lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Dlouho očekávaný start Chance ligy se blíží! První utkání sehrají Jestřábi v Přerově

Dlouho očekávaný start Chance ligy se blíží! První utkání sehrají Jestřábi v Přerově

Doba zkoušení a čekání je u konce. Nový ročník Chance ligy se rozběhne už ve středu 11.9. a Jestřáby čeká pikantní souboj na ledě Přerova. Přijeďte společně s našimi fanoušky FOP1913 podpořit náš klub přímo do Přerova! Utkání začíná v 18:00. Kdo se nedostane na utkání může přímý přenos sledovat na HOKEJKATV nebo si může pustit textový přenos na ONLAJNY.COM.

HC ZUBR PŘEROV

Přerov od svého postupu už čtyři roky patří mezi týmy, které pravidelně postupují do play-off. V ročníku 2015/16 postoupili z 6. místa, 2016/17 postoupili z předkola, 2017/18 z 5. místa a v ročníku 2018/19 opět z 5. místa. Už tato statistika dokazuje, že Zubři dokáží svoji formu vygradovat v nejdůležitějších momentech sezony. Na začátek soutěže nás čeká velmi těžký soupeř, který navíc s Prostějovem na domácím ledě neprohrál od 25.9.2016.

Přerov jako každý rok bude sázet na zkušené hráče a svoje odchovance. Nejzkušenějším hráčem trenérského tandemu Kočara - Grof je Tomáš Sýkora, který bude na svém dresu nosit kapitánské "C". Ze zkušených hráčů můžeme ještě vypíchnout brankáře Michaela Petráska (Litvínov), obránce Jiřího Krisla (Frýdek-Místek) a útočníky Jiřího Goiše a Michala Pšurného.

Další zajímavá jména na soupisce Přerova jsou Jan Dufek (hostování z Pardubic), bratři Kratochvílové (Pardubice, Zlín), Tomáš Doležal a Zdeněk Čáp (Hradec Králové), který strávil minulou sezonu v Prostějově. Pikantní nádech bude mít zítřejší utkání nejen por Čápa, ale i pro prostějovské hráče Martina Novotného a Jana Bergera, kteří v minulých letech nastupovali za Přerov.

Kompletní soupisku ZUBRŮ najdete ZDE.

Sestava PŘEROVA z posledního přípravného utkání:

Petrásek – Krisl, Černý, Zbořil, Weinhold, Hamrlík, Šnajnar, Pohl, Kleiner – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Moučka – Kratochvil, Sýkora, Goiš – Süss, Dvořák, Svoboda

Přípravné utkání PŘEROVA:

PŘEROV - Opava - 2:4

Třebíč - PŘEROV - 4:5sn

PŘEROV - Vsetín - 1:3

PŘEROV - Slavia - 3:2

PŘEROV - Zlín - 4:1

PŘEROV - Poruba - 3:5

Vsetín - PŘEROV - 5:3

PŘEROV -Frýdek-Místek - 3:2


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Pár dní před ligovým startem se prostějovská kabina dozvěděla jméno nového lídra a jeho asistentů. Kapitánem jestřábí letky bude Marek Račuk, kterému budou dělat asistenty Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek. Během rekonvalescence Tomáše Divíška padne jeho úloha na někoho z trojice Žálčík, Novotný nebo Mrázek. Jak už jste mohli zjistit Tomáš Divíšek start sezony nestihne a do Přerova neodcestuje ani Lukáš Luňák. Jinak do Přerova odjedeme v kompletní sestavě. O startu Patra Kafky se rozhodne během zítřejšího dne. Kdo by chtěl podpořit Jestřáby přímo na stadionu, má možnost vycestovat společně s našimi fanoušky. Více informací ZDE.

Předpokládaná Sestava JESTŘÁBŮ:

Dvořák, Neužil - Novotný, Husa, Krejčí, Březák, Mrázek, Muška, Brančík, Chujac – Žalčík, Račuk, Berger - Krejčík, Ouřada, Chlán - Hrníčko, Kafka, Nouza - Novák, Meidl, Jandus

Výsledky přípravných utkání Jestřábů:

GKS Tychy - PROSTĚJOV - 6:1

Jihlava - PROSTĚJOV - 6:0

PROSTĚJOV - Třebíč - 5:0

Třebíč - PROSTĚJOV - 2:4

PROSTĚJOV - GKS Tychy - 6:0

PROSTĚJOV - Jihlava - 2:3

PROSTĚJOV - Vítkovice - 2:4

Frýdek-Místek - PROSTĚJOV - 4:5

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost