lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi poskočili v evropském žebříčku o 12 míst

Žebříček nejlepších evropských klubů každým rokem zveřejňuje francouzský server passionhockey.com. V pořadí se objevuje 250 elitních týmů z našeho kontinentu, hodnocení zohledňuje výsledky v domácích soutěžích, ale také na mezinárodní úrovni – především v Lize mistrů či Kontinentálním poháru.

V úvahu se berou výsledky ze základní části, v play off i v pohárových soutěžích včetně hokejové Ligy mistrů. Udílení bodů pochopitelně závisí i na kvalitě daných soutěží.

Pozici nejvýše hodnoceného českého mužstva letos získala Škoda Plzeň, která na pomyslném prvním místě vystřídala brněnskou Kometu. Plzeň v letošním roce obsadila 11. místo. Následuje Kometa na 14. místě a do první dvacítky pronikli i Liberec (18) a Třinec (20).

Mezi českými kluby se náš klub LHK Jestřábi Prostějov umístil na 20. místě, stejně jako v minulém ročníku.

Toto skvělé postavení mezi evropskou smetánkou by nebylo možné bez vydatné podpory statutárního města Prostějov a Olomouckého kraje. Rádi bychom touto cestou poděkovali našim hlavním partnerům a doufáme, že budeme i nadále úspěšně reprezentovat město Prostějov a Olomoucký kraj.