lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
HC Baník Sokolov postupuje do Chance ligy

HC Baník Sokolov postupuje do Chance ligy

Zatímco o dvě místa v extralize se svádí urputné boje, o tom, kdo si o soutěž polepší a bude příští rok hrát Chance ligu ligu, je již rozhodnuto. První liga se od sezony 2018/2019 postupně nafoukne o jeden tým ročně až na 17 účastníků. Před touto sezonou si účast ve druhé nejvyšší soutěži vybojovala Poruba a v letošním roce si místenku vybojoval HC Baník Sokolov.

Sokolov patřil v devadesátých letech k pravidelným účastníkům 1. hokejové ligy, ale v sezoně 1996/97 přišel pád a z druhé ligy se Baníku povedlo postoupit až po dlouhých 22 letech. V posledních letech se Sokolov usilovně, i díky úzké spolupráci s Energií Karlovy Vary, postoupit zpět do první ligy. Jejich snaha vycházela dlouhou dobu naprázdno. Minulou sezonu byl klub velmi blízko. Baník obsadil po základní části skupiny západ první místo, ale zranění pěti klíčových hráčů před play-off, vystavilo stopku už v prvním kole play-off.

Díky postupu Karlových Varů do extraligy byl pro farmářský tým ze Sokolova prioritou postup do Chance ligy. Tým trenéra Karla Mlejnka (bývalý trenér HC Energie Karlovy Vary) vyhrál základní část skupiny sever a v play-off je v prvním kole čekal tým z Nymburka. Tři jednoznačné výhry zajistily týmu postup do dalšího kola, kde je čekal Most. I s ním si poradil v nejkratším termínu tří zápasů a ve finále je čekal ambiciózní tým z Vrchlabí, které od letošní sezony funguje jako farma Hradce Králové. Do této série Sokolov nevstupoval jako favorit, ale i díky výhodě prvního a posledního domácího zápasu dokázal sérii vyhrát v posledním možném duelu. V superfinále druhé ligy na Sokolov čekalo největší překvapení vyřazovací části - Žihadla z Moravských Budějovic. Tým, který v průběhu soutěže prodal licenci na druhou ligu, se vzepřel všem předpokladům a postupně vyřadil favorizované celky z Hodonína, Šumperka a Havlíčkova Brodu. Žihadla se spoléhala na znamenité výkony Dominika Groha, který působil v minulé sezoně v Prostějově a dalších několika hráčů, kteří ale díky nízkému počtu odehraných utkání nemohli nastoupit do superfinále. Baník se ujal rychle vedení 3:1 na zápasy a díky administrativní chybě na straně Moravských Budějovic postoupil v nejkratším možném termínu čtyř zápasů. Tím pádem si v příští sezoně zahraje první ligu a bude novým soupeřem jestřábí letky.

Vyjádření zástupců Baníku Sokolov k situaci po čtvrtém utkání superfinále: "Nečekané vyústění mělo čtvrteční utkání v Moravských Budějovicích. Baník na Vysočině zvítězil 4:1. Tímto vítězstvím měl Baník vést v sérii 3:1 na zápasy, ale vše je jinak. I samotní hráči se až po utkání dozvěděli, že první tři zápasy série budou zkontumovány vzhledem k neoprávněnému stratu hráče z Moravských Budějovic, který neodehrál dostatečný počet utkání v základní části. Tímto Baník na svou stranu získává i čtvrté vítězství a postupuje do Chance ligy."

Baník v letošní sezoně poskládal zajímavý tým. V brance nastupoval Tomáš Závorka (průměr v play-off 1,95), v obraně tvrdil muziku Petr Přindiš (4+22) a v útoku se starala o pravidelný bodový přísun trojice Vracovský (18+21), Rohan (12+26) a Kuběna (14+18). V týmu Baníku v letošní sezoně nastupoval i Marek Švec, který byl nedílnou součásti prostějovské letky v minulé sezoně. Pracovitý útočník si ve druhé lize připsal 20 kanadských bodů ve 28 zápasech. Kapitánem mužstva je veterán David Hruška, který ve 42 letech dotáhl tým k vysněnému postupu.

Na závěr bychom chtěli Sokolovu pogratulovat k postupu do Chance ligy pro ročník 2019/2020.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost