lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Druhou třetinu jsme neprohráli tím, že by nás Prostějov přehrál, ale trošičku jinou záležitostí, říká trenér Bobrů Josef Málek

Druhou třetinu jsme neprohráli tím, že by nás Prostějov přehrál, ale trošičku jinou záležitostí, říká trenér Bobrů Josef Málek

Bída, zmar, hlavy dole. Asi takto nějak by se dala ve zkratce popsat nálada na střídačce Valašského Meziříčí po čtvrté brance, kterou vsítil David Šebek a definitivně pečetil výhru Prostějova 4:2. Celek Bobrů si připsal už 12 porážku ze 13 zápasů, ale po třech zápasech si může sympaticky mladý tým říct, že neudělal ostudu a předvedl dobrý výkon. „Nekteří lidé si to musí ve svém svědomí přebrat,“ pověděl klidně kouč Josef Málek po prohraném utkání. Co trenér Málek ještě řekl k zápasu, jak vidí situaci okolo brankáře Jiřího Slováka a také jaký má názor na Robina Ševčíka, který v týmu skončil, čtěte v článku.
Utkání v Prostějově rozehráli Bobři celkem slušně a dalo by se říci, že v prvních deseti minutách svého protivníka i přehrávali. Ovšem chybělo tomu jediné, góly. „Na zápas jsme jeli s velkou obavou, protože nám vůbec nic nevychází, i když se už snažíme hrát hokej, tak prostě štěstěna k nám byla otočená zády. Dnes jsme ale hráli jsme slušný hokej,“ hodnotil zápas trenér Josef Málek.

Po první bezbrankové třetině, přišla gólová smršť v periodě prostřední, když nejdříve otevřel skóre domácí Popelka, na jehož trefu ještě Bobři odpověděli, pak ovšem inkasovali dvakrát v početní nevýhodě. „Nejsme spokojeni s tím, že jsme prohráli druhou třetinu 1:3 a to ne díky tomu, že by nás Prostějov přehrál, ale trošičku jinou záležitostí, která se mi nejeví úplně férová, ale to je otázka těch lidí a ti si to musí ve svém svědomí přebrat,“ řekl Málek smířeným hlasem. Na otázku k výkonu rozhodčích se nechtěl trenér vyjádřit.

Bobři dostali v Prostějově v uvozovkách jen 4 branky. Oproti minulým zápasům zaznamenali jak výsledkový tak herní vzestup. Vždyť z posledních třech zápasů dostal Valmez 23 branek. V týmu působí převážně mladí obránci, kromě Jana Heču, jsou všichni beci ročníku 1991 a mladší. „Když se podíváte na loňskou sestavu Valmezu v obraně, tak všichni ti hráči jsou pryč, hrají někde po světě. My tady máme 8 nových hráčů, snažíme se s nimi hrát, protože jedině hrou se ten hráč dostane do nějaké formy či pohody,“ vysvětluje Málek situaci v obraně a dodává. „Jsou to mladí kluci, kteří ten hokej umí hrát, ale potřebují chviličku času.“

„Robin Ševčík? Jeho tréninková morálka je trochu někde jinde, neměli jsme čas na to, ho přesvědčit, aby přidal na tempu tréninku.“

Celý tým Valašského Meziříčí postihla vedle špatných výsledků další nepříjemná rána. Jednička v brance Jiří Slovák, se totiž před časem zranil a nyní chytá mladý Marek Netolička. „Poměrně v nevhodnou dobu se nám zranil Jiří Slovák, takže hledáme náhradu do branky, gólmana, jenž by tu obranu podpořil. Dneska se Markovi dařilo, měl i štěstí, ale to k tomu brankáři patří,“ pochválil Netoličku Málek.

Během týdne kabinu Bobrů opustila dvojice hráčů, poměrně důležitých. Obránce Lukáš Zábojník byl nejproduktivnějším bekem Málkova výběru, nyní však už hájí barvy Znojemských Orlů v juniorské Erste Bank Young Stars League. „Zábojník dostal nabídku do Znojma hrát, měl to domluvené se Znojmem a u nás byl na měsíc na rozehrání, takže šel po cestě, kterou měl nachystanou.“

Prostějovského fanouška ale bude více zajímat situace okolo útočníka Robina Ševčíka. Urostlý forvard odešel před sezonou z Hané právě do Valmezu a před vzájemnou bitvou se vrátil zpět. „Robin je podle mého názoru velmi kvalitní hráč, těžko se nám zbavovalo takového útočníka, ale bohužel jeho tréninková morálka je trošičku někde jinde a my jsme momentálně neměli čas na to, abychom s ním pracovali a přesvědčovali ho o tom, aby přidal na tempu tréninku a zařadil se do řady,“ přiblížil příčiny odchodu Robina Ševčíka k Jestřábům trenér Málek.

Robin Ševčík proti „svým“.
Ševčík byl třetím nejproduktivnějším hráčem Bobrů, takže mladý tým přišel o poměrně důležitého hráče. „Je nám samozřejmě líto, že odešli jeho góly, protože přínos pro mužstvo měl velký. Pokud si Robin uvědomí, že hokej není jenom talent tak to může ještě někam dotáhnout,“ říká se smírem v hlase zkušený trenér, který věří, že se jeho tým zvedne i bez Robina Ševčíka. Valašské Meziříčí čeká nyní Frýdek-Místek a v tomto utkání už budou chtít Bobři konečně bodovat. „Doufám, že v příštím zápase s Frýdkem už budeme zase o kousíček dál, pracujeme na tom a já věřím, že už to nebude taková hrůza, jaká to byla s Porubou a s Novým Jičínem,“ dokončil Josef Málek po zápasový rozhovor z mix zóny v útrobách prostějovského stadionu.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

38 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

52 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,29% úspěšnost