lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jaká byla sezona 2020/2021?

Jaká byla sezona 2020/2021?

Sezona Hanákům skončila předkolem s Porubou. Podívejme se nyní zpětně na to, jaký průběh měl letošní neobvyklý ročník první ligy a co všechno Jestřábům přinesl. …

LETNÍ PŘÍPRAVA PŘED SEZONOU

Mužstvo Jestřábů se sešlo 13. července 2020 a zahájilo přípravu na nový ročník. O týden později pak Hanáci vyjeli na led a první společný trénink se uskutečnil 23. července. Na ledě se při tomto tréninku prohánělo skoro 30 hráčů, kteří byli pod dohledem hlavního trenéra Jiřího Šejby. Bohužel 30. července se v týmu objevila nákaza COVID-19, a Hanáci tak museli na 14 dní přípravu přerušit. Poté přišla na řadu přátelská utkání. Přípravné zápasy se svěřencům trenéra Šejby moc nevydařily. Ze 7 utkání měli Jestřábi bilanci 5 proher a 2 výhry.

ZÁŘÍ

Sezonu 2020/2021 odstartovali Hanáci 12. září v Jihlavě. Hned v úvodu tohoto utkání ztratili Hanáci klíčového útočníka Michala Gaga. První domácí zápas, proti Třebíči, už doprovázela opatření proti šíření koronaviru. Prostějovský stadion se rozdělil do čtyř samostatných sektorů A, B, C a D po 500 lidech. Na konci září se počet diváků na stadionu opět změnil. Kapacita pro zápasy byla stanovena na hranici 1000 lidí, a stadion se rozdělil na dva sektory A, B. Ze 7 zářijových zápasů měli Jestřábi bilanci 3 proher a 4 výher, z toho 2 po prodloužení.

ŘÍJEN

V říjnu stihli hokejisté odehrát 3 zápasy (3. října: Sokolov – prohra, 7. října: Šumperk – prohra a 10. října: Vrchlabí – výhra), od 5. října se hrálo bez diváků v hledišti, a pak následovala nucená pauza. Stopku dostaly veškeré sportovní aktivity, ať profesionální či volnočasové ve vnitřních prostorách. Minimální období bylo nejdříve avizováno na 14 dní. V tomto čase trénovali prostějovští hráči sami a doma, podle svých možností.

LISTOPAD

Avizovaná pauza sportovních aktivit se protáhla i na další měsíc. Na začátku listopadu se A-týmy prostějovských hokejistů a fotbalistů složily a nakoupily občerstvení pro pracovníky covid oddělení Nemocnice Prostějov. Jestřábi se dočkali a 9. listopadu vyjeli společně zpět na led. Během listopadu došlo ke zkrácení základní části Chance ligy z 51 na 34 kol – každé týmy se společně utkali dvakrát. Během listopadu opustil tým Hanáků útočník František Wágner.

PROSINEC

Po dlouhých 8. týdnech se Chance liga v prosinci opět rozjela! V tomto měsíci doplnil prostějovský celek obránce Dominik Rudl – na měsíční hostování. V prosinci následovala další pauza, tentokrát vánoční. Hanáci si ji ale zkrátili, den před Silvestrem dohrávkou zápasu s Porubou. Z 6 prosincových utkání měli Jestřábi bilanci 3 proher a 3 výher, z toho tři zápasy rozhodlo až prodloužení.

LEDEN

V lednu se kádr Prostějova trochu pozměnil. Obránce Aleš Sova skončil, po vzájemné dohodě, s klubem. Naopak se k týmu přidali útočník Tomáš Komínek, obránce Petr Krejčí, kterému skončilo hostování v Benátkách nad Jizerou a brankář Marek Micka. Poslední dva zmiňovaní jsou prostějovští odchovanci. V zápase s Frýdkem-Místkem, 13. ledna, se poprvé od zranění objevil na střídačce Hanáků Michal Gago a hned bral bod za asistenci na brance. Naopak střídačku byl nucený opustit Jiří Vykoukal, který dostal od disciplinární komise trest na pět zápasů za vulgární urážky rozhodčích, a tak své svěřence sledoval z prázdných tribun. Z 9 utkáních v lednu měli Jestřábi bilanci 3 proher a 6 výher.

ÚNOR

V únoru navázali Hanáci na lednové výhry, a nakonec z toho byla série 5 vítězství v řadě. Na začátku února se hrál O Kapku lepší hokej, aby hráči dohromady pomohli dětem s poruchami krvetvorby. Únor byl také ve znamení reprezentační pauzy, která přerušila vítěznou sérii Prostějova. Po této pauze následovaly už jen prohry. V únoru také klub opustil útočník Tomáš Komínek a místo něj přišel mladý obránce Mario Kellner. V tomto měsíci sehráli svěřenci trenéra Šejby 6 zápasů, s bilancí 2 výher a 4 proher.

BŘEZEN

Měsíc březen se Hanákům nedařil podle jejich představ. Tři poslední březnové zápasy základní části skončily pro Prostějov prohrou. To nakonec znamenalo sérii 7 porážek, které se vlekly již od reprezentační přestávky. Prostějov šel do předkola z 11. místa. To mu za soupeře přidělilo, po základní části, šestou Porubu. S ostravským celkem neměli Jestřábi dobrou bilanci ze základní části – dvě porážky. Předkolo pro Hanáky ale skončilo nejmenším možným počtem zápasů po prohře 0:3. V pondělí 15. března pak proběhla tisková konference, která se týkala skončené sezony.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

21 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

43 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

34 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,53% úspěšnost