lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Další posila, do rozjetého rychlíku naskakuje bývalý hráč Columbusu, Tomáš Káňa

Další posila, do rozjetého rychlíku naskakuje bývalý hráč Columbusu, Tomáš Káňa

Další zásah do kádru a již třicátým hráčem, který za 11.kol 1.ligy naskočí do utkání za LHK Jestřábi Prostějov, se stává útoční Tomáš Káňa. Poměrně známé jméno, už jen proto, že Káňa má odehráno 169 utkání v české extralize, 99 v AHL a 6 v nejslavnější soutěži světa, NHL. Tam naskočil šestadvacetiletý hráč v dresu Columbusu Blue Jackets a připsal si 2 asistence. Káňa v posledních sezónách působil ve Vítkovicích, Karlových Varech, nebo Chomutově. Loňský ročník dohrával Kazachstánu, za tým Arystan Temirtau, letos čekal na angažmá a s týmem prvoligového nováčka, se dohodl na pětizápasové pomoci. Vedení klubu si od něj slibuje pomoc především v útočné fázi a prolomení pomyslné hranice dvou branek na zápas. K příchodu této posily se vyjádřil sportovní manažer Jiří Vykoukal.
Tomáš Káňa začínal s hokejem ve Vítkovicích, kde také strávil dorostenecké a juniorské kategorie. V tomto období pravidelně naskakoval za mládežnické reprezentace, se kterými se podíval i na světový šampionát. Do extraligy poprvé naskočil v sezóně 2005-2006, kdy ve 42 utkáních nastřádal 14 bodů. V sezóně 2007-2008 odešel Káňa do zámoří, kde hrál tři sezóny AHL a ECHL. Při této příležitosti pak dostal i možnost startu v NHL. Po návratu domů se vrátil opět do Vítkovic. V 1.lize má za svoji kariéru 14 startů.

Vyjádření sportovního manažera Jiřího Vykoukala

„Celá první lajna je mimo hru. Matouš Venkrbec je zraněn, René Kajaba také a Zdeňka Kubicu si stáhla Mladá Boleslav. Proto jsme museli nutně pracovat na posílení kádru. Zároveň bereme v potaz to, že dáváme 2 góly na zápas, což je špatné. Už se nám povedlo dohodnout příchod Václava Meidla, nyní tady bude na 5 zápasu Tomáš Káňa. Tomáš je hokejista, který čekal na angažmá, uvidíme jak týmu pomůže. Čekáme od něj přínos v útočné fázi a celkové aktivitě, bohužel pokud budeme dělat stále velké individální chyby, nepomohl by nám ani Gretzky. Po 5 utkáních se budeme bavit co dál a uvidíme, zda tady Tomáš zůstane či ne.„

Sdílej stránku!


Aktuality

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.

4.1.2019

Změna termínu utkání s Porubou

Venkovní utkání na ledě Poruby, které se mělo odehrát v sobotu 12.1 je přeloženo na středu 6.2.2019.

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

44 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,76% úspěšnost
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
HC Slavia Praha