lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Fanoušci a sportovci v Prostějově jsou jeden tým.

Fanoušci a sportovci v Prostějově jsou jeden tým.

Všichni sportovní fanoušci z Prostějova a širokého okolí si maximálně pochvalovali tak zvanou zimní sezónu 2017/2018. Jsou velmi rádi, že již dlouhodobě se v Prostějově hraje v tomto období výborný lední hokej, basketbal, volejbal. Již si vůbec nedovedou představit, že v tomto období by se nemohli jít podívat a zafandit svému oblíbenému týmu. Je to pro ně taková povolená droga. Jak sezóna těchto sportů končí, tak se již začínají těšit na tu novou a hltají jakékoliv zprávy, co ta další sezóna pro ně přinese.

Máme zde v Prostějově to štěstí, že vedení týmů dělá maximum pro to, aby se v Prostějově hrál co nejlepší hokej, basketbal či volejbal. Je to jejich velká zásluha, že každoročně znovu a znovu sestaví taková mužstva, která se mohou porovnávat s těmi nejlepšími a nám fanouškům přinášejí nezapomenutelné zážitky. Jsou to oddíly, které pro naši sportovní mládež také dělají maximum. Stovky dětí z Prostějova a jeho okolí se těmto sportům věnují, když zde mají takové vzory a výborné trenéry. A to vlastně má být smyslem sportu.

A teď stručné zhodnocení:

Lední hokej - Jestřábi.

Majitel klubu pan Luňák a jeho nejbližší spolupracovníci dělají vše proto, aby hokej patřil v první lize mezi nejlepší a fanoušci si přišli na své. V letošní sezóně to dotáhli až do vyřazovacích bojů a utkání s Kladnem byly špičkové a musely se všem příznivcům líbit.

Basketbal

Jak se říká neumřel, nové vedení udělalo takový malý zázrak a dokázalo nemožné. Sestavit v krátké době konkurenčně schopné mužstvo na čele s trenérem Benáčkem a dostalo se až do vyřazovacích bojů. A to je velký úspěch. V klubu vychovávají skvělou basketbalovou mládež, basketbalová devatenáctka se probojovala až do bojů o titul. Nemůžeme opomenout a současně poděkovat trenérovi Petru Bálintovi a jeho spolupracovníkům. Je potěšující, že mladí basketbalisté jsou již zařazeni mezi muže a jde jim to. Jen tak dál.

Volejbal

Čísla mluví za vše. 10 titul v řadě za sebou, to je rekord v historii ženského volejbalu, 10 titulů v Českém poháru. Zatím stojí vedení VK Prostějov na čele s panem M. Černoškem, panem P. Chytilem a trenérem panem M. Čadou. Byla to nádherná souhra mezi nimi, jak děvčata každým rokem vyhrávala titul. Letošní titul byl vyšperkován, že naše děvčata v celé soutěži neprohrála. Byla radost a potěšení se na ně chodit dívat a fandit jim. Volejbalová mládež se také vůbec neztratila a patří již dlouhodobě k nejlepším. Zvláštní poděkování patří trenérovi M. Čadovi za jeho zlatou desetiletku v Prostějově. Přejeme zdraví a mnoho dalších radostných chvilek v životě.

A teď sportovní fanoušci vzhůru na další sporty, třeba fotbal 1.SK Prostějov bojuje o postup do 2. ligy a zde by neměl nikdo chybět. Začíná sezona dráhové cyklistiky, v Prostějově bude vynikající mužský tenis, Zlatá tretra v Ostravě, která neodmyslitelně patří k Prostějovu a další sporty.

Nesmíme v žádném případě opomenout poděkovat vedení Statutárního města Prostějov v čele s primátorkou A. Raškovou a vedení Olomouckého kraje na čele s hejtmanem L. Oklešťkem a náměstkem Olomouckého kraje pro sport F. Jurou.

Bez sponzorů se žádný sport neobejde a poděkování patří všem, kteří se podílejí svým způsobem na vynikajících úspěších sportů v Prostějově.

Dá se na závěr konstatovat, že sport v Prostějově má po celý rok zelenou a sportovní fanoušci mají nepřeberné množství z čeho si můžou vybrat.

Poděkování patří všem těm, kteří se o to vše v různých funkcích starají. Je jisté, že bez nich by to nešlo a Prostějov by nenesl název "sportovní město" a PRÁVEM.

My fanoušci si toho nesmírně vážíme!

Autor: Mgr. A. Dušek - člen sportovní komise města Prostějov a Olomouckého kraje

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost