lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jak letěl čas - Chance liga 2018/2019 2. část

Jak letěl čas - Chance liga 2018/2019 2. část

Podle předsezónních prohlášení a posílení týmu měla být sezona 2018/2019 pro prostějovské hokejisty zlomová. Jestřábi měli figurovat mezi první čtveřicí Chance ligy a po dlouhých 16 letech postoupit do semifinále. První dvě čtvrtiny soutěže tým plnil očekávání a atakoval čelo tabulky. Bohužel od prosince našemu týmu pomalinku docházel dech a do play-off se probojoval až ze sedmého místa. V play-off Prostějov čekal druhý tým základní části VHK Robe Vsetín a naše letka i přes papírové předpoklady sahala po vysněném semifinále.

ZÁŘÍ 2018

Vstup do sezony je pro každý tým velice důležitý a Prostějov po rozpačité přípravě, kdy třikrát vyhrál a čtyřikrát prohrál, čekal v prvním utkáním ambiciózní Vsetín. Domácí letka toto utkání vyhrála 6:5 po prodloužení a vstup do sezony se povedl hlavně Tomášovi Divíškovi. První zápas sezony poodkryl v čem bude síla prostějovského týmu a kde ho bude tlačit bota. Výborná ofenziva, ale velké mezery v obranné práci celého týmu. Po posledním záříjovém utkání měli Jestřábi bilanci 4 výhry a 4 porážky. Hokejisté v rámci spolupráce s statutárním městem Prostějov poprvé vyrazili do základních škol, kde v průběhu sezony absolvovali besídky s prostějovskými prvňáčky.

ŘÍJEN 2018

V říjnu čekala na Jestřáby porce 11 utkání. V tomto měsíci dokázali udělat nejdelší šňůru vítězných zápasů v řadě, když se jim postupně podařilo porazit Havířov (5:0), Ústí (5:4), Třebíč (6:3) a Litoměřice (5:4). Celkově se našim hráčům povedlo 6 krát vyhrát a 5 krát odcházeli jako poražení. První nulu v sezoně si připsal Tomáš Štůrala, který vypomáhal našemu týmu formou střídavých startů ze Zlína. V říjnu také přišla nejvyšší prohra, když Prostějov utrpěl debakl v Jihlavě 2:8. V tomto utkání se navíc zranil Tomáš Nouza, kterému vystřelený puk zlomil čelist. Aby toho nebylo málo, tak se v utkání s Frýdkem, který náš tým prohrál 2:3, zranil i Marek Račuk a oba dva hráči si museli od hokeje na měsíc odpočinout. V shrnutí po první čtvrtině základní části Jiří Vykoukal poznamenal: "Měli jsme dost dobrých zápasů, některé nám naopak nevyšly. Pro mě je důležité, že ten mančaft pracuje a že se snaží. Doufám, že se od toho budeme odrážet dál. Dostáváme opravdu hodně gólů. Soupeř si na nás mnoho šancí nevytvoří, ale góly mu tam padnou. To se občas stane. Věřím ale, že se to v průběhu sezóny bude zlepšovat."

LISTOPAD 2018

Listopad byl v podání naší letky nejlepším měsícem v sezoně. 6 výher a pouze dvě porážky vystřelily Prostějov do první čtverky. Cesta to nebyla jednoduchá, ale tým naplňoval svůj potenciál a postupně porazil Č. Budějovice (5:3), Kadaň (6:2), Havířov (3:2), Ústí (2:0), Třebíč (4:3) a Litoměřice (4:3p). Bod ještě dokázal získat v domácím utkání s Kladnem (2:3p) a jedinou porážku zapsal na ledě Frýdku-Místku (2:7). Série výher posunula do čela kanadského bodování Tomáše Divíška, Tomáše Nouzu a Marka Račuka, kteří se v jednu chvíli poskládali na prvních třech místech kanadského bodování. Zdatně jim sekundoval i Lukáš Žálčík a Jan Zdráhal. První jmenovaný byl průběžně nejlepší střelec soutěže a ten druhý nejproduktivnější obránce. Prostějovský klub oslavil 100 let Československa speciálním kvízem, ve kterém fanoušci mohli vyhrát speciální cenu v podobě plnohodnotného tréninku s A-týmem. Dále se objevili v Prostějovském Šnytu, kde část týmu absolvovala vědomostní soutěž a nadále pokračovaly návštěvy základních škol v Prostějově.

PROSINEC 2018

Prosinec byl ve znamení návratů a ztrát. Po měsíčním zranění se do sestavy vrátili Nouza s Račukem, ale kvůli virovému onemocnění vypadl na měsíc Tomáš Divíšek (antibiotika), Lukáš Žálčík (antibiotika), Filip Hanták (rameno) a Jan Zdráhal (třísla). K nim se v na kratší dobu připojili Ladislav Havlík (zranění nohy), Ondřej Mikliš (stopka na tři utkání) a asi nejcitelněji tým oslabil odchod Tomáše Karpova do sportovního důchodu. I tak Jestřábi dokázali z deseti utkání 6 krát vyhrát, včetně jediné výhry v hanáckém derby s Přerovem (3:2sn) a 4 krát odcházeli bez získaného bodu. Jestřábí letka se stále držela na dohled první čtverky, ale díky úzkému kádru začali hráčům postupně docházet síly a to se projevilo v následujícím měsíci, který odstartoval poslední čtvrtinu Chance ligy 2018/2019.

