lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Do Prostějova přijede lídr Chance ligy z Českých Budějovic!

Do Prostějova přijede lídr Chance ligy z Českých Budějovic!

Do Prostějova přijede vedoucí tým Chance ligy a v jeho sestavě se v Prostějově poprvé představí bývalý dlouholetý kapitán jestřábí letky Matouš Venkrbec a Radek Prokeš, který na Hané působil poslední dvě sezony. Oba dva týmy vyznávají útočný hokej, který potěší oko každého diváka, tak neseďte doma a přijďte si vychutnat atmosféru přímo na zimní stadion! Jen společně s Vámi jsme neporazitelní!

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Motor vyznává velice aktivní hru po celé ledové ploše, kdy se do akcí zapojují všichni hráči, kteří jsou na ledě. Po odehraných čtrnácti kolech se Motor pevně usadil na prvním místě prvoligové tabulky s tříbodovým náskokem před druhou Porubu. Jeho dosavadní bilance je 11 výher, dvě prohry po samostatných nájezdech a pouze jedna porážka, kterou Jihočeši utrpěli na domácím stadionu s Litoměřicemi. Budějovice vynikají i v týmových statistikách. Jsou druhým nejvíce střílejícím týmem (37 střel na zápas) a zároveň týmem, který na svou branku pouští druhý nejmenší počet střel (26 střel za zápas). V čem jsou Budějovice zranitelné, ale i velice nebezpečné jsou jejich oslabení. Úspěšnost ubráněných oslabení mají pod hranicí 80%, což je řadí na třetí místo od konce, ale 4 vstřelené branky dávají každému týmu najevo, že Motor nepřestává útočit ani v oslabení.

Budějovice mají ve svém středu několik hráčů, kteří mají potenciál překonat v jedné sezoně 50-ti bodovou hranici. Od začátku sezony se do role tahouna pasoval Jan Veselý, který stihl během prvních devíti utkání nastřílet 9 gólů. Lídry budějovické produktivity však najdeme mezi obránci. Nejproduktivnějším hráčem je Karel Plášil, který za 14 utkání získal 16 kanadských bodů (4+12), následován rovněž 16-ti bodovým Pavlem Pýchou (3+13). Pýcha je zároveň na špici statistiky účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Jeho 15 plusových bodů je opravdu výjimečných. Z útočníků si vede nejlépe Roman Přikryl (1+13) a Lukáš Endál (6+5) s Martinem Novákem (4+7). V brance se pravidelně střídají Tomáš Klouček (92,89%) a Jan Strmeň (89,92%). Ex prostějovští hráči Matouš Venkrbec a Radek Prokeš prozatím získali 6 (2+4) respektive 8 (4+4) kanadských bodů.


Poslední tři utkání:

BUDĚJOVICE - Frýdek - 3:2

Havířov - BUDĚJOVICE - 2:5

BUDĚJOVICE - Sokolov - 4:1


Trenér Václav Prospal po utkání pro klubový web řekl: „Věděli jsme, že nás čeká urputný a organizovaný soupeř, který nic nebalí. Vítězství se také nerodilo lehce. Jsme rádi za dva přesilovkové góly. Jednou jsme inkasovali v oslabení. Pětkrát jsme byli vyloučeni a vždycky to byly fauly hokejkou, což se nám stále opakuje. To bylo minus. V určitých fázích zápasu to byl z naší strany rozpačitý výkon, který měl k ideálu daleko. Druhou třetinu jsme sice vyhráli 2:0, ale soupeř nás v ní přehrával. Jsme rádi za tři body, ale kolikrát jsme po sobě puk házeli jako horký brambor jenom proto, že nás soupeř napadal.“

Sestava MOTORU z minulého utkání:

Strmeň – Pýcha, Plášil, Suchánek, Svach, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Prokeš, Endál – J. Veselý.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Benátky - PROSTĚJOV - 2:8

PROSTĚJOV - Slavia - 4:1

Jihlava - PROSTĚJOV - 4:1


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek (A), Husa, Brančík, P. Krejčí – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza (A) – Kafka, Račuk (C), Žálčík – T. Jandus, Chlán, Berger – Krejčiřík, M. Novák, L. Luňák.

Zápas v Jihlavě očima Jiřího Vykoukala: „Musím říct, že Jihlava má na tuto soutěž pořád nadstandardní mančaft. Nám se stalo to že... Víte, každý hráč má svůj limit, každý svůj level, a nám se stalo to, že naši hráči, hlavně obránci, si mysleli, že po slušně odehraných předchozích zápasech je jejich limit nekonečný. Z toho všechno pramenilo - nedali jsme kloudnou rozehrávku, měli jsme hromadu chyb v obranném pásmu. Opravdu to pramení z toho, že kluci nedokáží unést situaci, že když se vyhrává, tak musí zůstat pokorní. A vědět, že když se jede do Jihlavy, tak mám nějaký svůj level, nějaký svůj limit a prostě musím pořád pracovat. Nemyslet si, že najednou přijedou trenéři z nároďáku a vezmou mě do reprezentace, protože na to ti kluci holt nemají. To se nám dnes hrubě vymstilo. Ráno na poradě jsme si říkali, že v přípravě nás Jihlava vykoupala v předbrankovém prostoru (výsledek 6:0, pozn. red.) a my si necháme dát tři stejné góly z předbrankového prostoru, což se nám nemůže tady venku stát. Ale musím se vrátit k tomu, co jsem řekl na začátku. Naučit se být pokorný, když vyhrávám a nebýt posraný, když prohrávám. Tohle se nám dneska hrubě vymstilo. Mysleli jsme si, že si přijedeme postavit pár báboviček na písku a Jihlava nás za tohle potrestala.“

Zápasy s Motorem nabízí akci, tvrdost i skvělou atmosféru na stadionu. Sobotní utkání bude zajímavé i tím, že se v Prostějově poprvé představí v soupeřově sestavě Matouš VENKRBEC. V minulé sezoně Jestřábi s Motorem jednou vyhráli (5:3), jednou prohráli po nájezdech (2:3sn) a dvakrát odcházeli bez bodu (3:4 a 1:7).

Jestřábi budou chtít tuto statistiku otočit a pomoci jim můžete i VY. V sobotu v 17:00 Vás čekáme na značkách! Budeme Vás potřebovat!

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost