lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Hodnocení prvních přípravných utkání pohledem trenérů a Daniela Dvořáka

Hodnocení prvních přípravných utkání pohledem trenérů a Daniela Dvořáka

Jestřábi mají za sebou tři přípravná utkání ( GKS - PRO 6:1, JIH - PRO 6:0, PRO - TRE 5:0). Už z výsledků je vidět, že první dvě utkání nebyly z naší strany povedené, ale před domácím publikem, se nově tvořící letka ukázala ve velmi dobrém světle a zaslouženě porazila Třebíč 5:0. Hodnocení odehraných utkání a trojice hráčů, kteří bojují o smlouvu, si vzali na starost trenéři Vykoukal s Peštukou. Dále jsme vyzpovídali Daniela Dvořáka, který udržel svou první nulu v prostějovských barvách.

Foto: Marek Sonnevend

Hodnocení odehraných utkání očima trenéra Iva Peštuky:

GKS Tychy - LHK Jestřábi Prostějov - 6:1: „První utkání jsme odehráli s mistrem Polska a musím říct, že to byl velmi kvalitní protivník. My nastoupili v kombinované sestavě a na naší hře bylo vidět."

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov - 6:0: „V Jihlavě to byla pro nás hodně zatěžkávací zkouška. Domácí mají kvalitní kádr a potvrdili to v druhé polovině utkání. My jsme dobře odehráli první třetinu, ale od druhé třetiny nás Dukla přehrávala a dostávala nás do problémů."

LHK Jestřábi Prostějov - HS Třebíč - 5:0: „V tomto utkání jsme se chtěli hlavně vyvarovat chyb, které jsme udělali v předchozích duelech. Jsme velice spokojeni s výsledkem 5:0, ale na druhou stranu stále vidíme, že jsou určité věci, na kterých je potřeba pracovat."


Hodnocení hráčů na try-outu očima trenéra Jiřího Vykoukala:

Adam Popelka (odchovanec Prostějova, jun. Komety): „S Adamem počítáme, že se vrátí do juniorky Komety, kde bude sbírat zkušenosti."

David Brančík (odchovanec Prostějova, Knoxville Ice Bears): „Davida jsme viděli ve třech zápasech a chceme ho dále sledovat. Zatím se jeví velice dobře."

Matěj Novák (Třebíč, jun. Komety): „To samé jako u Davida platí i u Matěje. Byli bychom rádi, kdyby oba hráči náš tým doplnili, ale rozhodneme se až po dalších zápasech. Musí své výkony potvrzovat i nadále."

Příprava očima brankáře Daniela Dvořáka:Dane ty si přišel do Prostějova z Hradce Králové a v Prostějově tě čeká boj o místo v brankovišti s Jakubem Neužilem. Jak ses na tvoji přelomovou sezonu připravoval?

S letní přípravou jsem hodně spokojený. Dost se lišila od toho, na co jsem byl zvyklí. V Hradci jsme hodně běhali a víc se zapojovali do letní hry, aby jsme zachovali soutěživost. Tady jsme měli letní hodně zaměřenou na vyladění nedostatků, disbalancí v síle a později jsme se věnovali výbušnosti a vytrvalosti. Myslím si, že mi tato příprava hodně prospěla.

Momentálně máme za sebou necelé tři týdny na ledě. Jak je hodnotíš z tvého pohledu?

Tréninky jsou hodně náročný. Nekoukáme jestli se budou hrát zápasy. Jede se furt naplno, aby jsme se naučili pracovat i v té největší zátěži a únavě.

Ty si věkem stále junior. Liší se příprava s "áčkem" a juniorkou?

Už minulou sezonu jsem trénoval s prvním týmem. Rozdíl je v tom, že kluci mají mnohem lepší a přesnější střelu a obecně ví co budou dělat a jak to provedou, aby dali branku.

Odchytal si ve dvou posledních utkání (JIH - PRO 6:1, PRO - TRE 5:0). Jaká byly tyto utkání z tvého pohledu?

Byly to hodně rozdílné utkání. V Jihlavě jsme nakupili hodně chyb. Nikdo z nás tam nepředvedl 100% výkon a vlastníma chybama jsme jim darovali vítězství. Na druhou stranu tady proti Třebíči ten výkon byl úplně jiný. Samozřejmě se v naší hře vyskytlo několik chyb, ale v útoku jsme dokázali proměnit své šance a soupeře jsme nepouštěli do nebezpečného zakončení. To byl největší rozdíl oproti Jihlavě.

Které utkání sis více užil? V Jihlavě, kdy tě soupeř ve druhé třetině zasypal střelami nebo proti Třebíči, která si tolik střeleckých příležitostí nevytvořila?

Obě dvě utkání byly těžké. V Jihlavě, jak už jste říkal, jsem měl spoustu práce a byla to taková prověrka mojí fyzičky. Proti Třebíči jsem tolik práce neměl, ale zase bylo složitější udržet se v koncentraci a neudělat chybu.

Včera (15.8) ses poprvé v utkání představil na prostějovském stadionu. Jak se ti tady chytalo?

Bylo to dobré. Byl to sice přípravný zápas, nebylo tolik fanoušků, ale rád bych poděkoval těm, co přišli a vytvořili nám ke konci utkání pěknou atmosféru. Já si to utkání užil.

Ty teď na týden opouštíš naši letku a s reprezentací do 20 let odjíždíš na turnaj do Ruska. jaká jsou tvoje očekávání směrem k MS 20, které se odehraje v Ostravě a Třinci?

Chci o místo na mistrovství zabojovat a odchyt v nároďáku, co nejvíc zápasů. V mém ročníku je velká konkurence v podobě Lukáš Dostála (Ilves Tampere - FIN), který už minulý rok předvedl, že patří v naší kategorii mezi absolutní špičku. Dále jsou tam Radek Haas ( Ässät Pori U20 - FIN) a Hugo Haas (Lidingö Vikings J18 - SWE), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs - WHL) a Jan Škorpík (Corpus Christi IceRays - NAHL). Bude to těžké se přes ně dostat do branky, ale udělám vše proto, abych nějaký zápas na MS odchytal.

Dane, děkujeme za rozhovor a přejeme ať se na turnaji daří!Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

37 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

49 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,62% úspěšnost