LEDEN 2019

V lednu se i díky zmiňovaným výpadkům v sestavě poprvé v sezoně otočila statistka vyhraných a prohraných utkání. Jestřábi z deseti utkání pouze 2 krát vyhráli za tři body, dvakrát vyhráli po samostatných nájezdech a 6 krát odcházeli z ledu jako poražení. Tým se propadl až k osmému místu a velice rychle se mu vzdálila první čtveřice, která odskočila až na 12 bodů. Díky špatným výkonům a rozsáhlé marodce tým posílili Zdeněk Čáp, Jakub Husa, Lukáš Volf, Tomáš Pšenička a Petr Krejčí. Zvláště poslední hráč přinesl aspoň malou radost prostějovským fanouškům. 19-letý odchovanec absolvoval s týmem letní přípravu a po její konci odešel do Opavy, kde poprvé okusil dospělou soutěž. V Opavě si postupně vypracoval neotřesitelnou pozici a po dobrých výkonech ve druhé lize si odbyl premiéru i v dresu s jestřábem na prsou. Jeho výkony zaujaly natolik, že si vysloužil od vedení týmu čtyřletou smlouvu. Jak se říká: "Dobří holubi se vracejí".

ÚNOR 2019

V únoru vrcholily boje o místenky do play-off a rozhodovalo se o umístění v individuálních statistikách. Prostějov po těžkých bojích vyválčil sedmé místo, které si zajistil až v posledním kole. S umístěním a předvedenou hrou v základní části nepanovala napříč spektrem spokojenost, ale všechno si družina Jiřího Vykoukala a Ivo Peštuky mohla vynahradit v play-off, ve kterém prostějovská letka vyhlížela VHK Robe Vsetín. Zápasy se Vsetínem přinesly útočný hokej, spousty branek a vyrovnanou bilanci 2 výhry a 2 porážky. Tomáš Divíšek bojoval s Lubošem Robem a Antonínem Pechancem o krále kanadského bodování. Nakonec za Lubošem Robem zaostal o pouhé dva body, když získal 63 bodů (27+36), ale díky zranění odehrál o sedm utkání méně. Marku Račukovi utekla cena pro nejlepšího nahrávače o jedinou gólovou nahrávku a Lukáš Žálčík zaostal na druhém místě mezi střelci o 7 přesných zásahů. Jakub Neužil se po rozpačitém začátku sezony dostal do ráže a obhájil první místo v počtu vychytaných vítězství.

BŘEZEN 2019

V posledním měsíci rozebereme asi nejlepší část letošní sezony. Zápasům play-off se říká nová soutěž a Jestřábi do něj vstoupili s čistým štítem, ale se stejnou hrou jakou předváděli v průběhu celé sezony. Ve hře se ukázaly přednosti našeho týmu i jeho nedostatky. Do série se vstupovalo na vsetínském Lapači a první utkání bylo jasně v režii domácích, kteří potvrdili dominanci na svém ledě a zaslouženě vyhráli 3:0. 53 minut druhého utkání přineslo podobný průběh jako to první, ale zlom přišel s první brankou Jestřábů. Konečně se jim podařilo odčarovat kouzlo Jana Šelepněva a mohutným náporem v posledních minutách dokázali vyrovnat z 1:3 na 3:3. Celý tým a jeho početná skupina fanoušků, která celé utkání srdnatě bojovala proti mnohonásobné převaze, se happyendu nedočkala. Branka Kucharczyka z 62. minuty vzal naděje na první bod v sérii. Za stavu 0:2 na zápasy se série přesunula do Prostějova. Začátek prvního domácího utkání přineslo úžasné choreo v podání našich fans a vyrovnanou hru, ve které se Jestřábi dostali v průběhu utkání do vedení 2:1 a 3:2. Zápas rozhodla branka Davida Dvořáčka v prodloužení. Druhé utkání nabídlo totožný průběh s tím rozdílem, že se po samostatných nájezdech radovali Valaši 3:4sn. Prostějov odjížděl do Vsetína s nožem na krku a za stavu 1:3 na zápasy musel zbývající utkání vyhrát, aby splnil předsezónní cíle. Po vynikajícím týmovém výkonu na Lapači snížil sérii po výhře 4:2 a doma Vsetín přejel 5:1. Stav série byl 3:3 a o všem muselo rozhodnout poslední sedmé utkání. To se našim hráčům nepovedlo podle představ a semifinále Chance ligy si vítězstvím 2:6 zajistil valašský hokejový klub.

Taková byla celé sezona 2018/2019 z pohledu prostějovských hokejistů. Za celý týmu LHK Jestřábi Prostějov bychom chtěli všem hráčům, pracovníkům, fanouškům a lidem, kteří podporují prostějovský hokej poděkovat a doufáme, že v příští sezoně 2019/2020 se budete bavit stejně dobře jako v té letošní a podaří se nám společně splnit dlouholetý sen všech prostějovských příznivců.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost