lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jak letěl čas - Chance liga 2018/2019 2. část

Jak letěl čas - Chance liga 2018/2019 2. část

Podle předsezónních prohlášení a posílení týmu měla být sezona 2018/2019 pro prostějovské hokejisty zlomová. Jestřábi měli figurovat mezi první čtveřicí Chance ligy a po dlouhých 16 letech postoupit do semifinále. První dvě čtvrtiny soutěže tým plnil očekávání a atakoval čelo tabulky. Bohužel od prosince našemu týmu pomalinku docházel dech a do play-off se probojoval až ze sedmého místa. V play-off Prostějov čekal druhý tým základní části VHK Robe Vsetín a naše letka i přes papírové předpoklady sahala po vysněném semifinále.

ZÁŘÍ 2018

Vstup do sezony je pro každý tým velice důležitý a Prostějov po rozpačité přípravě, kdy třikrát vyhrál a čtyřikrát prohrál, čekal v prvním utkáním ambiciózní Vsetín. Domácí letka toto utkání vyhrála 6:5 po prodloužení a vstup do sezony se povedl hlavně Tomášovi Divíškovi. První zápas sezony poodkryl v čem bude síla prostějovského týmu a kde ho bude tlačit bota. Výborná ofenziva, ale velké mezery v obranné práci celého týmu. Po posledním záříjovém utkání měli Jestřábi bilanci 4 výhry a 4 porážky. Hokejisté v rámci spolupráce s statutárním městem Prostějov poprvé vyrazili do základních škol, kde v průběhu sezony absolvovali besídky s prostějovskými prvňáčky.

ŘÍJEN 2018

V říjnu čekala na Jestřáby porce 11 utkání. V tomto měsíci dokázali udělat nejdelší šňůru vítězných zápasů v řadě, když se jim postupně podařilo porazit Havířov (5:0), Ústí (5:4), Třebíč (6:3) a Litoměřice (5:4). Celkově se našim hráčům povedlo 6 krát vyhrát a 5 krát odcházeli jako poražení. První nulu v sezoně si připsal Tomáš Štůrala, který vypomáhal našemu týmu formou střídavých startů ze Zlína. V říjnu také přišla nejvyšší prohra, když Prostějov utrpěl debakl v Jihlavě 2:8. V tomto utkání se navíc zranil Tomáš Nouza, kterému vystřelený puk zlomil čelist. Aby toho nebylo málo, tak se v utkání s Frýdkem, který náš tým prohrál 2:3, zranil i Marek Račuk a oba dva hráči si museli od hokeje na měsíc odpočinout. V shrnutí po první čtvrtině základní části Jiří Vykoukal poznamenal: "Měli jsme dost dobrých zápasů, některé nám naopak nevyšly. Pro mě je důležité, že ten mančaft pracuje a že se snaží. Doufám, že se od toho budeme odrážet dál. Dostáváme opravdu hodně gólů. Soupeř si na nás mnoho šancí nevytvoří, ale góly mu tam padnou. To se občas stane. Věřím ale, že se to v průběhu sezóny bude zlepšovat."

LISTOPAD 2018

Listopad byl v podání naší letky nejlepším měsícem v sezoně. 6 výher a pouze dvě porážky vystřelily Prostějov do první čtverky. Cesta to nebyla jednoduchá, ale tým naplňoval svůj potenciál a postupně porazil Č. Budějovice (5:3), Kadaň (6:2), Havířov (3:2), Ústí (2:0), Třebíč (4:3) a Litoměřice (4:3p). Bod ještě dokázal získat v domácím utkání s Kladnem (2:3p) a jedinou porážku zapsal na ledě Frýdku-Místku (2:7). Série výher posunula do čela kanadského bodování Tomáše Divíška, Tomáše Nouzu a Marka Račuka, kteří se v jednu chvíli poskládali na prvních třech místech kanadského bodování. Zdatně jim sekundoval i Lukáš Žálčík a Jan Zdráhal. První jmenovaný byl průběžně nejlepší střelec soutěže a ten druhý nejproduktivnější obránce. Prostějovský klub oslavil 100 let Československa speciálním kvízem, ve kterém fanoušci mohli vyhrát speciální cenu v podobě plnohodnotného tréninku s A-týmem. Dále se objevili v Prostějovském Šnytu, kde část týmu absolvovala vědomostní soutěž a nadále pokračovaly návštěvy základních škol v Prostějově.

PROSINEC 2018

Prosinec byl ve znamení návratů a ztrát. Po měsíčním zranění se do sestavy vrátili Nouza s Račukem, ale kvůli virovému onemocnění vypadl na měsíc Tomáš Divíšek (antibiotika), Lukáš Žálčík (antibiotika), Filip Hanták (rameno) a Jan Zdráhal (třísla). K nim se v na kratší dobu připojili Ladislav Havlík (zranění nohy), Ondřej Mikliš (stopka na tři utkání) a asi nejcitelněji tým oslabil odchod Tomáše Karpova do sportovního důchodu. I tak Jestřábi dokázali z deseti utkání 6 krát vyhrát, včetně jediné výhry v hanáckém derby s Přerovem (3:2sn) a 4 krát odcházeli bez získaného bodu. Jestřábí letka se stále držela na dohled první čtverky, ale díky úzkému kádru začali hráčům postupně docházet síly a to se projevilo v následujícím měsíci, který odstartoval poslední čtvrtinu Chance ligy 2018/2019.

