lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Do Prostějova přichází druhý nejlepší střelec DHL extraligy juniorů!

Do Prostějova přichází druhý nejlepší střelec DHL extraligy juniorů!

Společně s Kryštofem Ouřadou do Prostějova zamířil i druhý nejlepší střelec juniorské extraligy Petr Chlán. Chlán dlouhodobě prokazuje exponenciální růst svých výkonů a další krok mezi hokejovou elitu hodlá udělat v Prostějově. Můžeme se jen těšit jestli dokáže využít svého potenciálu a pomůže Jestřábům v jejich boji o semifinále.

Foto zdroj: piratichomutov.cz

Petr Chlán

Piráti Chomutov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 19 let

Výška: 180 cm

Váha: 83 kg

Držení hole: levá

Petr Chlán se sice narodil v Ústí nad Labem, ale první krůčky na ledě udělal v Bílině a organizovaně začal hrát hokej v Teplicích, stejně jako jeho hokejové dvojče Kryštof Ouřada. Oba hráči následovali své kroky a v osmé třídě se přestěhovali do dorostu Chomutova. Tomu pomohli k zisku bronzových a stříbrných medailí.

Mezi dospělými poprvé debutoval v sezoně 2017/2018 v dresu Kadaně a hned si připsal premiérovou branku do branky Benátek nad Jizerou. V závěru ročníku nakoukl premiérově také do reprezentace, když absolvoval s nově se rodící dvacítkou domácí turnaj v Hodoníně.

Průlomová byla pro Petra Chlána následující sezóna. Připsal si debut za chomutovské Piráty, nejdříve v přípravě a poté i v baráži. V té si opět hned ve svém prvním startu připsal premiérovou branku proti Pardubicím. Průlom přišel i v dlouhodobé části extraligy juniorů, když v odehraných 47 utkáních nastřílel 41 gólů a celkem posbíral 70 kanadských bodů (41+29). 41 branek mu zajistilo druhé místo mezi kanonýry za Johnem Jasonem Peterkou ze Salcburku. Ve statistice pravdy byl na výborných +27.

V Prostějově bude chtít společně s Ouřadou navázat na své vynikající výkony z juniorky a přesvědčit o svých kvalitách trenérský tým Jestřábů.

Kompletní statistiky Petra Chlána najdete ZDE.

Petře, ať se ti u nás daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost