lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Druhá posila! Jestřábům se upsal zkušený obránce Aleš Holík

Druhá posila! Jestřábům se upsal zkušený obránce Aleš Holík

Na 291 zápasů odehrál v první lize Aleš Holík. Magickou hranici 300 startů zkušený zadák, kterému nechybí ani vlohy pro podporu útoku, nebezpečná rána či kvalitní činnost v přesilovkách, jistojistě překoná v nadcházející sezoně, a to ve službách Jestřábů. Sedmatřicetiletý bek s pozoruhodným hokejovým příběhem se Prostějovu upsal formou ročního hostování ze Šumperka. „Jsme rádi, že se nám podařilo Aleše na rok podepsat. Pravák nám loni chyběl. Aleš má s první ligou hodně zkušeností a věříme, že je předá do týmu. Je to starší hráč a měl by fungovat jako taková spojka mezi trenéry a kabinou, aby kabina fungovala stejně dobře jako v minulé sezoně," uvedl k příchodu nové posily sportovní manažer LHK Jestřábi Prostějov Jiří Vykoukal.

Hokejový příběh Aleše Holíka má skutečně zajímavý děj. Zlínský odchovanec zažil na přelomu tisíciletí slibný vzestup, když jej do svého kádru přivábil účastník slovenské extraligy Košice. Za něj však odehrál sotva pár zápasů a vrátil se do České republiky, konkrétně zamířil na úrodnou Hanou do Kroměříže. Tamnímu celku pomohl na cestě do play-off druhé ligy a přesunul se více na sever, do Uničova. Jeho barvy hájil čtyři roky a patřil k oporám týmu. V sezoně 2003/2004 se také poprvé mihl ve svém později osudovém klubu, v Šumperku. Nově vzniklé mužstvo chtělo z krajského přeboru poskočit do druhé ligy, jeho postupové úmysly ale nakonec ztroskotaly. Aleš Holík si za něj tehdy připsal osm startů.

V Šumperku, za který odehrál nejvíce zápasů ve své profesionální kariéře, se Aleš Holík poprvé objevil v sezoně 2003/04. Foto: hokejsumperk2003.cz

Ve velkém je v Živé bráně Jeseníků, jak se Šumperku přezdívá, začal střádat až od léta roku 2005. Uničovské orlí hnízdo vyměnil právě za šumperskou dračí sluj, které po odkupu licence přibyl přídomek „druholigová", a hned se přičinil o postup Severomoravanů ještě o soutěž výš, do ligy první. Následně ovšem zamířil do zahraničí. Sezonu 2007/2008 strávil v polském mužstvu Zaglebie Sosnowiec, kde během 49 zápasů nastřílel šest branek a přidal 16 asistencí. Následující rok se už ale opět bil za Šumperk, který 51 kanadskými body v 60 odehraných utkáních pomohl vytáhnout z druholigové šlamastiky a vrátit jej do druhé nejvyšší soutěže.

Z dračího kádru se kvůli neuspokojivým výsledkům v následující ročníku poroučel na hostování do Uničova, jenže rok nato už zase figuroval u úspěšného šumperského tažení z druhé ligy do první. Severomoravané se již tentokrát na této úrovni udrželi delší dobu, stejně jako Aleš Holík v jejich výběru. Ofenzivně laděnému bekovi začaly na jeho kontě utěšeně naskakovat kanadské bodíky. Pro názornou představu uveďme: sezona 2011/2012 - 59 zápasů a 49 získaných bodů, sezona 2012/2013 - 58 zápasů a 35 bodů, sezona 2013/2014 - 62 zápasů a 38 bodů, sezona 2014/2015 - 49 zápasů a 29 bodů. V tomto výčtu sezon a osobních bodových statistik Holík se Šumperkem vždy svedl úspěšný boj o prvoligovou záchranu. Navrch u Draků nosil kapitánské „céčko" a s na obránce nadstandardní vizitkou se postaral i o zápis do klubové historie. Jako první šumperský hráč dosáhl v jednom utkání první ligy mety pěti kanadských bodů.

Při svém druhém extraligovém startu se Aleš Holík, mimochodem velmi platný hráč pro přesilovky, dočkal své první extraligové trefy. Foto: hokej.zlin.cz

V sezoně 2014/2015 si Aleš Holík splnil také svůj sen o účasti v extralize. Za mateřský Zlín sice nastoupil jen do sedmi duelů, dokázal v nich ale vsítit své dva premiérové extraligové góly, ke kterým připojil stejný počet asistencí. V play-off první ligy pak ostřílený zadák vypomáhal Třebíči. V následujícím ročníku se Holík ve Zlíně usadil hned od začátku, avšak Valaši jej v jeho průběhu poslali na hostování do známého šumperského prostředí. Sestupu Draků o soutěž níž ale ani technicky zdatný hokejista nezabránil.

Ve svých 37 letech si Aleš Holík vyzkouší nové angažmá, se zájmem o jeho cenné služby obranného i útočného charakteru uspěli prostějovští Jestřábi. Aleši, vítej!

Profil Aleše Holíka najdete ZDE

V loňské sezoně hrál Aleš Holík ještě proti Jestřábům, v té příští to již bude naopak.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

9.1.2020

Všechno nejlepší!

5. ledna oslavil své 35. narozeniny Tomáš Štůrala a dnes slaví kulatiny (20) Daniel Dvořák. Oběma brankářům přejeme za celý klub všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se Vám borci daří!

8.1.2020

Pochobradský Jestřábem

Jestřábi angažovali mladého útočníka Michala Pochobradského, který patří do širšího kádru pardubického A-teamu. V letošní sezoně si připsal 28 startů v extralize a v Chance lize nastoupil k jednomu utkání za Jihlavu. Kompletní statistiky najdete zde.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

44 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,7% úspěšnost