lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Další důležitá bitva! Prostějov hraje na Vsetíně

Další důležitá bitva! Prostějov hraje na Vsetíně

"Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko". Originální hláškou Vikiho Cabadaje z legendárního filmu Sněženky a Machři by se dala popsat současná situace Jestřábů. Ikdyž válka o první osmičku kvapí do svého finále, tak naší letce stále zbývá dost času, protlačit se mezi nejlepších osm týmů. Naskočit na vítěznou vlnu chtějí prostějovští hokejisté na Vsetíně a vy tuto bitvu můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

VHK ROBE VSETÍN

Valašský hokejový klub najdeme aktuálně na 7. místě tabulky Chance ligy se sedmi bodovým náskokem na naši letku. Sezona obou týmů připomíná zatím trošku pohyb houpačky. Dobré výkony a bodové zisky z domácího kluziště se nedaří potvrzovat na ledě soupeřů. Vsetín odehrál devět domácích utkání 6x vyhrál, 1x prohrál po prodloužení (Frýdek) a 2x vyšel bodově naprázdno (Budějovice, Slavia). Prostějov z devíti venkovních utkání přivezl 3x výhru (Sokolov, Kadaň, Benátky), 1x prohru po nájezdech (Frýdek) a 5x domů nedovezl ani bod.

Vsetín disponuje velmi kvalitním kádrem, navíc v nedávné době ještě vyztužil obranné řady o dva velmi zkušené beky, a to Tomáše Kudělku a Jiřího Hunkese. Nejproduktivnějším hráčem Valachů je Antonín Pechanec (4+10). Dobrou produktivitu si drží i nestárnoucí Radim Kucharczyk (8+4), který před několika dny oslavil 40.narozeniny. Z nabitého kádru Valachů je pro prostějovské fanoušky nejznámější jméno Lukáše Volfa, který ještě minulý rok v našich barvách bojoval v vyrovnané čtvrtfinálové sérii a připsal si v pěti utkáních dvě branky a dvě asistence.

Kromě zmiňovaných hráčů si musí dát Jestřábi ve své obranné třetině pozor na velice produktivního obránce Ondřeje Slováčka (1+12). Na druhou stranu se Slováček více zaměřuje na útok a nemyslí tolik na své obranné povinnosti. Statistika pravdy hovoří jasně proti němu. 13 kanadských bodů = -2 v tabulce pravdy. V útoku si své odvedou Vít Jonák a (7+5) a Vlastimil Dostálek (8+2), který byl i jediným střelcem Valachů v prvním utkání v Prostějově. Nejzvučnější předsezónní posila David Tůma vstřelil 4 branky a na 5 nahrál.


Poslední tři utkání:

Frýdek - VSETÍN - 5:2

VSETÍN - Havířov - 3:1

Sokolov - VSETÍN - 2:6


Trenér Luboš Jenáček po utkání pro klubový web řekl: „Přijeli jsme o den dříve, protože jsme utkání dávali velkou důležitost. Chtěli jsme konečně potvrdit domácí výhru. K Sokolovu jsme měli respekt, protože doma hraje velmi dobře, porazil Přerov nebo Chomutov a věděli jsme, že to nebude lehké. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a první třetina byla velmi dobrá z naší strany. Bohužel, ve druhé třetině, i když jsme dali góly, tak jsme od té hry trochu upustili a bylo to takové rozhárané. Myslím však, že zápas se lámal, když Sokolov za stavu 2:4 nevyužil přesilovku 5 na 3. Ta byla dlouhá, my to ubránili, přidali pátý a šestý gól a myslím, že když to vezmu celkově, tak jsme zaslouženě vyhráli.“

Sestava VSETÍNA z minulého utkání:

Gába – Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Gorčík, Pechanec, L. Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Přerov - 0:3

Chomutov - PROSTĚJOV - 3:1

PROSTĚJOV - Poruba - 3:4p


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Žálčík, Račuk, Kafka – Nouza, Chlán, T. Jandus – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Miškář, V. Meidl, R. Pilař.

Poslední utkání očima Ivo Peštuky: „Začátek utkání jsme si zkomplikovali zbytečnými vyloučeními v útočné třetině, což se nemůže stávat. Hlavně faul v naší přesilovce. Druhou třetinu jsme dokázali utkání otočit a dostat se do vedení, ale první pětiminutovka poslední části nás stála zápas. Tam jsme inkasovali dvě branky a dostali se do těžké situace. Bojovností jsme zápas vyrovnali, měli jsme i šance utkání otočit, ale v koncovce nám chyběla chladnější hlava a přesnější zakončení. Při hře tři na tři jsme udělali více chyb a soupeř toho dokázal využít.“

Prostějov ve 4. kole Valachy porazil na vlastním ledě 3:1. V utkání dominovala poctivá defenziva a štiplavé útočné výpady domácích hráčů. Po nervózní první třetině otevřel v polovině utkání skóre Tomáš Nouza. Vsetín dokázal deset minut před koncem vyrovnat, ale poslední slovo si vzal Lukáš Žálčík a dvěma brankami rozhodl o důležitém vítězství prostějovské letky. Na tuto výhru budou chtít naši hokejisté navázat a přerušit pěti zápasovou šňůru bez vítězství.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.11.2019

Změny v A-teamu

Jestřábi se dohodli na ukončení spolupráce s Janem Bergerem a Martinem Novotným. Jan Berger odchází do Přerova a Martin Novotný do Zlína. Oběma hráčům děkujeme za odvedené výkony a přejeme, ať se jim daří.

Vedení se naopak domluvilo na střídavých startech Matyáše Hamrlíka ze Zlína. Perspektivní obránce je členem reprezentace do 19-ti let a v mateřském klubu odehrál 11 utkání v extralize.

13.11.2019

Ondřej Machala v PV

Po odchodu Petra Kafky se prostějovské vedení domluvilo na střídavých startech Ondřeje Machaly. Machala je kmenovým hráčem Pardubic a ve svém mateřském klubu odehrál 43 utkání v extralize. Podle slov Ladislava Lubiny byl minulou sezonu jedním z nejvýraznějších hráčů Pardubic v baráži.

Podrobné statistiky najdete na https://www.hokej.cz/hrac/29341/career?stats-section=all.

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

19 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

22 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,73% úspěšnost