LEDEN 2019

V lednu se i díky zmiňovaným výpadkům v sestavě poprvé v sezoně otočila statistka vyhraných a prohraných utkání. Jestřábi z deseti utkání pouze 2 krát vyhráli za tři body, dvakrát vyhráli po samostatných nájezdech a 6 krát odcházeli z ledu jako poražení. Tým se propadl až k osmému místu a velice rychle se mu vzdálila první čtveřice, která odskočila až na 12 bodů. Díky špatným výkonům a rozsáhlé marodce tým posílili Zdeněk Čáp, Jakub Husa, Lukáš Volf, Tomáš Pšenička a Petr Krejčí. Zvláště poslední hráč přinesl aspoň malou radost prostějovským fanouškům. 19-letý odchovanec absolvoval s týmem letní přípravu a po její konci odešel do Opavy, kde poprvé okusil dospělou soutěž. V Opavě si postupně vypracoval neotřesitelnou pozici a po dobrých výkonech ve druhé lize si odbyl premiéru i v dresu s jestřábem na prsou. Jeho výkony zaujaly natolik, že si vysloužil od vedení týmu čtyřletou smlouvu. Jak se říká: "Dobří holubi se vracejí".

ÚNOR 2019

V únoru vrcholily boje o místenky do play-off a rozhodovalo se o umístění v individuálních statistikách. Prostějov po těžkých bojích vyválčil sedmé místo, které si zajistil až v posledním kole. S umístěním a předvedenou hrou v základní části nepanovala napříč spektrem spokojenost, ale všechno si družina Jiřího Vykoukala a Ivo Peštuky mohla vynahradit v play-off, ve kterém prostějovská letka vyhlížela VHK Robe Vsetín. Zápasy se Vsetínem přinesly útočný hokej, spousty branek a vyrovnanou bilanci 2 výhry a 2 porážky. Tomáš Divíšek bojoval s Lubošem Robem a Antonínem Pechancem o krále kanadského bodování. Nakonec za Lubošem Robem zaostal o pouhé dva body, když získal 63 bodů (27+36), ale díky zranění odehrál o sedm utkání méně. Marku Račukovi utekla cena pro nejlepšího nahrávače o jedinou gólovou nahrávku a Lukáš Žálčík zaostal na druhém místě mezi střelci o 7 přesných zásahů. Jakub Neužil se po rozpačitém začátku sezony dostal do ráže a obhájil první místo v počtu vychytaných vítězství.

BŘEZEN 2019

V posledním měsíci rozebereme asi nejlepší část letošní sezony. Zápasům play-off se říká nová soutěž a Jestřábi do něj vstoupili s čistým štítem, ale se stejnou hrou jakou předváděli v průběhu celé sezony. Ve hře se ukázaly přednosti našeho týmu i jeho nedostatky. Do série se vstupovalo na vsetínském Lapači a první utkání bylo jasně v režii domácích, kteří potvrdili dominanci na svém ledě a zaslouženě vyhráli 3:0. 53 minut druhého utkání přineslo podobný průběh jako to první, ale zlom přišel s první brankou Jestřábů. Konečně se jim podařilo odčarovat kouzlo Jana Šelepněva a mohutným náporem v posledních minutách dokázali vyrovnat z 1:3 na 3:3. Celý tým a jeho početná skupina fanoušků, která celé utkání srdnatě bojovala proti mnohonásobné převaze, se happyendu nedočkala. Branka Kucharczyka z 62. minuty vzal naděje na první bod v sérii. Za stavu 0:2 na zápasy se série přesunula do Prostějova. Začátek prvního domácího utkání přineslo úžasné choreo v podání našich fans a vyrovnanou hru, ve které se Jestřábi dostali v průběhu utkání do vedení 2:1 a 3:2. Zápas rozhodla branka Davida Dvořáčka v prodloužení. Druhé utkání nabídlo totožný průběh s tím rozdílem, že se po samostatných nájezdech radovali Valaši 3:4sn. Prostějov odjížděl do Vsetína s nožem na krku a za stavu 1:3 na zápasy musel zbývající utkání vyhrát, aby splnil předsezónní cíle. Po vynikajícím týmovém výkonu na Lapači snížil sérii po výhře 4:2 a doma Vsetín přejel 5:1. Stav série byl 3:3 a o všem muselo rozhodnout poslední sedmé utkání. To se našim hráčům nepovedlo podle představ a semifinále Chance ligy si vítězstvím 2:6 zajistil valašský hokejový klub.

Taková byla celé sezona 2018/2019 z pohledu prostějovských hokejistů. Za celý týmu LHK Jestřábi Prostějov bychom chtěli všem hráčům, pracovníkům, fanouškům a lidem, kteří podporují prostějovský hokej poděkovat a doufáme, že v příští sezoně 2019/2020 se budete bavit stejně dobře jako v té letošní a podaří se nám společně splnit dlouholetý sen všech prostějovských příznivců.

Sdílej stránku!


Aktuality

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.

6.3.2019

Dnes pokladny od 16:30

Informace k prodeji vstupenek na středeční utkání se Vsetínem. Pokladny se otevřou v 16:30 a zimní stadion v 17:00.

27.2.2019

Informace o prodeji vstupenek

Před úterním utkáním play-off se Vsetínem budou pokladny zimního stadionu otevřeny od 15:00. Začátek utkání je v 18:00.

Cena vstupenky - 150,- Kč

Z důvodu předpokládaného velkého zájmu o utkání play-off a zrušení online prodeje vstupenek, žádáme diváky, aby využili brzkého otevření pokladen a předešli dlouhým frontám na v den utkání. Děkujeme.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost