lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Do Prostějova míří SK Horácká Slavia Třebíč

Do Prostějova míří SK Horácká Slavia Třebíč

Leden a únor jsou měsíce, kdy se rozhoduje o konečném postavení v tabulce a Jestřábi musí doma pravidelně bodovat, aby se udrželi na příčkách zajišťující play-off. Domácí budou chtít navázat na předešlé dvě vítězství se zítřejším soupeřem a vy u toho zítra nesmíte chybět! Živý přenos z utkání si můžete koupit na HokejkaTV a textový přenos najdete na Onlajny.com

SK HORÁCKÁ SLAVIE TŘEBÍČ

Hokejisté Třebíče jsou v probíhající sezóně Chance ligy na desátém místě se ziskem 56 bodů. Na osmou postupovou příčku do play-off přitom ztrácí pouhé tři body. Největší předností Horácké Slavie jsou přesilové hry. V početní převaze nasázel tým z Vysočiny již 36 branek a je v tomto ohledu třetím nejlepším celkem soutěže. V procentuálním využití přesilových her jsou hokejisté Třebíče dokonce vůbec nejlepším týmem, když v průměru zužitkují 22,22 % přesilových her. Ani v oslabení si Třebíč nevede vůbec špatně. V této statistice patří hokejistům z Vysočiny šestá příčka, když v průměru ubrání 86,98 % početních nevýhod. O pravidelný přísun branek se v dresu Horácké Slavie nejvíce stará trio Adam Raška, Silvester Kusko a Lukáš Nedvídek, když první dva jmenovaní nasázeli soupeřům shodně 17 branek. V obranných řadách si pak skvěle vede Šimon Szathmáry, který svému týmu pomohl 25 body a v produktivitě obránců mu patří třetí příčka. V brance se Třebíč nejvíce spoléhá na účastníka právě probíhajícího juniorského mistrovství světa hráčů do 20. let Lukáše Dostála, kterému skvěle kryjí záda další talentovaní brankáři Karel Vejmelka a Dominik Svoboda. Právě mladý Dominik Svoboda odchytal při absenci Lukáše Dostála poslední tři utkání a vychytal svému týmu celkem 5 bodů. Jeho procentuální úspěšnost zákroků se vyšplhala na solidních 92,16%.

Ohlasy Jaroslava Barvíře po utkání s Motorem:

„Utkání mělo parametry. Třikrát jsme dnes museli dotahovat, což proti tak silnému soupeři bylo hrozně těžké. Budějovice dobře bruslily a lépe kombinovali. My jsme tam měli ve druhé třetin hluchou desetiminutovku a dostali jsme branku. Chvilkami jsme tahali za kratší konec, ale nahradili jsme to obětavostí. Jsme rádi za bod, ale ten druhý jsme chtěli také. Dominik Svoboda podává dobré výkony, tam není třeba nic měnit.“


Sestava TŘEBÍČE z posledního utkání:

Do. Svoboda – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – Střondala, Raška, Vodný – Psota, Nedvídek, Kusko – Paták, Süss, Malec – P. Kratochvíl, Mlynář, M. Novák.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Jako na houpačce si musejí připadat prostějovští hokejisté. Povedené domácí utkání se střídají s venkovními zápasy, na které by nejraději zapomněli. Poslední porážka na ledě předposledního Ústí bude bolet ještě několik dnů. Hráči se musí z porážky poučit, hodit ji za hlavu a zítra proti Třebíči nastoupit s čistou hlavou. V sestavě se opět neobjeví Žálčík (nemoc), Hanták (rameno), Divíšek (nemoc) a Karpov (osobní důvody). Otazníkem zůstává jestli nastoupí Havlík a Meidl.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Havlík, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec, Hanták, Prokeš – Matýs, V. Meidl, Krejčiřík.

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost