byl členem širšího kádru Lva Praha. Nebojíte se rozdílu, že na Vás pravidelně stříleli TOP hráči Evropy a nyní „spadnete“ až do II.ligy?

Skok to rozhodně bude, to je jasné. Ale na druhou stranu v týmu bude řada kvalitních hráčů, takže o kvalitu tréninků se rozhodně nebojím. Budeme vlastně takový druholigový tým s prvoligovými podminkami.

V Prostějově se rodí nový tým. Jaké jste měl pocity z prvního srazu?

Pocity jsem měl velmi pozitivní, v týmu je řada hráčů, se kterými už jsem působil, jak v juniorských, tak v seniorských soutěžích a myslím si, že utvoříme dobrý kolektiv, který o sobě dá vědět.

Stejně jako Vy, tak v kádru je dost mladých hráčů, nebojíte se, že budou chybět zkušenosti?

Naopak jsem rád, že máme mladý tým. Budeme mít velkou výhodu oproti ostatním týmům ve fyzické připravenosti. Ze svých zkušeností s druholigovým hokejem můžu říct, že v této lize jsou mladší hráči více vidět. Bohatě stačí, když v týmu jsou dva nebo tři starší zkušení hráči, kteří se ujmou role leaderů a ten tým povedou.

Vedení klubu razí individuální letní přípravu. Jste zastáncem tohoto modelu, nebo raději trénujete v kolektivu?

Já osobně jsem zastáncem individuálního modelu, protože mohu trénovat to, co potřebuji nejvíc a hlavně je to i pohodlnější, že si tréninkový rozvrh můžu udělat podle toho, jak mám zrovna čas. Nevýhodou toho je, že si trénink nemůžete zpestřit nějakou kolektivní hrou, která tu celou námahu psychicky odlehčí.

Ondřej Kocián při tréninku Lva Praha v sezóně 2012/2013.
Znáte Prostějov jako město? Přeci jen je oproti Praze daleko menší, nebude to nezvyk?

V Prostějově jsem byl poprvé v životě a na první pohled je to hezké město. A to, že je menší, mi vůbec vadit nebude, protože do Prostějova jedu hrát především hokej a ne na dovolenou (úsměv pozn. red.)

Berete angažmá v Prostějově jako krok ve své kariéře? Má vůbec brankář přestupující do II. ligy stále nejvyšší ambice?

Krok v kariéře to určitě je. Myslím, si že všichni hráči co do tohoto týmu přišli, nemají zájem hrát následující sezonu znova druhou ligu. Všichni jsme tu s jedním cílem a to je postup do první ligy a následně i v ní udělat úspěch, takže ambice jak osobní, tak týmové jsou velmi vysoké.

Z prvního srazu jistě máte dojmy i ze stadionu. Co říkáte na domovský stánek a zázemí Jestřábů?

Stadion sice vypadá na první pohled starší, ale to vůbec není rozhodující. Zázemí je mnohem lepší, než na některých stadionech v Rusku, které jsem poznal. Pro mě je důležité, aby byl kvalitní led a plný stadion fanoušků.

V Prostějově je hokej sportem číslo jedna. Brankáři bývají u domácích fanoušků velmi oblíbení. Chtěl by jste jim na úvod něco vzkázat?

Vzkázat bych chtěl hlavně, aby chodili na zápasy a připravili nám atmosféru, která nás bude motivovat. Z videí z předešlých sezon vím, že je tu parádní atmosféra, takže se už těším na první domácí zápas.

Ondřej Kocián na wikipedia.cz: ZDE Premiéra mladého brankáře v dresu Lva Praha: ZDE

Sdílej stránku!


Aktuality

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.

4.1.2019

Změna termínu utkání s Porubou

Venkovní utkání na ledě Poruby, které se mělo odehrát v sobotu 12.1 je přeloženo na středu 6.2.2019.

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

43 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,6% úspěšnost
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
LHK Jestřábi Prostějov