lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
HC Baník Sokolov postupuje do Chance ligy

HC Baník Sokolov postupuje do Chance ligy

Zatímco o dvě místa v extralize se svádí urputné boje, o tom, kdo si o soutěž polepší a bude příští rok hrát Chance ligu ligu, je již rozhodnuto. První liga se od sezony 2018/2019 postupně nafoukne o jeden tým ročně až na 17 účastníků. Před touto sezonou si účast ve druhé nejvyšší soutěži vybojovala Poruba a v letošním roce si místenku vybojoval HC Baník Sokolov.

Sokolov patřil v devadesátých letech k pravidelným účastníkům 1. hokejové ligy, ale v sezoně 1996/97 přišel pád a z druhé ligy se Baníku povedlo postoupit až po dlouhých 22 letech. V posledních letech se Sokolov usilovně, i díky úzké spolupráci s Energií Karlovy Vary, postoupit zpět do první ligy. Jejich snaha vycházela dlouhou dobu naprázdno. Minulou sezonu byl klub velmi blízko. Baník obsadil po základní části skupiny západ první místo, ale zranění pěti klíčových hráčů před play-off, vystavilo stopku už v prvním kole play-off.

Díky postupu Karlových Varů do extraligy byl pro farmářský tým ze Sokolova prioritou postup do Chance ligy. Tým trenéra Karla Mlejnka (bývalý trenér HC Energie Karlovy Vary) vyhrál základní část skupiny sever a v play-off je v prvním kole čekal tým z Nymburka. Tři jednoznačné výhry zajistily týmu postup do dalšího kola, kde je čekal Most. I s ním si poradil v nejkratším termínu tří zápasů a ve finále je čekal ambiciózní tým z Vrchlabí, které od letošní sezony funguje jako farma Hradce Králové. Do této série Sokolov nevstupoval jako favorit, ale i díky výhodě prvního a posledního domácího zápasu dokázal sérii vyhrát v posledním možném duelu. V superfinále druhé ligy na Sokolov čekalo největší překvapení vyřazovací části - Žihadla z Moravských Budějovic. Tým, který v průběhu soutěže prodal licenci na druhou ligu, se vzepřel všem předpokladům a postupně vyřadil favorizované celky z Hodonína, Šumperka a Havlíčkova Brodu. Žihadla se spoléhala na znamenité výkony Dominika Groha, který působil v minulé sezoně v Prostějově a dalších několika hráčů, kteří ale díky nízkému počtu odehraných utkání nemohli nastoupit do superfinále. Baník se ujal rychle vedení 3:1 na zápasy a díky administrativní chybě na straně Moravských Budějovic postoupil v nejkratším možném termínu čtyř zápasů. Tím pádem si v příští sezoně zahraje první ligu a bude novým soupeřem jestřábí letky.

Vyjádření zástupců Baníku Sokolov k situaci po čtvrtém utkání superfinále: "Nečekané vyústění mělo čtvrteční utkání v Moravských Budějovicích. Baník na Vysočině zvítězil 4:1. Tímto vítězstvím měl Baník vést v sérii 3:1 na zápasy, ale vše je jinak. I samotní hráči se až po utkání dozvěděli, že první tři zápasy série budou zkontumovány vzhledem k neoprávněnému stratu hráče z Moravských Budějovic, který neodehrál dostatečný počet utkání v základní části. Tímto Baník na svou stranu získává i čtvrté vítězství a postupuje do Chance ligy."

Baník v letošní sezoně poskládal zajímavý tým. V brance nastupoval Tomáš Závorka (průměr v play-off 1,95), v obraně tvrdil muziku Petr Přindiš (4+22) a v útoku se starala o pravidelný bodový přísun trojice Vracovský (18+21), Rohan (12+26) a Kuběna (14+18). V týmu Baníku v letošní sezoně nastupoval i Marek Švec, který byl nedílnou součásti prostějovské letky v minulé sezoně. Pracovitý útočník si ve druhé lize připsal 20 kanadských bodů ve 28 zápasech. Kapitánem mužstva je veterán David Hruška, který ve 42 letech dotáhl tým k vysněnému postupu.

Na závěr bychom chtěli Sokolovu pogratulovat k postupu do Chance ligy pro ročník 2019/2020.

Sdílej stránku!


Aktuality

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.

28.9.2019

Extraligová posila do obrany

Prostějov získal z Mladé Boleslavi bývalého mládežnického reprezentanta Františka Hrdinku. Dvojnásobný účastník MS juniorů bude v PV hostovat zatím do konce října.

Kompletní statistiky najdete ZDE.

26.9.2019

Hrníčko mimo hru

Dominik Hrníčko si v utkání s Porubou poranil koleno. Vyšetření v nemocnici objevilo poškození, které si vyžádá zřejmě měsíční pauzu. Hrnec přejeme brzké uzdravení!

3.9.2019

Nová posila pro PV?

V dnešním utkání ve Frýdku nastoupí na centru druhé formace Petr Kafka, který poslední tři sezony nastupoval ve slovenské extralize za Banskou Bystrici a Košice. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 252 utkání, ve kterých získal 203 kanadských bodů (98+105). Zkušenosti má také z české extraligy. Kompletní statistiky najdete ZDE.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

15 asistencí

Body

Marek

Račuk

21 bodů

Zápasy

Jan

Berger

13 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

97,22% úspěšnost