lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Jak bude vypadat Chance liga v sezoně 2019/2020?

Jak bude vypadat Chance liga v sezoně 2019/2020?

Do dnešního dne mají účastníci Chance ligy pro sezonu 2019/2020 možnost hlasovat o její podobě. Ve hře jsou tři varianty a podle našich informací se bude v nadcházející sezoně hrát úplně novým formátem. Pojďme si představit tři nabízené varianty.

Varianta A

Jedná se o klasický čtyřkolový model o 60 utkáních při 16 účastnících. Týmy, které se umístí na 1-8. místě, budou pokračovat systémem play-off, jak ho známe (čtvrtfinále, semifinále, finále). Družstva na 9-16. místě končí sezonu 17.3. Český hokej dává k úvaze zkrácení čtvrtfinálové série na 3 vítězná utkání z důvodu, že z dlouhodobé statistiky plyne, že čtvrtfinále je ve zcela minimální míře hráno na 6 či dokonce 7 utkání. Při zkrácení čtvrtfinále je pak možné prodloužit základní část do zmíněného 17.3. 20.3 by začínalo play-off. O zkrácení čtvrtfinále každý klub hlasuje v doplňující otázce k systému soutěže.

Varianta B

Družstva budou rozdělena do dvou skupin. Západ - Sokolov, Chomutov, Ústí, Litoměřice, Slavia, Benátky, Budějovice a Kadaň. Východ - Prostějov, Jihlava, Přerov, Vsetín, Třebíč, Havířov, Frýdek a Poruba. V každé skupině by se hrálo šestkrát každý s každým (3x doma, 3x venku) a dvakrát s účastníky druhé skupiny (doma, venku). To znamená 58 utkání v základní části. Družstva na 1-4. místě by hrála play-off s týmy ze druhé skupiny. 1. po základní části skupiny "Východ" proti 4. po ZČ ze skupiny "Západ" a 2. ze skupiny Východ proti 3. ze skupiny "Západ" atd. Družstva na 5-8. místě každé skupiny končí sezonu 17.3.2020. Je zde možnost sehrát i méně zápasů s totožným rozdělením skupin. 4x v rámci své skupiny a 2x s druhou skupinou. Celkový počet utkání v základní části by byl 44. Opět se volí délka čtvrtfinále. O zkrácení čtvrtfinále každý klub hlasuje v doplňující otázce k systému soutěže.

Varianta C

Tuto variantu na 58 utkání a čtvrtfinále na čtyři utkání volili zástupci našeho klubu.

V této variantě by se hrálo v první fázi dvoukolově každý s každým (30 utkání). Ve druhé fázi se utkají družstva na 1-8. místě po 1. části čtyřkolově každý s každým 2x doma a 2x venku (28 utkání) a týmy na 9-16. místě po 1. části totožným čtyřkolovým systémem. Družstva na 7-10. místě sehrají předkolo play-off na 2 vítězné utkání o dvě postupová místa do následujících vyřazovacích bojů. Družstva na 1-6. místě a dva postupující týmy z předkola budou dále pokračovat systémem play-off (čtvrtfinále, semifinále a finále). Družstva na 11-16. místě končí sezonu 10.3. Je zde opět volba délky čtvrtfinále. O zkrácení čtvrtfinále každý klub hlasuje v doplňující otázce k systému soutěže.

Jaký systém volíte Vy? Hlasovat můžete na našem facebooku pod příspěvkem s tímto článkem!

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost