lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi musí v pátek vykrást Lapač, aby se udrželi ve čtvrtfinálové sérii

Jestřábi musí v pátek vykrást Lapač, aby se udrželi ve čtvrtfinálové sérii

Vyrovnaná čtvrtfinálová série mezi Prostějovem a Vsetínem v pátek napíše svůj pátý díl. Tři ze čtyř utkání se muselo rozhodnout až v prodloužení nebo v samostatných nájezdech a velká bitva se dá očekávat i na Vsetíně. Jestřábi budou mít nůž na krku a musejí vyhrát, aby jim neskončila sezóna. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na webu HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

Kdo bude chtít podpořit naše hokejisty přímo na Lapači, hlaste se na facebookovém profilu FOP1913 ZDE.

ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROSTĚJOV - VSETÍN

Obě dvě utkání hraná v Prostějově ukázaly vše, co neodmyslitelně patří k vyřazovacím bojům. Důraz, nasazení, šarvátky, taktické šachy, branky z předbrankového prostoru i vynikající atmosféru na tribunách, o kterou se starali oba dva tábory fanoušků.

3. ČTVRTFINÁLE

Ve třetím zápase se opakoval scénář z předešlých dvou utkání, když se Valaši ujali vedení a Jestřábi museli dotahovat. To se jim povedlo a branka Lukáš Volfa ze 49. minuty se ještě dvě minuty před koncem zdála jako vítězná. Proti byl Vojtěch Šilhavý, který v čase 58:55 z dorážky skompletoval hattrick a poslal utkání do prodloužení. V něm se tentokráte radovali prostějovští hokejisté, když David Dvořáček individuální akcí nekompromisně rozhodl o vítězství Prostějova.

4. ČTVRTFINÁLE

Ve čtvrté bitvě se konečně ujali vedení naši hokejisté a po celou první třetinu drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Ty se jim ovšem vymkly v polovině utkání, když Vsetín dokázal během osmi minut otočit skóre z 1:0 na 1:3 z pohledu domácích. Do sedla Prostějov vrátila branková smršť v podání Davida Dvořáčka a Tomáše Nouzy, kteří v rozmezí pouhých 16 vteřin smazali brankové manko a vyrovnali stav utkání. Ve třetí třetině se na ledě odehrávala šachová partie a ani jeden tým už do konce třetiny neudělal osudovou chybu. V prodloužení Jestřábi dostali možnost přesilové hry 4 proti 3, ale nedokázali se prosadit proti obětavě hrajícímu triu Valachů a na pořad přišly samostatné nájezdy. V nich se jako první prosadil hostující Březina a jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Statistiky čtvrtfinále

Play-off píše hokejové příběhy, které se zapíší do paměti všech fanoušků. Prostějovu se daří vracet do utkání, když ve druhé a čtvrté bitvě dokázal zázračně smazat dvoubrankové manko. Ani jednou to však nestačilo na vítězství. Na straně Vsetína by zřejmě nikdo nečekal, že David Březina a Vojtěch Šilhavý (autoři hattricků) zastíní nejproduktivnější duo základní části Roba s Pechancem. Na prostějovské straně se určitě spoléhalo na jiné hráče než na střelce tří branek Davida Dvořáčka, který před startem play-off laboroval se zraněním. Jestřábům chybí hlavně branky nejlepších střelců Lukáše Žálčíka a Tomáše Divíška.

Vsetín tedy vede 3:1 na zápasy a v domácím prostředí může ukončit sérii. Proti bude nabuzená jestřábí letka, která musí toto utkání bezpodmínečně vyhrát, aby v neděli na domácím ledě mohla hrát o sedmé rozhodující utkání.


Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Hořanský, Pitule, Hryciow.

Výsledky čtvrtfinále Prostějov - Vsetín:

Vsetín - PROSTĚJOV 3:0

Vsetín - PROSTĚJOV 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 3:4sn

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Mikliš, Havlík, Bažant – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost