lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi lovili v extralize!

Jestřábi lovili v extralize!

V minulých týdnech jsme vám představovali spíše ofenzivní posily jestřábí letky. Dnes můžeme hrdě oznámit příchod extraligou prověřeného obránce, který doplní naši mladou obranu. Jaroslav Mrázek přichází z Chomutova, kde začal i minulý extraligový ročník, ale více jak polovinu soutěže odehrál ve Vítkovicích.

Zdroj foto: hc-vitkovice.cz

Jaroslav Mrázek

Piráti Chomutov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 33 let

Výška: 190 cm

Váha: 100 kg

Držení hole: levá

Jaroslava Mrázka přivedla k hokeji trochu netradičně jeho maminka. Až do sedmé třídy hrál talentovaný mladík v Milevsku. Poté následoval přestup do Jindřichova Hradce. První velkým krokem v kariéře bylo dorostenecké rozhodování a přestup do Sparty.

V dresu holešovického klubu podával Jaroslav Mrázek stabilní výkony, které mu vynesly nominaci na mistrovství světa osmnáctiletých. Mistrovství probíhalo v Bělorusku a perspektivní obránce si z něj domu odvezl bronzovou medaili. O dva roky poté přišla nominace na mistroství světa do dvaceti let. Šampionát se hrál v Kanadě a čeští mladící skončili šestí. Výkony sparťanského obránce ovšem zaujaly scouty a nakonec si jej v roce 2004 vybrali jako 179. celkově New York Islanders. Aby byl mladý obránce více na očích, zvolil angažmá v Kadaně, kde oblékal dres Toronto St. Michael´s Majors. Vydržel dvě sezony, ale vysněné nabídky zahrát si NHL se nedočkal, a tak přišel návrat zpět do Vršovic.

Do kádru Sparty se ovšem prokousat nedokázal a postupně prošel pětadvacetiletý bek Kladnem, Berounem, Ústím, Vítkovicemi, Kometou Brno, Sarezou Ostrava, Znojmem, Olomoucí, aby se v sezoně 2009/2010 opět na chvilku vrátil do Sparty. V hlavním městě se trenérům nevešel do šesti beků a tak zamířil do Kladna. Natrvalo se usadil až v Chomutově, za který odehrál necelých 300 utkání. V průběhu minulé sezony přestoupil do Vítkovic, se kterými se dokázal prokousat předkolem play-off a postoupit do čtvrtfinále.

Zdroj textu: piratichomutov.cz

Mrázek budí u soupeřů respekt svojí vysokou postavou a umí být velice nebezpečný i pro soupeřova brankáře. V extralize odehrál celkem 464 utkání s bilancí 25 branek a 56 asistencí. První ligu si zahrál v 193 případech. Střelecky se prosadil 19-krát a v 36-ti případech na branku nahrál. Ve druhé nejvyšší soutěži má i vynikající bilanci statistiky +-, kde má zapsáno 31 kladných bodů.

Jsme velice rádi, že se nám Jardu povedlo podepsat. Hledali jsme zkušeného a kvalitního obránce, který doplní naši mladou obranu. Očekáváme od něj nadstandardní výkony a předávání zkušeností mladším spoluhráčům. Jako na jednoho z nejstarších hráčů v týmu na něj budeme klást i odpovídající nároky, říká k příchodu extraligové posily sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Kompletní statistiky Jaroslava Mrázka najdete ZDE.

Jardo, ať se v sezoně daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost