lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
David Roupec ve Slavii? Já osobně jsem byl proti, aby jel, ale kabina se za Davida postavila, říká Jiří Vykoukal

David Roupec ve Slavii? Já osobně jsem byl proti, aby jel, ale kabina se za Davida postavila, říká Jiří Vykoukal

Velice důležité tři body získali proti favoritovi hokejisté LHK Jestřábi Prostějov. V pondělí totiž dokázali na domácí půdě porazit Motor České Budějovice 2:1 a udrželi krok s Havlíčkovým Brodem. Tři body mají ovšem příchuť nepříjemné zprávy z Kladna, kde pravděpodobně díky neoprávněnému startu přijdou Rytíři o tři body ze zápasu právě s Rebely. Tato situace nenechává v Prostějově nikoho klidným a před posledním kolem, kdy hrají oba tyto celky venku, se schyluje k obrovskému dramatu. Své o tom ví i sportovní manažer a asistent trenéra Jestřábů v jedné osobě Jiří Vykoukal . Toho mohla těšit předvedená hra, ze tří bodů za start kladenského Machače má však Vykoukal rozporuplné dojmy. „Ke všem těm věcem, které během sezóny máme, přibyla tahle další. Musíme samozřejmě dál bojovat,“ burcuje.
Sportovní manažer Prostějova Jiří Vykoukal má v posledních zápasech plné ruce práce.
Prostějov měl v rámci 51. kola dobrý vstup do zápasu. Díky první formaci Motor částečně přehrával a vypracoval si i dobré šance. Hosté se dostali do hry až díky přesilovým hrám, ale branky začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve skóroval Valerij Kňazev a chvíli po něm Radek Meidl. „Dnes rozhodlo to, že jsme po dlouhé době hráli to, co chceme produkovat. Neměli jsme výpadky, jako v dřívějších zápasech. Byla tam nesmírná bojovnost, ale především jsme dokázali šedesát minut plnit to, co chceme,“ hodnotil utkání asistent trenéra Zdeňka Čecha, Jiří Vykoukal.

Jak již to v posledních zápasech bývá, Hanáky podržel výtečný Juraj Šimboch, který propustil pouze jednu střelu z přesilové hry od kapitána Josefa Straky. Zároveň byl úspěšný při trestném střílení Martina Vaniše na začátku druhé periody za stavu 0:0. „Bylo důležité, že jsme neinkasovali z trestného střílení. Měli jsme i my trestné střílení. Měli jsme přesilovku pět na tři. Myslím si, že přesilovky už přestaneme trénovat, protože je to kontraproduktivní. Asi necháme kluky jen střílet od modré čáry,“ narážel Vykoukal na 1:29 trvající početní výhodu o dvou hráčích, ve které domácí výběr v podstatě neměl možnost tutové příležitosti. Tahle výhoda zůstala nevyužita.

Když Motor snížil v 51. minutě na 2:1, přidal na obrátkách. To dělalo domácím hokejistům značné problémy a chvíli to vypadalo, že se hostům ještě povede vyrovnat. „V závěru byla vidět na hráčích panika. Bylo tam střídání, kdy jsme jen nahrávali soupeři. Ale myslím si, že dnes jsme si to štěstí za ten výkon zasloužili.“

Chuť tří bodů z tohoto utkání pokazila Hanákům výhra Havlíčkova Brodu doma nad Mostem v poměru 6:1 a zároveň zpráva o neoprávněném startu juniora Patrika Machače, jenž za Rytíře proti Brodu nastoupil. „Na výsledek se podíváme vždy až po utkání, během zápasu se soustředíme jen na sebe. Jestli je pravda to, že za Kladno nastoupil hráč, který neměl zaregistrovanou platnou smlouvu, je pravděpodobné, že body budou kontumovány. Ke všem těm věcem, které během sezóny máme, přibyla tahle další. Musíme samozřejmě dál bojovat,“ nevěší hlavu Jiří Vykoukal, pro něhož i celý tým bude klíčová středa, kdy se hraje poslední kolo základní části a zároveň dle zpráv z ČSLH se rozhodne o zápasu Kladno-Havlíčkův Brod. Nejpravděpodobnější variantou je situace, že před 52.kolem budou mít Jestřábi 40 bodů a Havlíčkův Brod také.

52.kolo zavede Hanáky na led prvního Chomutova, který je již dlouho jasným vítězem základní části 1.ligy. Rebelové pak zajíždějí do Benátek nad Jizerou, které naopak mohou zahýbat, ale nemusí, s postavením v tabulce pro předkolo play-off. „Bude se rozhodovat v play-out. Poslední kolo hrajeme oba dva venku. V Chomutově se budeme snažit něco urvat. Je možné, že se Chomutov již bude soustředit na play-off. Sám to znám ze své zkušenosti, když máte nahráno, tak se nechcete zranit. Je to tak lehce podceněné, aby se vám něco nestalo. Kdyby se nám tohohle podařilo využít, bylo by to plusové body,“ cítí šanci na severu Čech něco urvat Vykoukal.

David Roupec v dresu Slavie Praha při extraligovém derby se Spartou.
Velmi důležitým hráčem byl v utkání proti Motoru obránce David Roupec. Ten měl v nohách však necelých 20 minut strávených na ledě v dresu Slavie Praha z nedělního derby (4:9). Společně s ním má do Slavie vyřízené střídavé starty také Lukáš Luňák. „O Davida byl zájem. My jsme to zvažovali, mělo to být až po sezóně. Já osobně jsem byl proti, aby jel, ale kabina se za Davida postavila, že chtějí, aby jel. Měl jsem takový pocit, že když Davida nepustíme, tak tým z toho bude v rozpacích. Tím, že jsme ho pustili, tak už v Havířově jsem z týmu cítil, že dnes by to mohlo být dobré,“ svěřil své dojmy směrem k „puštění“ Davida Roupce do Slavie.

Vedle těchto dvou hráčů má střídavé starty ještě Matouš Venkrbec, jenž může naskočit za Pardubice. Jiří Vykoukal však tvrdí, že jejich aktuálnost bude až po sezóně. „Všechny střídavé starty jsou naplánovány až po sezóně. Matouš Venkrbec tam má možnost do Pardubic. Samozřejmě uvidíme, jak budeme hrát, ale jedná se o věc, až po sezóně,“ uzavřel sportovní manažer Hanáků.

Sdílej stránku!


Aktuality

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.

27.8.2020

Staronová posila do útoku!!

Z pražské Sparty přichází na dvouměsíční hostování Tomáš Pšenička, který si v loňské sezoně připsal za mateřskou Spartu 19 startů s bilancí (1+1) a v Chance lize vypomáhal Ústí nad Labem ve 25 zápasech (9+8).Vítej Tome!!

13.8.2020

Změna soupeře v přípravě

Z důvodu karantény týmu HC Dukla Jihlava odehrajeme ve čtvrtek 20.8.2020 v 18:00 přípravné utkání proti GKS Tychy.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Chlán

7 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

8 asistencí

Body

No foto

Petr

Chlán

12 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

10 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,89% úspěšnost