lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi lovili v extralize!

Jestřábi lovili v extralize!

V minulých týdnech jsme vám představovali spíše ofenzivní posily jestřábí letky. Dnes můžeme hrdě oznámit příchod extraligou prověřeného obránce, který doplní naši mladou obranu. Jaroslav Mrázek přichází z Chomutova, kde začal i minulý extraligový ročník, ale více jak polovinu soutěže odehrál ve Vítkovicích.

Zdroj foto: hc-vitkovice.cz

Jaroslav Mrázek

Piráti Chomutov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 33 let

Výška: 190 cm

Váha: 100 kg

Držení hole: levá

Jaroslava Mrázka přivedla k hokeji trochu netradičně jeho maminka. Až do sedmé třídy hrál talentovaný mladík v Milevsku. Poté následoval přestup do Jindřichova Hradce. První velkým krokem v kariéře bylo dorostenecké rozhodování a přestup do Sparty.

V dresu holešovického klubu podával Jaroslav Mrázek stabilní výkony, které mu vynesly nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých. Mistrovství probíhalo v Bělorusku a perspektivní obránce si z něj domu odvezl bronzovou medaili. O dva roky poté přišla nominace na mistroství světa do dvaceti let. Šampionát se hrál v Kanadě a čeští mladící skončili šestí. Výkony sparťanského obránce ovšem zaujaly scouty a nakonec si jej v roce 2004 vybrali jako 179. celkově New York Islanders. Aby byl mladý obránce více na očích, zvolil angažmá v Kadaně, kde oblékal dres Toronto St. Michael´s Majors. Vydržel dvě sezony, ale vysněné nabídky zahrát si NHL se nedočkal, a tak přišel návrat zpět do Vršovic.

Do kádru Sparty se ovšem prokousat nedokázal a postupně prošel pětadvacetiletý bek Kladnem, Berounem, Ústím, Vítkovicemi, Kometou Brno, Sarezou Ostrava, Znojmem, Olomoucí, aby se v sezoně 2009/2010 opět na chvilku vrátil do Sparty. V hlavním městě se trenérům nevešel do šesti beků a tak zamířil do Kladna. Natrvalo se usadil až v Chomutově, za který odehrál necelých 300 utkání. V průběhu minulé sezony přestoupil do Vítkovic, se kterými se dokázal prokousat předkolem play-off a postoupit do čtvrtfinále.

Zdroj textu: piratichomutov.cz

Mrázek budí u soupeřů respekt svojí vysokou postavou a umí být velice nebezpečný i pro soupeřova brankáře. V extralize odehrál celkem 464 utkání s bilancí 25 branek a 56 asistencí. První ligu si zahrál v 193 případech. Střelecky se prosadil 19-krát a v 36-ti případech na branku nahrál. Ve druhé nejvyšší soutěži má i vynikající bilanci statistiky +-, kde má zapsáno 31 kladných bodů.

Jsme velice rádi, že se nám Jardu povedlo podepsat. Hledali jsme zkušeného a kvalitního obránce, který doplní naši mladou obranu. Očekáváme od něj nadstandardní výkony a předávání zkušeností mladším spoluhráčům. Jako na jednoho z nejstarších hráčů v týmu na něj budeme klást i odpovídající nároky, říká k příchodu extraligové posily sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Kompletní statistiky Jaroslava Mrázka najdete ZDE.

Jardo, ať se v sezoně daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost