lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Do Prostějova přichází druhý nejlepší střelec DHL extraligy juniorů!

Do Prostějova přichází druhý nejlepší střelec DHL extraligy juniorů!

Společně s Kryštofem Ouřadou do Prostějova zamířil i druhý nejlepší střelec juniorské extraligy Petr Chlán. Chlán dlouhodobě prokazuje exponenciální růst svých výkonů a další krok mezi hokejovou elitu hodlá udělat v Prostějově. Můžeme se jen těšit jestli dokáže využít svého potenciálu a pomůže Jestřábům v jejich boji o semifinále.

Foto zdroj: piratichomutov.cz

Petr Chlán

Piráti Chomutov -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 19 let

Výška: 180 cm

Váha: 83 kg

Držení hole: levá

Petr Chlán se sice narodil v Ústí nad Labem, ale první krůčky na ledě udělal v Bílině a organizovaně začal hrát hokej v Teplicích, stejně jako jeho hokejové dvojče Kryštof Ouřada. Oba hráči následovali své kroky a v osmé třídě se přestěhovali do dorostu Chomutova. Tomu pomohli k zisku bronzových a stříbrných medailí.

Mezi dospělými poprvé debutoval v sezoně 2017/2018 v dresu Kadaně a hned si připsal premiérovou branku do branky Benátek nad Jizerou. V závěru ročníku nakoukl premiérově také do reprezentace, když absolvoval s nově se rodící dvacítkou domácí turnaj v Hodoníně.

Průlomová byla pro Petra Chlána následující sezóna. Připsal si debut za chomutovské Piráty, nejdříve v přípravě a poté i v baráži. V té si opět hned ve svém prvním startu připsal premiérovou branku proti Pardubicím. Průlom přišel i v dlouhodobé části extraligy juniorů, když v odehraných 47 utkáních nastřílel 41 gólů a celkem posbíral 70 kanadských bodů (41+29). 41 branek mu zajistilo druhé místo mezi kanonýry za Johnem Jasonem Peterkou ze Salcburku. Ve statistice pravdy byl na výborných +27.

V Prostějově bude chtít společně s Ouřadou navázat na své vynikající výkony z juniorky a přesvědčit o svých kvalitách trenérský tým Jestřábů.

Kompletní statistiky Petra Chlána najdete ZDE.

Petře, ať se ti u nás daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost