lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

Fandi v dresu Jestřábů proti Chomutovu!

V předehrávce 2.kola Chance ligy čeká na prostějovské fanoušky dlouho očekávané domácí zahájení sezony. V pátek od 18:00 se jim do cesty postaví Piráti z Chomutova a všichni doufáme, že si naše letka připíše první body v sezoně. Před utkáním a o první přestávce vedle hokejového obchodu na zimním stadionu budete mít možnost zakoupit zápasové fandresy Jestřábů za 399 Kč!

Utkání začíná v 18:00 a pro ty, kdo nestihnou zavítat na zimní stadion bude připraven zpoplatněný tv přenos na HOKEJKATV.

PIRÁTI CHOMUTOV

Piráti Chomutov strávili poslední tři ročníky v extralize a po jejich loňském sestupu opět objíždějí prvoligové kolbiště. Po minulé sezoně nastal v Chomutovském hokeji třesk, když klub změnil majetnickou strukturu i hlavního trenéra. Klan Vaverků prodal Piráty skupině chomutovských patriotů a trenér Vladimír Růžička odešel kvůli nedostačujícím ambicím nových majitelů.

Pro nové trenérské duo Martin Štrba a Petr Martínek bylo nejdůležitější udržet aspoň část hráčů z minulé sezony a narychlo je doplnit o nové borce. Co se týmu týče, disponují Piráti velmi mladým týmem (věkový průměr týmu je 23 let). Z hlediska zkušeností je největší osobností týmu Marek Tomica, který v klubu zůstal jako jeden z mála i po loňské nevydařené sezoně. Jeho 1001 zápasů v extralize budí respekt. V týmu jsou i další hráči s extraligovými zkušenostmi. Ať už je to z karlovarské Energie příchozí útočník Stloukal, útočník Sklenář, nebo obránce Martin Rýgl. Piráti do svých řad jako již skoro tradičně angažovali opět i cizince. Letos se můžeme těšit na švédského obránce Viktora Langa, nebo na zámořské útočníky Darbyho Llewellyna a Taylera Thompsona. V bráně by se měl v úvodních utkáních objevovat jako jednička chomutovský talent Dominik Pavlát, který do Chance ligy v posledních dvou sezonách nakoukl již při střídavých startech v Kadani. Mladý vzduch do kabiny a útoku Pirátů přináší sedmnáctiletý Josef Koláček nebo šestnáctiletý Stanislav Vrhel, který byl se 6 góly a 4 asistencemi navíc nejproduktivnějším chomutovským hráčem v přípravných zápasech.


Minulé utkání CHOMUTOVA:

CHOMUTOV - Sokolov - 4:1

V prvním utkání Piráti odehráli na svém stadionu severočeské derby se Sokolovem a toto utkání díky třem gólům ve třetí třetině zvládli v poměru 4:1. Piráti přestříleli Sokolov v poměru 38:23 a dokázali se prosadit ve dvou ze šesti přesilovek. Branky Chomutova vstřelili Jakub Chrpa, Jan Rudovský, Darby Llewellyn a Stanislav Vrhel.

Sestava PIRÁTŮ z minulého utkání:

Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Vrhel, Chrpa – Tupý, Suchý, Hrala

Kompletní soupisku PIRÁTŮ najdete ZDE.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

V pátek čeká na prostějovské fanoušky svátek v podobě prvního domácího utkání v sezoně s ex-extraligovým Chomutovem. Pro naše fanoušky bude vedle hokejového obchodu na zimním stadionu připraven stánek, kde si můžete zakoupit podepsané zápasové fandresy Jestřábů pouze za 399,- Kč.


Minulé utkání JESTŘÁBŮ:

Přerov - PROSTĚJOV - 3:2

Jestřábi zahájili nový ročník Chance ligy hanáckým derby v Přerově a vstup do začátku utkání se jim příliš nepovedl. Přílišná bojácnost a rychlá hra domácího celku zapříčinila stav po první třetině 1:3. I přes zlepšenou hru ve zbývajících periodách se povedlo našim hráčům pouze snížit z hole Jakuba Mušky na 2:3 a z Přerova nevezou ani jeden bod.

Martin Novotný k tomuto utkání říká: "Byl to spíše boj se spoustou chyb na obou stranách, typické pro derby a první utkání sezony.".

Jak se mu hrálo proti týmu, ve kterém působil: "Nějakou dobu jsem v Přerově hrál, mám tam spoustu známých a o to víc jsem chtěl toto utkání vyhrát."

V čem byl Přerov lepší?: "Byli silní v prostoru před brankou a v osobních soubojích".

Co čeká od utkání s Chomutovem?: "Bude to těžké utkání, které chceme zvládnout!"

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Mrázek (A), P. Krejčí, Muška, M. Novotný, Brančík, Březák, Husa – Žálčík, Račuk (C), Berger – Kafka, Nouza (A), Hrníčko – Ouřada, Chlán, L. Krejčík – T. Jandus, V. Meidl, M. Novák.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost