lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Jak bude vypadat Chance liga v sezoně 2019/2020?

Jak bude vypadat Chance liga v sezoně 2019/2020?

Do dnešního dne mají účastníci Chance ligy pro sezonu 2019/2020 možnost hlasovat o její podobě. Ve hře jsou tři varianty a podle našich informací se bude v nadcházející sezoně hrát úplně novým formátem. Pojďme si představit tři nabízené varianty.

Varianta A

Jedná se o klasický čtyřkolový model o 60 utkáních při 16 účastnících. Týmy, které se umístí na 1-8. místě, budou pokračovat systémem play-off, jak ho známe (čtvrtfinále, semifinále, finále). Družstva na 9-16. místě končí sezonu 17.3. Český hokej dává k úvaze zkrácení čtvrtfinálové série na 3 vítězná utkání z důvodu, že z dlouhodobé statistiky plyne, že čtvrtfinále je ve zcela minimální míře hráno na 6 či dokonce 7 utkání. Při zkrácení čtvrtfinále je pak možné prodloužit základní část do zmíněného 17.3. 20.3 by začínalo play-off. O zkrácení čtvrtfinále každý klub hlasuje v doplňující otázce k systému soutěže.

Varianta B

Družstva budou rozdělena do dvou skupin. Západ - Sokolov, Chomutov, Ústí, Litoměřice, Slavia, Benátky, Budějovice a Kadaň. Východ - Prostějov, Jihlava, Přerov, Vsetín, Třebíč, Havířov, Frýdek a Poruba. V každé skupině by se hrálo šestkrát každý s každým (3x doma, 3x venku) a dvakrát s účastníky druhé skupiny (doma, venku). To znamená 58 utkání v základní části. Družstva na 1-4. místě by hrála play-off s týmy ze druhé skupiny. 1. po základní části skupiny "Východ" proti 4. po ZČ ze skupiny "Západ" a 2. ze skupiny Východ proti 3. ze skupiny "Západ" atd. Družstva na 5-8. místě každé skupiny končí sezonu 17.3.2020. Je zde možnost sehrát i méně zápasů s totožným rozdělením skupin. 4x v rámci své skupiny a 2x s druhou skupinou. Celkový počet utkání v základní části by byl 44. Opět se volí délka čtvrtfinále. O zkrácení čtvrtfinále každý klub hlasuje v doplňující otázce k systému soutěže.

Varianta C

Tuto variantu na 58 utkání a čtvrtfinále na čtyři utkání volili zástupci našeho klubu.

V této variantě by se hrálo v první fázi dvoukolově každý s každým (30 utkání). Ve druhé fázi se utkají družstva na 1-8. místě po 1. části čtyřkolově každý s každým 2x doma a 2x venku (28 utkání) a týmy na 9-16. místě po 1. části totožným čtyřkolovým systémem. Družstva na 7-10. místě sehrají předkolo play-off na 2 vítězné utkání o dvě postupová místa do následujících vyřazovacích bojů. Družstva na 1-6. místě a dva postupující týmy z předkola budou dále pokračovat systémem play-off (čtvrtfinále, semifinále a finále). Družstva na 11-16. místě končí sezonu 10.3. Je zde opět volba délky čtvrtfinále. O zkrácení čtvrtfinále každý klub hlasuje v doplňující otázce k systému soutěže.

Jaký systém volíte Vy? Hlasovat můžete na našem facebooku pod příspěvkem s tímto článkem!

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost