lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi jedou na Slavii

Jestřábi jedou na Slavii

Prostějov v posledních dvou zápasech ztratil důležité tři body a prakticky se vyřadil ze hry o horní osmičku. Teoretická šance stále existuje, ale jestřábí letka spíše musí koukat na soupeře pod sebou a sbírat body v každém utkání. Z druhé poloviny se postupuje do předkola play-off a na tento cíl se musí tým Ladislava Lubiny připravit!

Utkání začíná v 18:00 a vy ho můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a nebo sledujte online přenos na ONLAJNY.COM.

HC SLAVIA PRAHA

Slavia bojovala v posledních kolech o horní osmičku, své zápasy zvládla a udržela si osmi bodový náskok před devátým Prostějove. Tři kola před koncem základní části má pohodlný polštář a jen souhra okolností by je o toto umístění připravila. Vzhledem k předsezónním prognózám je její umístění překvapení, ale svými výkony si to zasloužila.

Prostějov dokázal Slavii v prvním utkání porazit 4:1, když o svém vítězství rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 3:0. V Praze půjde pro Jestřáby o důležité utkání. Sezona není u konce a pokud Jestřábi stále pomýšlejí na play-off, tak musí udržet 9. nebo 10. pozici, zaručující předkolo play-off.

Slavie se opírá o výkony své brankářské dvojice Málek - Michajlov. Oba dva brankáři si drží úspěšnost zákroků nad 92% a průměrem inkasovaných branek kolem 2,5 na zápas. Z obránců nejvíce kanadských bodů získal Jan Nová (3+12). Z útočníků pak Tomáš Šmerha (12+14) a matador Petr Vampola (7+18), který hattrickem rozhodl poslední utkání v Sokolově.


Poslední tři utkání:

Frýdek - SLAVIA - 3:4

SLAVIA - Havířov - 5:0

Sokolov - SLAVIA - 3:5


Trenér Miloš Říha po utkání pro klubový web řekl: „Hrozně těžký zápas. Bylo to jako v zápase play-off. Vypadalo to, jako bychom se o osmičku bili se Sokolovem. Domácí hráli výborně a moc se mi líbilo jejich nasazení. Rozhodlo asi to, že první třetina skončila 0:0 a pak také gól na 1:2 při našem oslabení. To byly rozhodující situace v zápase. Znovu opakuji, že to byl těžký zápas. Domácí měli velmi dobrý pohyb. Postupem času jsme se do zápasu začali dostávat, ale srážela nás zbytečná vyloučení. Chtěl vyzdvihnout práci zkušenějších hráčů, i v oslabeních a pak především výkon brankáře. Ten byl hlavním strůjcem dnešního vítězství.“

Sestava SLAVIE z minulého utkání:

Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Barák, Kučný, Antoš, Duda – Šmerha, Vampola, Kuťák – Brož, Vrdlovec, Pacovský – Vlček, Kubík, Všetečka – Ondráček, Kubica, Hotěk

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Kadaň - 6:3

Ústí - PROSTĚJOV - 4:5sn

PROSTĚJOV - Benátky - 3:4p


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Štůrala – Muška, M. Jandus, Husa, Hrdinka, Hamrlík, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, V. Meidl, M. Novák – Chlán, Miškář, Paulovič.

Ladislav Lubina okomentoval poslední utkání:

„Jsme zklamaní z výsledku. Zavřela se nám cesta do horní osmičky. Nám teď nezbývá nic jiného než bodovat v příštích zápasech a bojovat o postup do předkola."

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost