lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi musí v pátek vykrást Lapač, aby se udrželi ve čtvrtfinálové sérii

Jestřábi musí v pátek vykrást Lapač, aby se udrželi ve čtvrtfinálové sérii

Vyrovnaná čtvrtfinálová série mezi Prostějovem a Vsetínem v pátek napíše svůj pátý díl. Tři ze čtyř utkání se muselo rozhodnout až v prodloužení nebo v samostatných nájezdech a velká bitva se dá očekávat i na Vsetíně. Jestřábi budou mít nůž na krku a musejí vyhrát, aby jim neskončila sezóna. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na webu HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

Kdo bude chtít podpořit naše hokejisty přímo na Lapači, hlaste se na facebookovém profilu FOP1913 ZDE.

ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROSTĚJOV - VSETÍN

Obě dvě utkání hraná v Prostějově ukázaly vše, co neodmyslitelně patří k vyřazovacím bojům. Důraz, nasazení, šarvátky, taktické šachy, branky z předbrankového prostoru i vynikající atmosféru na tribunách, o kterou se starali oba dva tábory fanoušků.

3. ČTVRTFINÁLE

Ve třetím zápase se opakoval scénář z předešlých dvou utkání, když se Valaši ujali vedení a Jestřábi museli dotahovat. To se jim povedlo a branka Lukáš Volfa ze 49. minuty se ještě dvě minuty před koncem zdála jako vítězná. Proti byl Vojtěch Šilhavý, který v čase 58:55 z dorážky skompletoval hattrick a poslal utkání do prodloužení. V něm se tentokráte radovali prostějovští hokejisté, když David Dvořáček individuální akcí nekompromisně rozhodl o vítězství Prostějova.

4. ČTVRTFINÁLE

Ve čtvrté bitvě se konečně ujali vedení naši hokejisté a po celou první třetinu drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Ty se jim ovšem vymkly v polovině utkání, když Vsetín dokázal během osmi minut otočit skóre z 1:0 na 1:3 z pohledu domácích. Do sedla Prostějov vrátila branková smršť v podání Davida Dvořáčka a Tomáše Nouzy, kteří v rozmezí pouhých 16 vteřin smazali brankové manko a vyrovnali stav utkání. Ve třetí třetině se na ledě odehrávala šachová partie a ani jeden tým už do konce třetiny neudělal osudovou chybu. V prodloužení Jestřábi dostali možnost přesilové hry 4 proti 3, ale nedokázali se prosadit proti obětavě hrajícímu triu Valachů a na pořad přišly samostatné nájezdy. V nich se jako první prosadil hostující Březina a jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Statistiky čtvrtfinále

Play-off píše hokejové příběhy, které se zapíší do paměti všech fanoušků. Prostějovu se daří vracet do utkání, když ve druhé a čtvrté bitvě dokázal zázračně smazat dvoubrankové manko. Ani jednou to však nestačilo na vítězství. Na straně Vsetína by zřejmě nikdo nečekal, že David Březina a Vojtěch Šilhavý (autoři hattricků) zastíní nejproduktivnější duo základní části Roba s Pechancem. Na prostějovské straně se určitě spoléhalo na jiné hráče než na střelce tří branek Davida Dvořáčka, který před startem play-off laboroval se zraněním. Jestřábům chybí hlavně branky nejlepších střelců Lukáše Žálčíka a Tomáše Divíška.

Vsetín tedy vede 3:1 na zápasy a v domácím prostředí může ukončit sérii. Proti bude nabuzená jestřábí letka, která musí toto utkání bezpodmínečně vyhrát, aby v neděli na domácím ledě mohla hrát o sedmé rozhodující utkání.


Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Hořanský, Pitule, Hryciow.

Výsledky čtvrtfinále Prostějov - Vsetín:

Vsetín - PROSTĚJOV 3:0

Vsetín - PROSTĚJOV 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 3:4sn

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Mikliš, Havlík, Bažant – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost