lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Dubský: Mým cílem bylo získat smlouvu tady.

Dubský: Mým cílem bylo získat smlouvu tady.

Redakce

Loni prožil velmi těžkou sezónu, ale nevzdal se a trenéři si ho ve středu vybrali v try-outu. Martin Dubský už věří, že zranění se mu budou vyhýbat a zajistí si stálé místo v sestavě.

Máš za sebou 10 tréninků v 11 dnech. Jak se po nich cítíš?

Musím říct, že je to opravdu fyzicky strašně náročné. Prvních pár dní to bylo docela peklo, ale pak, když si člověk trošku navykne, tak se to zvládá o něco lépe. Ale jsem rád za každou chvíli, co mám volno a můžu odpočívat.

Zúčastnil ses try-outu a uspěl jsi. Věřil sis?

Popravdě jsem byl trochu nervózní. Přeci jenom ta pauza kvůli tomu zranění byla velká a ty zápasy, tréninky co mi chyběly se těžko dohání... Kdybych si nevěřil, tak tu nemám co dělat.

Působil jsi tu už loni a budeš tak 6. hráčem, který tu zůstal z minulé sezóny. Byl to tvůj hlavní cíl zůstat právě tady?

Ano byl. Věděl jsem trošku do čeho jdu a co od toho čekat. Jsou tu vždy vysoké ambice, takže chcete být v týmu, který chce být ve špičce tabulky. Jsou tu skvělý fanoušci, super zázemí a navíc jsem tu loni zažil asi nejlepší partu za celou svoji kariéru.

Bohužel tě loni provázelo nepříjemné zranění, jsi tedy už úplně fit?

Ano udělal jsem pro to maximum a už jsem na 100% fit!

Jak vlastně probíhala léčba, šlo vše jak mělo?

Když už jsem se mohl trošku hýbat, tak jsem hned začal chodit na různé rehabilitace, obstřiky, lasery, apod. Víceméně šlo vše jak mělo, jen to bylo o něco delší, než jsem doufal.

Trenér apeloval, že zranění přišlo zrovna ve chvíli, kdy ses začal nejvíce výkonnostně zvedat. Viděl jsi to stejně?

Bylo to tak. Ze začátku sezóny jsem se trošku hledal, ale potom už to začalo byt zápas od zápasu lepší. Dostával jsem více prostoru na ledě a naskakoval jsem se zkušenějšími hráči.

Zřejmě to bylo psychicky hodně těžké. Jak ses s tím vypořádával?

Psychicky to bylo hodně náročné. Cítil jsem, že se to začíná konečně lámat v můj prospěch a doufal, že mi to tam začne už padat. Bylo to těžké. Hlavně potom, co do toho člověk vloží tolik úsilí a práce. Už jsem si pohrával i s myšlenkou, že bych v tom nechtěl dál pokračovat.

Nejvíce tě muselo mrzet, když si koukal na oslavy semifinále z tribuny. Souhlasíš?

To mě mrzelo nejvíc. Že jsem nemohl být součástí toho. Ale klukům jsem to moc přál a zasloužili si postoupit ještě dále. Každý zápas jsem sledoval buď v TV nebo z tribuny.

Většinou z něčeho špatného vzejde něco dobré. Myslíš si, že ti to dlouhé zranění něco dalo?

Naučilo mě to větší trpělivosti a také, že bych měl věci řešit rychleji, hlavně co se týče zranění. Kdybych se nesnažil chodit přes bolest a řešil to hned, tak ta sezóna mohla dopadnout jinak. Ale zase mě to donutilo myslet i na zadní vrátka. Když celý život obětujete hokeji a pak přijde takové zranění, tak vlastně začínáte od znova a je těžké se pak zařadit do normálního života. Dostal jsem se na vysokou školu, tak tím se mi otevírají další možnosti.

Takže budeš při hokeji i dálkově studovat?

Pokusím se. (smích) Dostal jsem se na Karlovu univerzitu, ale kdyby to mělo nějak moc zasahovat do hokeje, tak toho nechám.

Příští týden už hrajeme první přípravný zápas a ty si tak zahraješ po téměř 8 měsících. Už se asi nemůžeš dočkat, že?

Těším se moc. Už nevím ani jaké to je. Znám to už jen z TV. (smích) Hráli jsme teď na kempu hodně modelových utkání proti sobě. Ale to je úplně něco jiného, než když nastoupíte proti jinému týmu.

V kádru je letos 15 útočníků a konkurence bude tudíž velká. Co pro tebe bude hlavní cíl?

Konkurence je obrovská, ale to je v každém kvalitním týmu. Hlavní cíl bude vybudovat si nějaké místo v sestavě a to si také udržet.

V čem se chceš ještě osobně zlepšit?

Nejvíce bych se chtěl zlepšit v koncovce a umět si lépe nastavit hlavu. Často je můj největší soupeř moje hlava.


Aktuality

11.9.2022

Sraz s fanoušky U Chmelů!

V úterý 13. září od 18.30 se na vás budeme těšit na tradičním posezení, kde vám před novou sezónou zodpovíme vaše dotazy!

18.8.2022

Změna u vstupů zdarma!

Vstup na stadion bude umožněn zdarma dětem do 10 let (rodič s dítětem musí na pokladně zažádat o dětskou vstupenku a prokázat jeho věk kartičkou pojišťovny) a nově také všem osobám s průkazem ZTP.

6.6.2022

Zahraj si hokejový kvíz!

Pévéčko si pro fanoušky připravilo soutěž o skvělé ceny. Můžete vyhrát knihu 100 LET PROSTĚJOVSKÉHO HOKEJE nebo křupavou pizzu ze ZÁTIŠÍ.

SOUTĚŽ ZDE

21.4.2022

Aukce dresů z této sezóny!

Dresy, které po 19 letech nakoukly až do semifinále a zároveň jsou posledními se současným logem jestřába!

DRAŽTE ZDE


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Ze Zlína vezeme dva body!

28.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

Ze Zlína vezeme dva body!

Doma jsme nestačili na jihlavskou Duklu

26.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

Doma jsme nestačili na jihlavskou Duklu

B-týmu Pardubic jsme podlehli 0:4

24.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

B-týmu Pardubic jsme podlehli 0:4

Góly

No foto

Asistence

No foto

Filip

Jansa

5 asistencí

Body

No foto

Zápasy

Matouš

Venkrbec

8 zápasů

Úspěšnost

No foto

Josef

Němeček

95,59% úspěšnost