lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Hodnocení prvních přípravných utkání pohledem trenérů a Daniela Dvořáka

Hodnocení prvních přípravných utkání pohledem trenérů a Daniela Dvořáka

Jestřábi mají za sebou tři přípravná utkání ( GKS - PRO 6:1, JIH - PRO 6:0, PRO - TRE 5:0). Už z výsledků je vidět, že první dvě utkání nebyly z naší strany povedené, ale před domácím publikem, se nově tvořící letka ukázala ve velmi dobrém světle a zaslouženě porazila Třebíč 5:0. Hodnocení odehraných utkání a trojice hráčů, kteří bojují o smlouvu, si vzali na starost trenéři Vykoukal s Peštukou. Dále jsme vyzpovídali Daniela Dvořáka, který udržel svou první nulu v prostějovských barvách.

Foto: Marek Sonnevend

Hodnocení odehraných utkání očima trenéra Iva Peštuky:

GKS Tychy - LHK Jestřábi Prostějov - 6:1: „První utkání jsme odehráli s mistrem Polska a musím říct, že to byl velmi kvalitní protivník. My nastoupili v kombinované sestavě a na naší hře bylo vidět."

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov - 6:0: „V Jihlavě to byla pro nás hodně zatěžkávací zkouška. Domácí mají kvalitní kádr a potvrdili to v druhé polovině utkání. My jsme dobře odehráli první třetinu, ale od druhé třetiny nás Dukla přehrávala a dostávala nás do problémů."

LHK Jestřábi Prostějov - HS Třebíč - 5:0: „V tomto utkání jsme se chtěli hlavně vyvarovat chyb, které jsme udělali v předchozích duelech. Jsme velice spokojeni s výsledkem 5:0, ale na druhou stranu stále vidíme, že jsou určité věci, na kterých je potřeba pracovat."


Hodnocení hráčů na try-outu očima trenéra Jiřího Vykoukala:

Adam Popelka (odchovanec Prostějova, jun. Komety): „S Adamem počítáme, že se vrátí do juniorky Komety, kde bude sbírat zkušenosti."

David Brančík (odchovanec Prostějova, Knoxville Ice Bears): „Davida jsme viděli ve třech zápasech a chceme ho dále sledovat. Zatím se jeví velice dobře."

Matěj Novák (Třebíč, jun. Komety): „To samé jako u Davida platí i u Matěje. Byli bychom rádi, kdyby oba hráči náš tým doplnili, ale rozhodneme se až po dalších zápasech. Musí své výkony potvrzovat i nadále."

Příprava očima brankáře Daniela Dvořáka:Dane ty si přišel do Prostějova z Hradce Králové a v Prostějově tě čeká boj o místo v brankovišti s Jakubem Neužilem. Jak ses na tvoji přelomovou sezonu připravoval?

S letní přípravou jsem hodně spokojený. Dost se lišila od toho, na co jsem byl zvyklí. V Hradci jsme hodně běhali a víc se zapojovali do letní hry, aby jsme zachovali soutěživost. Tady jsme měli letní hodně zaměřenou na vyladění nedostatků, disbalancí v síle a později jsme se věnovali výbušnosti a vytrvalosti. Myslím si, že mi tato příprava hodně prospěla.

Momentálně máme za sebou necelé tři týdny na ledě. Jak je hodnotíš z tvého pohledu?

Tréninky jsou hodně náročný. Nekoukáme jestli se budou hrát zápasy. Jede se furt naplno, aby jsme se naučili pracovat i v té největší zátěži a únavě.

Ty si věkem stále junior. Liší se příprava s "áčkem" a juniorkou?

Už minulou sezonu jsem trénoval s prvním týmem. Rozdíl je v tom, že kluci mají mnohem lepší a přesnější střelu a obecně ví co budou dělat a jak to provedou, aby dali branku.

Odchytal si ve dvou posledních utkání (JIH - PRO 6:1, PRO - TRE 5:0). Jaká byly tyto utkání z tvého pohledu?

Byly to hodně rozdílné utkání. V Jihlavě jsme nakupili hodně chyb. Nikdo z nás tam nepředvedl 100% výkon a vlastníma chybama jsme jim darovali vítězství. Na druhou stranu tady proti Třebíči ten výkon byl úplně jiný. Samozřejmě se v naší hře vyskytlo několik chyb, ale v útoku jsme dokázali proměnit své šance a soupeře jsme nepouštěli do nebezpečného zakončení. To byl největší rozdíl oproti Jihlavě.

Které utkání sis více užil? V Jihlavě, kdy tě soupeř ve druhé třetině zasypal střelami nebo proti Třebíči, která si tolik střeleckých příležitostí nevytvořila?

Obě dvě utkání byly těžké. V Jihlavě, jak už jste říkal, jsem měl spoustu práce a byla to taková prověrka mojí fyzičky. Proti Třebíči jsem tolik práce neměl, ale zase bylo složitější udržet se v koncentraci a neudělat chybu.

Včera (15.8) ses poprvé v utkání představil na prostějovském stadionu. Jak se ti tady chytalo?

Bylo to dobré. Byl to sice přípravný zápas, nebylo tolik fanoušků, ale rád bych poděkoval těm, co přišli a vytvořili nám ke konci utkání pěknou atmosféru. Já si to utkání užil.

Ty teď na týden opouštíš naši letku a s reprezentací do 20 let odjíždíš na turnaj do Ruska. jaká jsou tvoje očekávání směrem k MS 20, které se odehraje v Ostravě a Třinci?

Chci o místo na mistrovství zabojovat a odchyt v nároďáku, co nejvíc zápasů. V mém ročníku je velká konkurence v podobě Lukáš Dostála (Ilves Tampere - FIN), který už minulý rok předvedl, že patří v naší kategorii mezi absolutní špičku. Dále jsou tam Radek Haas ( Ässät Pori U20 - FIN) a Hugo Haas (Lidingö Vikings J18 - SWE), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs - WHL) a Jan Škorpík (Corpus Christi IceRays - NAHL). Bude to těžké se přes ně dostat do branky, ale udělám vše proto, abych nějaký zápas na MS odchytal.

Dane, děkujeme za rozhovor a přejeme ať se na turnaji daří!Sdílej stránku!


Aktuality

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.

28.8.2019

Chomutov přeložen na 13.9.2019

První domácí utkání sezony 2019/20 je přeloženo ze soboty 14.9.2019 na pátek 13.8.2019 v 18:00.

22.8.2019

Heřman na try-outu

Martin Heřman, který se nevešel na soupisku Motoru, je momentálně na try-outu v Prostějově. Autor 25 kanadských bodů v minulé sezony má za sebou 336 startů v 1. lize. V extralize odehrál 173 utkání za Plzeň. O jeho dalším působení by se mohlo rozhodnout do konce tohoto nebo příštího týdne.

7.8.2019

Info k zápasu v Polsku

Pro fanoušky, kteří se chystají na výjezd a četli, že se bude hrát v Jastrzebie před zavřenými tribunami: Máme slíbeno, že naši fanoušci budou mít přístup na tribuny. Kdyby byl jakýkoliv problém, prosím volejte na tel. číslo +420774840484. Budeme se snažit jakýkoliv problém vyřešit na místě.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

12.09.2019 | Štefan Žigárdy

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

11.09.2019 | Štefan Žigárdy

PRE - PRO 3:2 Prokletí Meo arény trvá

Góly

Petr

Kafka

2 branek

Asistence

Marek

Račuk

5 asistencí

Body

Zápasy

Petr

Kafka

3 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

88,1% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
Valašský hokejový klub