lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

V předehrávce 2.kola Chance ligy čeká na prostějovské fanoušky dlouho očekávané domácí zahájení sezony. V pátek od 18:00 se jim do cesty postaví Piráti z Chomutova a všichni doufáme, že si naše letka připíše první body v sezoně. Před utkáním a o první přestávce vedle hokejového obchodu na zimním stadionu budete mít možnost zakoupit zápasové fandresy Jestřábů za 399 Kč!

Utkání začíná v 18:00 a pro ty, kdo nestihnou zavítat na zimní stadion bude připraven zpoplatněný tv přenos na HOKEJKATV.

PIRÁTI CHOMUTOV

Piráti Chomutov strávili poslední tři ročníky v extralize a po jejich loňském sestupu opět objíždějí prvoligové kolbiště. Po minulé sezoně nastal v Chomutovském hokeji třesk, když klub změnil majetnickou strukturu i hlavního trenéra. Klan Vaverků prodal Piráty skupině chomutovských patriotů a trenér Vladimír Růžička odešel kvůli nedostačujícím ambicím nových majitelů.

Pro nové trenérské duo Martin Štrba a Petr Martínek bylo nejdůležitější udržet aspoň část hráčů z minulé sezony a narychlo je doplnit o nové borce. Co se týmu týče, disponují Piráti velmi mladým týmem (věkový průměr týmu je 23 let). Z hlediska zkušeností je největší osobností týmu Marek Tomica, který v klubu zůstal jako jeden z mála i po loňské nevydařené sezoně. Jeho 1001 zápasů v extralize budí respekt. V týmu jsou i další hráči s extraligovými zkušenostmi. Ať už je to z karlovarské Energie příchozí útočník Stloukal, útočník Sklenář, nebo obránce Martin Rýgl. Piráti do svých řad jako již skoro tradičně angažovali opět i cizince. Letos se můžeme těšit na švédského obránce Viktora Langa, nebo na zámořské útočníky Darbyho Llewellyna a Taylera Thompsona. V bráně by se měl v úvodních utkáních objevovat jako jednička chomutovský talent Dominik Pavlát, který do Chance ligy v posledních dvou sezonách nakoukl již při střídavých startech v Kadani. Mladý vzduch do kabiny a útoku Pirátů přináší sedmnáctiletý Josef Koláček nebo šestnáctiletý Stanislav Vrhel, který byl se 6 góly a 4 asistencemi navíc nejproduktivnějším chomutovským hráčem v přípravných zápasech.


Minulé utkání CHOMUTOVA:

CHOMUTOV - Sokolov - 4:1

V prvním utkání Piráti odehráli na svém stadionu severočeské derby se Sokolovem a toto utkání díky třem gólům ve třetí třetině zvládli v poměru 4:1. Piráti přestříleli Sokolov v poměru 38:23 a dokázali se prosadit ve dvou ze šesti přesilovek. Branky Chomutova vstřelili Jakub Chrpa, Jan Rudovský, Darby Llewellyn a Stanislav Vrhel.

Sestava PIRÁTŮ z minulého utkání:

Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Vrhel, Chrpa – Tupý, Suchý, Hrala

Kompletní soupisku PIRÁTŮ najdete ZDE.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

V pátek čeká na prostějovské fanoušky svátek v podobě prvního domácího utkání v sezoně s ex-extraligovým Chomutovem. Pro naše fanoušky bude vedle hokejového obchodu na zimním stadionu připraven stánek, kde si můžete zakoupit podepsané zápasové fandresy Jestřábů pouze za 399,- Kč.


Minulé utkání JESTŘÁBŮ:

Přerov - PROSTĚJOV - 3:2

Jestřábi zahájili nový ročník Chance ligy hanáckým derby v Přerově a vstup do začátku utkání se jim příliš nepovedl. Přílišná bojácnost a rychlá hra domácího celku zapříčinila stav po první třetině 1:3. I přes zlepšenou hru ve zbývajících periodách se povedlo našim hráčům pouze snížit z hole Jakuba Mušky na 2:3 a z Přerova nevezou ani jeden bod.

Martin Novotný k tomuto utkání říká: "Byl to spíše boj se spoustou chyb na obou stranách, typické pro derby a první utkání sezony.".

Jak se mu hrálo proti týmu, ve kterém působil: "Nějakou dobu jsem v Přerově hrál, mám tam spoustu známých a o to víc jsem chtěl toto utkání vyhrát."

V čem byl Přerov lepší?: "Byli silní v prostoru před brankou a v osobních soubojích".

Co čeká od utkání s Chomutovem?: "Bude to těžké utkání, které chceme zvládnout!"

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Mrázek (A), P. Krejčí, Muška, M. Novotný, Brančík, Březák, Husa – Žálčík, Račuk (C), Berger – Kafka, Nouza (A), Hrníčko – Ouřada, Chlán, L. Krejčík – T. Jandus, V. Meidl, M. Novák.

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost