lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Důležité body! Starší dorost rozstřílel Valašské Meziřící

Důležité tři body zaznamenal ve skupině O udržení Ligy staršího dorostu jestřábí výběr. Svěřenci trenéra Filipa Smejkala se doma utkali se svým hlavním konkurentem v boji o záchranu, Valašským Meziříčím, které rozstříleli 5:1. Dvě trefy si připsal útočník Michal Skácel, po jedné přidali Knápek, Foltas a Kutiš.
UDR3, neděle 13.12.2015
LHK Jestřábi Prostějov
5:1(2:0, 1:0, 2:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 4. Knápek (Fráner), 16. Skácel (Fráner), 29. Foltas (Skácel), 45. Kutiš (Studený), 48. Skácel (Vytásek) - 51. Brázdil. Rozhodčí: Dufka - Nazad, Skokánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Rochla - Studený, Kutiš, Žilka, Slavotínek, Vlček - Foltas, Knápek, Vytásek, Hanáček, Fráner, Lauryn, Skácel.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Oczadly - Blaha, Brázdil, Kitzberger, Kamas, Pernický, Škrhla - Cvečka, Grygařík, Kuchařík, Fojtášek, Kulišťák, Kundrát, Lukáš.

Do celého zápasu lépe vkročili domácí. To se ukázalo hned ve čtvrté minutě, když se prostějovský útočník Kryštof Knápek gólově prosadil a poslal Hanáky do vedení. Do konce první dvacetiminutovky přispěl druhým gólem Michal Skácel a zajistil Jestřábům nad Valachy dvoubrankový náskok.

Po osmi minutách začátku druhé třetiny hry se trefil domácí Jan Foltas a upravil skóre na 3:0. Po velkém snažení Valachů se nepovedlo domácí celek překonat a stav byl tak na konci druhé periody 3:0 pro Prostějov.

V páté minutě poslední části hry Jestřábi využili přesilovou hru a Martin Kutiš změnil stav už na 4:0. Po necelých třech minutách hry navíc podruhé v utkání zaskóroval Michal Skácel a posunul Hanáky velmi blízko k výhře. Domácí si mysleli, že už je nic nezaskočí. Ale tak tomu nebylo. Poslední gól totiž padl v 55. minutě do prostějovské sítě, když přesilovku využil také valašský bek Filip Brázdil. Jeho zásah byl však pouze kosmetickou úpravou na jednoznačném skóre. Jestřábi nad Valašským Meziříčím zvítězili 5:1 a do tabulky skupiny O udržení Ligy juniorů si připsali důležité tři body.

Autor: Adam Mráček