lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jestřábi hlásí posilu! Talentovaný obránce Alex Rašner zůstává v organizaci Jestřábů.

Jestřábi hlásí posilu! Talentovaný obránce Alex Rašner zůstává v organizaci Jestřábů.

V prostějovské obraně zbývají poslední tři volná místa. Jedno z nich zaujme borec, který si zahrál, jak na MS U18, tak i na MS U20 a minulou sezonu přišel do Prostějova z extraligového Chomutova. Minulý rok se v Prostějově tento dobře bruslící a ofenzivní bek rozkoukával a realizační tým Jestřábů si od něj v nové sezoně hodně slibuje.

Alex Rašner patří do početné skupinky hráčů v Prostějově, které pro mužský hokej vychoval hokejový klub z Šumperka. Prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi a zahrál si i na obou mládežnických mistrovstvích. Na MS U18 odehrál 7 utkání (1+3) a na MS U20 3 zápasy, ve kterých nebodoval. V minulé sezoně odešel z Olomouce do Chomutova, kde mu ovšem pšenka pod koučem Vladimírem Růžičkou nekvetla. To se změnilo až příchodem do Prostějova, kde ho trenér Jiří Vykoukal zapracoval do vítězné sestavy a vrátilo se mu ztracené sebevědomí. Za Jestřáby stihl odehrát 20 utkání v základní části a 6 v play-off. Celkově si připsal 8 bodů za 4 góly a 4 asistence. S tímto výsledkem nemůže být talentovaný bek spokojený a v příští sezoně doufáme, že své ofenzivní křídla roztáhne v Prostějově naplno.

Alexi, jak jsi dobíjel baterky po sezoně?

Strávil jsem dovolenou doma, kde jsem zrelaxoval a chodil se svým psem na procházky.

Teď se nacházíme v období letní přípravy, které většině hokejistů moc nechutná. Jak jsi na tom Ty a práce na suchu?

Suchá příprava není nic příjemného, žádný med, ale každý hokejista ji potřebuje. Říkám si, že co se natrénuje na suché, se jen přes sezonu udržuje. Ta dřina v létě za to stojí! Mě osobně nevadí, jen se nesmí běhat nějaké maratony. To bych si asi zabrblal. 😊

V minulé sezoně si přišel do Prostějova z extraligového Chomutova. Čím tě Prostějov oslovil, že jsi se rozhodl zůstat?

Uvažoval jsem jaké budou moje další kroky, kam jít, co hrát a já se rozhodl zůstat v Prostějově. Máme velké ambice, skvělé zázemí, parádní fanoušky a vidím tu možnost hodně hrát, třeba i přesilovky a oslabení. Chtěl bych se vypracovat v extraligového beka a tady k tomu mám ideální podmínky. Teď bude záležet jen na mě, jak budu hrát.

Zahrál sis na MS U18, MS U20 i extraligu. Čeho bys chtěl v hokejové kariéře ještě dosáhnout?

Čeho bych chtěl dosáhnout? Tak postoupit z PV do extraligy!😊 Chtěl bych hrát hokej na té nejvyšší úrovni někde v hokejové destinaci. Zůstat zdravý, to je ve sportu nejdůležitější, a rozdávat hokejem radost.

Alexi ať se ti u nás daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost