lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Dnes čeká Hanáky na domácím ledě souboj s Frýdkem

Dnes čeká Hanáky na domácím ledě souboj s Frýdkem

Zápasový kolotoč v lednu nabírá na obrátkách! Ve středu sehrají Jestřábi utkání s Rysy z Frýdku-Místku. Svěřenci trenéra Šejby se s týmem ze severu Moravy střetnou od 18:00 hodin. Zápas můžete sledovat online, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV zdarma.

HC Frýdek-Místek

Rysi měli před letošní sezonou velké plány. K tomu měli dopomoci velké posily, šatnu v hale Polárka obohatil kupříkladu zkušený forvard Ondrej Šedivý, který hrál loni mezinárodní EBEL nebo Daniel Kurovský s Radkem Veselým, ti se ve Frýdku objevují díky spolupráci s extraligovým Třincem. Jenomže tým (zatím) nešlape. Koneckonců patnácté místo, na které Rysům stačí devatenáct bodů rozhodně není tím, co by si klubové vedení přálo, a proto přišly na řadu změny. Chabé výsledky odnesl hlavní trenér Vlastimil Wojnar, jehož těsně před Vánocemi nahradil Mojmír Trličík.

Frýdek má ve svých útočných řadách 5 hráčů, kteří se dostali přes 10 kanadských bodů. Jsou jimi Ondřej Šedivý (10G+10A), Radek Veselý (8G+6A), Milan Mikulík (4G+10A), David Korhoň (3G+8A) a David Klimša (6G+4A). Nejlepším obráncem Frýdku je, pro prostějovské fanoušky známý, Patrik Husák (0G+7A). Brankářská jednička Rysů Tomáš Suchánek má z 9 odchytaných zápasů úspěšnost 90,7% a v průměru obdrží 3,3 gólů na zápas.

Poslední tři utkání FRÝDKU:

Poruba - FRÝDEK- MÍSTEK - 5:0

FRÝDEK-MÍSTEK - Třebíč - 2:3

FRÝDEK-MÍSTEK - Kolín - 6:3

Sestava FRÝDKU z posledního utkání:

Daneček (Suchánek) - Z. Malík, Haman, Husák, J. Michálek, J. Adámek, Zahradníček – Kofroň, Mikulík, Šedivý – Tomi, R. Veselý, Klimša – Kurovský, Stuchlík, Ramík - Kaukič, Matuš, Flok.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

V pondělí se Jestřábi poprvé střetli se svým úhlavním soupeřem z Přerova. Zápas pro ně nedopadl dobře, když prohráli 2:4. Prohrané derby hodnotil trenér Šejba takto: „Zápas byl vyrovnaný, domácí jsme určitě překvapili naším pojetím hry. Měli jsme svoje možnosti, ale po hloupých chybách jsme bohužel dovolili Přerovu dát dvě branky. Utkání však bylo pořád otevřené. Ve druhé třetině máme samostatný nájezd… Je to pořád dokola, máme šance, ale nedáme góly. Nejvíc nás tlačí bota v přesilovkách. Měli jsme možná desátou, patnáctou početní převahu v řadě, kterou jsme nevyužili. Pak vždycky dostaneme hloupý gól… Je to o využití vlastních šancí. Hra pět na pět je dobrá, ovšem utkání většinou rozhodují přesilovky a vyložené příležitosti. Když je dáte, jste někde jinde.“ Proti Frýdku má Prostějov možnost odčinit venkovní prohru a připsat si další body do prvoligové tabulky, ve které se nyní nachází na 11. místě.

Útok Hanáků tvrdí šestice hráčů: Petr Mrázek (10G+13A), David Bartoš (5G+12A), Lukáš Žálčík (9G+7A), Petr Chlán (8G+8A), Daniel Vachutka (4G+8A) a Dominik Hrníčko (5G+5A). Obrana Prostějova je postavena na Tomáši Drtilovi, Františku Hrdinkovi, prostějovském odchovanci Martinu Pěnčíkovi a Renému Pieglovi. Nejdůležitější složkou týmu, na kterou nesmíme zapomenout, je prostějovská jednička Ondřej Bláha, který má úspešnost 90,61%.

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Jihlava - 3:5

Třebíč - PROSTĚJOV - 0:2

Přerov - PROSTĚJOV - 4:2

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Pěnčík – Mrázek, Podlaha, Vachutka – M. Novák, T. Kaut (C), Antoníček – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!

19.12.2020

Dohrávka 15.kola proti Porubě!

Utkání 15. kola proti Porubě, které bylo odloženo z důvodu nákazy ostravského týmu covidem se odehraje ve středu 30.12.2020 od 16:00 v Prostějově.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

13 branek

Asistence

No foto

Petr

Mrázek

16 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

29 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

23 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,44% úspěšnost