lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Daniel Vachutka: „Ztráta bodů je velká škoda.“

Daniel Vachutka: „Ztráta bodů je velká škoda.“

Na Štěpána se Jestřábi utkali s přímým soupeřem z tabulky, Frýdkem-Místkem. K vidění byl bojovný hokej, ve kterém patřila první třetina hostům. Kontaktní branku na 1:2 vstřelil ve druhé části šestadvacetiletý útočník Daniel Vachutka, který má k Jestřábům vyřízené střídavé starty ze Šumperka. „Určitě jsem ale rád, že mi to tam padlo.“ Ve třetí třetině dokázali Hanáci vyrovnat a utkání šlo až do prodloužení, ve kterém byl lepší soupeř, a odvezl si tak dva body.

* Co říct k utkání s Frýdkem-Místkem?

Ztráta bodů je velká škoda. Zápasy, které teď hraje Prostějov, co pokaždé sleduji, jsou hodně smolné. Těžko říci, čím to je. Myslím si, že ten tým, co tu je si to určitě nezaslouží. Snad se podaří postoupit alespoň do toho předkola. Uvidíme. Já vždy rád přijedu pomoci.

* V první třetině vám nebyl uznaný jasný gól. Jak jste to viděl? Mohlo toto rozhodnutí mít na vaši další hru?

Tak určitě. To tým rozhodí. Myslím si, že to byl regulérní gól. Puk trefil zevnitř flašku, která se i pohnula, to jsme viděli. Následně přišlo vyloučení na naší straně, ve kterém jsme dostali gól. To je také taková nepříjemná deka. Ten tým se ale musí vždy zvednout a jet dál.

* Ve druhé třetině jste snížil na 1:2. Byl to zároveň vás 1. gól za Jestřáby. Jak byste jej popsal? Musel jste v kabině platit do kasičky?

To ještě ne, ale čekám, co mi kluci nachystají. Určitě jsem ale rád, že mi to tam padlo. Střídání předtím přede mnou byla také prázdná branka a netrefil jsem se. Byl jsem po té promarněné šanci na sebe naštvaný, pak to ale přišlo. Hodil jsem puk Žalčovi, který mi vystřelil a já jsem dorážel. Konečně to tam spadlo a zapsal jsem si tady ten první gól.

* Po druhém gólu a vyrovnání na 2:2. Věřili jste, že zápas ještě otočíte na svoji stranu?

Já jsem věřil po celou dobu zápasu, že to otočíme na naši stranu. Řekl bych, že jsme nehráli špatně. Měli jsme dost šancí, ale neproměnili jsme několik přesilových her, a to je špatné. Věřil jsem až do poslední chvíle, že to můžeme otočit a vyhrát. Bohužel to ale nevyšlo.

* Jak probíhají vaše střídavé starty sem do Prostějova?

Vůbec nevím. Mně to trenér v Šumperku oznamuje ze dne na den. Včera mi napsal esemesku, že se máme s Tomášem Drtilem v devět hlásit v Prostějově. Tak jsem jej musel ještě večer probudit, abychom si zabalili věci. Je to trochu takový vabank, jednou ano, jednou ne. Každopádně já vždycky rád přijedu. Uvidíme, jak to bude dál.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

20 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

40 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

31 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,39% úspěšnost