lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Daniel Vachutka: „Ztráta bodů je velká škoda.“

Daniel Vachutka: „Ztráta bodů je velká škoda.“

Na Štěpána se Jestřábi utkali s přímým soupeřem z tabulky, Frýdkem-Místkem. K vidění byl bojovný hokej, ve kterém patřila první třetina hostům. Kontaktní branku na 1:2 vstřelil ve druhé části šestadvacetiletý útočník Daniel Vachutka, který má k Jestřábům vyřízené střídavé starty ze Šumperka. „Určitě jsem ale rád, že mi to tam padlo.“ Ve třetí třetině dokázali Hanáci vyrovnat a utkání šlo až do prodloužení, ve kterém byl lepší soupeř, a odvezl si tak dva body.

* Co říct k utkání s Frýdkem-Místkem?

Ztráta bodů je velká škoda. Zápasy, které teď hraje Prostějov, co pokaždé sleduji, jsou hodně smolné. Těžko říci, čím to je. Myslím si, že ten tým, co tu je si to určitě nezaslouží. Snad se podaří postoupit alespoň do toho předkola. Uvidíme. Já vždy rád přijedu pomoci.

* V první třetině vám nebyl uznaný jasný gól. Jak jste to viděl? Mohlo toto rozhodnutí mít na vaši další hru?

Tak určitě. To tým rozhodí. Myslím si, že to byl regulérní gól. Puk trefil zevnitř flašku, která se i pohnula, to jsme viděli. Následně přišlo vyloučení na naší straně, ve kterém jsme dostali gól. To je také taková nepříjemná deka. Ten tým se ale musí vždy zvednout a jet dál.

* Ve druhé třetině jste snížil na 1:2. Byl to zároveň vás 1. gól za Jestřáby. Jak byste jej popsal? Musel jste v kabině platit do kasičky?

To ještě ne, ale čekám, co mi kluci nachystají. Určitě jsem ale rád, že mi to tam padlo. Střídání předtím přede mnou byla také prázdná branka a netrefil jsem se. Byl jsem po té promarněné šanci na sebe naštvaný, pak to ale přišlo. Hodil jsem puk Žalčovi, který mi vystřelil a já jsem dorážel. Konečně to tam spadlo a zapsal jsem si tady ten první gól.

* Po druhém gólu a vyrovnání na 2:2. Věřili jste, že zápas ještě otočíte na svoji stranu?

Já jsem věřil po celou dobu zápasu, že to otočíme na naši stranu. Řekl bych, že jsme nehráli špatně. Měli jsme dost šancí, ale neproměnili jsme několik přesilových her, a to je špatné. Věřil jsem až do poslední chvíle, že to můžeme otočit a vyhrát. Bohužel to ale nevyšlo.

* Jak probíhají vaše střídavé starty sem do Prostějova?

Vůbec nevím. Mně to trenér v Šumperku oznamuje ze dne na den. Včera mi napsal esemesku, že se máme s Tomášem Drtilem v devět hlásit v Prostějově. Tak jsem jej musel ještě večer probudit, abychom si zabalili věci. Je to trochu takový vabank, jednou ano, jednou ne. Každopádně já vždycky rád přijedu. Uvidíme, jak to bude dál.

Sdílej stránku!


Aktuality

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.

27.8.2020

Staronová posila do útoku!!

Z pražské Sparty přichází na dvouměsíční hostování Tomáš Pšenička, který si v loňské sezoně připsal za mateřskou Spartu 19 startů s bilancí (1+1) a v Chance lize vypomáhal Ústí nad Labem ve 25 zápasech (9+8).Vítej Tome!!

13.8.2020

Změna soupeře v přípravě

Z důvodu karantény týmu HC Dukla Jihlava odehrajeme ve čtvrtek 20.8.2020 v 18:00 přípravné utkání proti GKS Tychy.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Matěj

Novák

2 branek

Asistence

Lukáš

Žalčík

3 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,46% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
SC Kolín
LHK Jestřábi Prostějov